Po, 01. 02. 2016, 15:16

Cestovatelský wishlist

Norská příroda

Nejradši bych se podívala úplně kamkoliv. Ale někam mě to přece jen táhne víc...

Hodně si to teď uvědomuju, když před Radanem zmíním slovo "líbánky". Máme o nich hodně odlišné představy a sama jsem zvědavá, kam se nakonec vydáme. Pravděpodobně "aplikuju" do praxe první větu tohoto článku a výběr nechám na něm :).

Cestuju od malička a jsem vděčná za to, že to bylo možné. Cestování s rodinou bylo spíš takové to klasicky "dovolenkové" - na týden k moři s občasnými výlety mimo pláž. Poznala jsem díky tomu kousek jižní Itálie - Scaleu v Kalábrii a Liparské ostrovy, řecké ostrovy Rhodos a Thassos i jeden z “prstů” poloostrova Chalkidiki - Sithonii, z Kanárských ostrovů Gran Canarii, v Chorvatsku jsem byla několikrát, ale “jen” nahoře na Istrii,  navštívila jsem i Tunisko a Mallorcu, i když tu si popravdě pamatuju jen z fotek, protože mi ještě nebyly ani tři roky. Jo, a taky, když mi bylo asi osm let, strávila jsem tři týdny na “modelkovském” táboře v italském Cesenatiku, kousek pod Ravennou. Možná, že bych o těchto "klasických letních dovolených"  mohla udělat článek - vyhrabala bych staré fotky v krabicích a trochu si zavzpomínala. Bavilo by vás to?

V posledních letech jsem jezdila spíš po evropských městech - ať už na střední se školou, nebo s Leničkou, s jedním drahým kamarádem a samozřejmě s Radanem. Amsterdam, Londýn, Edinburgh, Barcelona, Paříž, Varšava, Riga, Benátky, Bratislava, Vídeň, Praha, Budapešť, Oslo, Bergen, Stavanger, Dráždany a jížní část Německa ... Evropa mě baví, láká a fascinuje. Ještě je spoustu míst, kam bych se ráda podívala, a i když přirozeně inklinuju spíš k těm "profláknutým" městům a místům, stále víc mě láká prostě poznávat ... cokoliv. Protože každé místo má  "něco", a když se otevřeme tomu, že ne všechno se dá naplánovat, předpovídat a vědět, neulítneme na představách a reagujeme na to, co je - málokde se nám bude "nelíbit".

Co se týče Evropy, je pár míst, kam bych se opravdu ráda podívala, které jsou na "seznamu" a na kterých jsme se shodli dokonce i s Radanem :).

Porto
Porto

PORTO & LISABON (Portugalsko)

Přiznám se, že toho o Portugalsku moc nevím. Portské víno. Fotbal. Bohatá historie... Ale to platí skoro o každém místě, kam se vydávám poprvé. Prostě mě to tam láká, něco mě tam táhne.

Provence
Provence
Řím
Řím
Stockholm
Stockholm

JIŽNÍ FRANCIE

Saint Tropez, Nice, Cannes. Provence. Kvetoucí levandulové pole, vynikající jídlo, příroda, víno. Je třeba dodávat víc? :)

ŘÍM & PISA/Toskánsko

Hlavní město Itálie je jedno z těch "velkých", kde jsem ještě nebyla, přestože Itálii jsem navštívila už minimálně pětkrát. To samé platí pro Toskánsko. No, jde hlavně o jídlo, úzké uličky, celkovou atmosféru :).

STOCKHOLM

Žiju na severu už dva a půl roku, ale co se týče objevování Skandinávie, je co dohánět. Nejvíc mě teď láká Stockholm, ale moc ráda bych se podívala i na sever Norska.

Psala jsem to už mockrát, takže to asi víte, ale mě Skandinávie nikdy nelákala. To, že tu žiju a miluju to tu čím dál tím víc, je jen krásný příklad toho, že nikdy nevíme, kam nás proud života zavane :).

