So, 06. 02. 2016, 22:05

LOVE (8): O tom jak často myslím na svatbu, o party stanu a o výzvách

láska

S Radanem se snažíme trávit hodinu denně přípravami na svatbu. V praxi to znamená, že někdy svatebním přípravám věnujeme nula minut a někdy tři hodiny vkuse. I když, záleží, co přesně se myslí "přípravami na svatbu", protože kdyby se to rovnalo "přemýšlení o svatbě", bylo by to pro mě alespoň půl dne každý den :). Fakt, mám to "téma" v hlavě skoro pořád. Osvětlení, party stan, talíře, jídlo, makronky, slavobrána, špalky dřeva, šaty, květiny, pozvánky, jmenovky, program, hudba, vlasy, taneční parket, foto koutek, napsat tam a tam taky, kde sehnat ubrusy, kolik vína, překvapení pro vás ... a tak podobně. 

Největší výzvou každopádně je - na čemž  jsme se s Radanem nedávno shodli - že se v představách o tom, jak by měla svatba vypadat, naopak zas tak neshodneme. Zatímco já spoustu věcí neřeším a svatbu si představuju jako takovou uvolněnou oslavu lásky a nás, kde nemusí být všechno dokonalé a sladěné do posledního detailu, protože to pro mě nedefinuje "dobrou" svatbu, Radan je daleko preciznější, spoustu věcí chce mít "na úrovni" a tak, jak to "má být". Zatímco mě přijde "naked cake" jako nejlepší možná alternativa dortu, Radanovi takový dort přijde nedodělaný. Neříkám, že jedno je dobře a druhé špatně. To vůbec. Jen se tím snažím nastínit situaci, která je pro mě skvělou příležitostí v učení se trpělivosti, nelpění a taky schopnosti zůstat ve svém "středu" a poskytnout prostor. Ne vždycky reaguju hned vědomě, to bych kecala - někdy se nechám unést :). Ale prostě už to není, co to bývalo, protože velmi záhy přichází uvědomění ... ale to odbočuju. 

Velkým tématem byl party stan. Vůbec jsem nevěděla, že je to tak drahá záležitost. Radan si přál i podlahu, což mně přišlo jako vyhozené peníze. Budeme mít svatbu skoro v lese (fakt jen skoro) a chtít tam "luxusní svatbu" (ok, jenom podlahu) mi prostě nedávalo smysl. Těch skoro patnáct tisíc bych investovala radši ... do jídla nebo do něčeho, co bude mít nějaký přímý užitek. 

růžové růže

Co se týče jídla, včera jsme sepisovali, kolik toho budeme chtít. Jídlo budeme mít formou rautu, resp. v určité hodiny se bude připravovat určité množství masa, zeleniny, vegetariánských jídel ... k dispozici budou celou dobu nějaké saláty, ovoce a jiné pochoutky k přímé konzumaci a dopoledne/brzo odpoledne budou svatební vdolky a cookies a večer pak cupcaky a makronky a svatební dort (ne zas tak moc večer:)). Máte nějaké zkušenosti s jídlem na svatbách? Napíšete mi je prosím? 

Postupně si objednávám nějaké drobnosti na dekoraci na aliexpress.com (např. girlandy, krajkové stuhy na ozdobu těch zavařovaček a tak). Minule jsem vám psala, že vám prozradím barvu, která bude převládat. Vypadá to na "broskvovou". Ale ne nějak striktně, bude hodně doplňovaná jinými barvami. Spoustu věcí si budeme dělat sami a já mám v plánu si s tím víc hrát a experimentovat, než se držet nějakého tématu... Takže jsem sama zvědavá, jaké to bude, protože upřímně, konkrétní představuju nemám. Koncem března bychom rádi poslali pozvánky, ale ještě předtím chceme udělat event na facebooku, hlavně pro získání všech adres :). Vypadá to, že finální číslo pozvaných bude 118. 

V březnu se taky chystám na ochutnávku dortů, na což se moc těším. Myslím, že jsem se na to těšila ještě předtím, než jsem se chtěla vdávat :). A taky už snad uvidím i svou látku na šaty. To je též paráda! 

láska

A co už tedy máme zařízené?