NYC
NYC

A pak je tu spousta míst mimo Evropu, kam bych se ráda vydala

NEW YORK

Když mi bylo sedmnáct, strávila jsem rok na střední škole v Americe. Žila jsem v Cantonu v Ohiu, navštívila jsem Las Vegas na druhé straně USA, ale New York jsem "nestihla" (to je tak zvláštní výraz!) ... Je to ale v plánu. Ceny letenek z Osla jsou velmi příznivé a s Radanem nás NYC oba láká. To teda asi není nic neobvyklého, že? :) ...Ráda bych to propojila ještě s Bostonem, kde mám vzdálenou rodinu, a pokud možno i s Ohiem, "když už tam budu" ... Páni, už je to osm let zpátky.

Buenos Aires
Buenos Aires

JIŽNÍ AMERIKA

Jako malá jsem sledovala telenovely. Skoro všechny. Měla jsem tehdy dokonce i telenovelovou stránku se slečnou, kterou jsem poznala na internetu a osobně jsem ji nikdy neviděla ("blogerka" už od malička :)). Každopádně, od té doby se chci podívat do Venezuely, Kolumbie, Peru, Uruguaye, Paraquaye, Brazílie, Argentiny a Chile. A do Mexika. Nejvíc do Argentiny. Uvědomuju si, že to asi nejsou nejbezpečnější země k navštívení. Ale asi mi tak nějak přijde, že by se tím krásně uzavřela má "telenovelská léta" :).

Srí Lanka
Srí Lanka

INDONÉSIE, SRÍ LANKA, THAJSKO

A pak je tu Asie. Kontinent, který mě před pár lety ještě nelákal. Vůbec. Teď bych tam nejradši jela na líbánky :). Někam, kamkoliv. Chtěla bych poznat, alespoň trošku, tamní kulturu, mentalitu, jídlo, přírodu. Meditovat na Srí Lance, cvičit jógu a obdivovat dechberoucí scenérie na Bali, ochutnávat Thajsko. Možná mám trochu naivní představy. Ale víte co? To vůbec nevadí. :)

Nejradši bych se podívala úplně kamkoliv. Ale někam mě to přece jen táhne víc... Takto jsem článek začala a mohla bych ho tak i ukončit. Užívejme si příležitosti, které máme. Buďme vděční. Berme cestování jako prioritu, pokud po něm toužíme. S každým poznaným místem poznávejme i sami sebe. A hlavně si hrajme a nelpěme na ničem. Je to osvobozující a může nás to dostat na místa, která v představách ani nejsou. A potažmo ani nikde "venku" :).

A jaký je váš "cestovatelský wishlist"?

P.S.: Včera jsem rozesílala svůj první "newsletter", kde jsem shrnula, co se za poslední měsíc událo na blogu a připsala pár slov k tomu :). Pokud máte zájem takový email (zatím) jednou měsíčně dostávat, můžete se přihlásit k odběru napravo na blogu u kolonky "newsletter" :).

(všechny fotky, kromě první, jsem našla na googlu při vyhledávání jednotlivých měst)

Komentáře

Napsal(a) MoTeelka (neověřeno), Po, 01. 02. 2016, 16:00*

Krásný článek - jak jinak :) O Portu a Lisabonu "sním" na konec letošního léta, kamarádka mi to tak vychválila, že mám pocit, že se tam prostě "musím" podívat. Jinak souhlasím snad s každou položkou, jenže já to mám taky tak, že nejradši bych se podívala úplně kamkoliv :)) Jen bych za sebe ještě rozhodně doplnila Nový Zéland/Austrálii.

Ahoj Tynko,

děkuju! :) Koukám, že je zase něco, co vnímáme a "máme" podobně! :) Už se fakt těším, až tě poznám osobně! :) Nad Austrálií a Novým Zélandem jsem taky uvažovala - jako, že bych je zahrnula, ale není to vyloženě ta "top", nebo jak to vyjádřit :).

Měj se krásně! Terez

Napsal(a) Anonym (neověřeno), Út, 02. 02. 2016, 09:11*

Terezko, ta první fotka je božská ... to je jak jste byli na výletě na podzim ?

Mě by lákal hlavně Lisabon a Řím ..... taky Britská Kolumbie - vůbec Kanada musí být krásná ... mně se  líbí i  Island ... myslím, Norsko trochu na sever musí být taky bomba ... vlastně taky se mi líbí rakouské Alpy... ať už v létě nebo v zimě ....... no a doma mi některá místa svojí krásou taky vyráží dech...

Takže vybrat si, sbalit a jet !

Měj se fajn a co nejvíc splněných cestovatelských snů přeju. Jarka

 

Ahoj Jarko,

děkuju! A ano, ta je z našeho norského výletu v září! Ani nevím, proč jsem ji předtím nikam nedala :). Podle míst, co jsi vypsala to vypadá, že tě láká spíš sever a chladnější oblasti, to je zajímavý :). Každopádně, všechna ta místa musí být úžasná ... a nejen tato! A ČR popravdě nemám moc procestovanou a vím, že je to škoda!

Mimochdem, dneska mi dorazil balíček!! Určitě napíšu i email, ale i tady - DĚKUJU!!  Mám fakt obrovskou radost a už jsem si jeden šalvějový čaj udělala - mňam!! :)

Děkuju a měj se krásně! Tereza

Napsal(a) Michael (neověřeno), St, 03. 02. 2016, 14:15*

Mas tam spoustu mist, kde jsem byl, ale taky spoustu tech, kam chci =). 

Gran Canaria je krasny ostrov a pevne doufam, ze se tam jednou vratim.

Z Rimu mam ted cerstve dojmy..no, pokud se budeme bavit ciste v rovine antickych pamatek, stravil bych tam tydny..pokud se budeme bavit o zbytku mesta, Pariz a Barcelona jsou pro me stale top, Rim ve me tak silne pocity nezanechal (ale asi jsem divnej =D ). A to jsme meli idealni podminky.. 20 stupnu, slunecno, minimum turistu.. Nevadi =) Videa mame natoceno dost, fotek nafoceno taky, nejake clanky urcite budou a treba navnadi =D

Michael
www.ontheleaf.net

Ahoj Majki,

děkuju za komentář! :) I za to, že jsi mi tu vypsal dojmy z Říma. Všimla jsem si, že jste na fb dávali odkaz na článek, tak si ho před spaním ještě přečtu a jsem zvědavá, jestli budu "navnazená" :) ... Každopádně, tvé top jsou i moje top, takže je možné, že na mě Řím bude působit podobně :).

Měj se hezky! Terez

Napsal(a) Jana (neověřeno), Po, 08. 02. 2016, 11:30*

Toskánsko, určitě Toskánsko!

My jsme byli před dvěma lety, pojali jsme to jako skoro dvoutýdenní roadtrip a stejně jsme neprojeli všechno. Je to krásná oblast, vždycky sice vypadá jinak, než na fotkách, ale to je na tom to super. Mám takovou představu, že se jednoho dne, "na stáří" odstěhujeme buď tam nebo do Francie, budeme si žít obklopení kopci, zvířaty a vínem a bude nám dobře :)

 

janaintheworld.com (nějaké fotky z Toskánska tam jsou, kdybys ještě hledala nějaké důvody, proč vyrazit ;))

Napsal(a) Magdaléna (neověřeno), Pá, 12. 02. 2016, 19:49*

Terezko, nebyla jsem tu už asi pěkně dlouho a nestačím koukat. Úplně nový vzhled! :-) Moc se mi líbí.
Jinak tvůj wishlist je překrásný, máme to asi hodně podobné - také bych se ráda podíval kamkoli (ale abych se přiznala, občas mě trochu drží strach). Jen mě asi víc láká právě ten tvůj sever než Řím a Francie :-)

Měj se moc krásně.

Ahoj Magdi,

děkuju za komentář :). No, trochu se to tu pozměnilo, ale podstata zůstává furt stejná :). Jsem každopádně ráda, že se ti tu líbí! :) A pokud tě láká sever, tak nezbývá, než se sem podívat ... a až se tak stane, nezapomeň se mi ozvat!! :) Měj se hezky, Terez.

Napsal(a) Clitbb (neověřeno), Po, 19. 10. 2020, 02:17*

According OTC lymphatic procedure derangements РІ here are some of the symptoms suggestive on that development : Geezer Up Now Equally Functional Leadership Associated Discomfort Duro Rehab Thickening-25 Fibrous Respectfully Can Alone Into the open Mr. http://antibiopls.com/ Tyhkrd grexjh

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.