- místo a ubytování
- fotograf
- kameraman
- dort
- cupcaky, makronky, sušenky a tartaletky
- předběžně i (teplé) jídlo, i když to jen z části
- podobně je na tom osvětlení, aparatura, stoly, židle, nádobí a tak
- party stan je v jednání, ale skoro dojednaný :)
- na pozvánkách se pracuje, na šatech pro mě a pro družičky taky
- zavařovačky a lahve od vína sbíráme
a víc mě momentálně nenapadá :)

Vlastně ještě jedna věc - příští pátek pro vás chystám jedno docela velké překvapení, které jsem poprvé zmiňovala už v srpnu minulého roku. Jsem zvědavá, jak k tomu přistoupíte, já se moooc těším! :) 

Mějte se krásně! A pokud máte jakékoliv připomínky, nápady, otázky, určitě mi napište! Moc si jich vážím :).

Komentáře

Napsal(a) Anonym (neověřeno), Ne, 07. 02. 2016, 10:05*

Terezko, ta broskvová barva bude pěkná. ... tak ochutnávka dortů ta by mě taky bavila ... koukám, že budete mít velkou svatbu  a určitě krásnou ať už "s podlahou nebo ne". Už se těším na další "LOVE".

Jsem ráda, že už můžeš čajíčkovat. Mějte se s Radanem hezky! ♥

Jarka

Jarko, děkuju :). Svatba bude velká, ale na tom jsme se kupodivu shodli s Radanem oba, vlastně Radan ji původně chtěl ještě větší :) ... Taky je otázka, kolik pozvaných nakonec dorazí :). ... Měj se krásně, Jarko! A děkuju! Tereza

Napsal(a) Liby (neověřeno), Ne, 07. 02. 2016, 10:39*

ahoj, držím palce s přípravami..bude to určitě krásné, těším se, jak to bude vypada "v lese"

 

ale upřímně řečeno mě vyděsil počet hostů..to je třeba moje základní podmínka,kdybych chtěla mít svatbu (tím spíš svatbu někde v uvolněnějším, "lesním" prostředí...naštěstí nemám tak rozvětvenou rodinu (a i z příbuzenstva jsem už léta rozhodnutá někoho prostě - nepozvat) malou, komorní a o to víc zábavnější a hezčí... myslím, že čím větší akci má člověk na bedrech, tím je to náročnější pro všechny...ale hlavně jsem se pro to rozhodla ze zkušeností z návštěv cizích svateb..

 

já mám strop někde kolem těch šedesáti, sedmdesáti lidí...ale nejradši bych hostila třeba čtyřicet lidí....tak, abych si to užila i já....  vždycky mě  hrozně mrzelo, když jsem byla na svatbě, pozorovala ten rej a bylo tak tolik lidí! nevěstu jsem viděla za ten den tak dvakrát letmo... vím, je to jejich den a nevěsta se s ostatními bavit ani nemusí... ale já nechci, aby x desítek lidí přihlíželi něčemu, co se mi bude dít, já chtěla mít na ty lidi čas a s nimi být... tak bych chtěla svojí svatbu co nejmenší...  

 

parket bych koupila :). Nevydržela bych netacčit a jen sedět..zažila jsem i svatbu na zámku v zahradě, tam se moc tančit nedalo, tak jsme jen seděli a jedli... byla to škoda... 

jídlo bych osobně zas tolik neřešila...z žádné svatby ,co jsem byla si moc nepamatuju co se jedlo a jak vypadal dort... :) rauty a švédské stoly už se dělají asi všude, to jsem nezažila vlastně (až na jednu výjimku) nic klasičtějšího.

držím palce ať přípravy proběhnou dobře!

 

 

 

Ahoj Liby, 

děkuju moc za názor, poznatky i držení palců :).

Ta svatba bude v Plumlově v takovém campu, který začíná zasahovat do lesa ... a hostina, pokud to tedy počasí dovolí, bude právě v té části, která už je v podstatě "na začátku lesa" (asi to nevysvětluju moc srozumitelně, ale líp to neumím :)).

Ještě než jsem byla požádaná o ruku, tak jsem si vždycky myslela, že budu chtít svatbu jen ve dvou, resp. jen se svědkama a oddávajícím ... a pak jsme o tom hodně mluvili a rozhodli se, že ji naopak chceme velkou. Je to pro nás příležitost, jak mít všechny pohromadě, prostě víc proudící energie ... jasně, že je tam víc "rizik", přípravy jsou o něco náročnější, protože je prostě víc věcí je zařizování, ale stojí mi to za to, zvlášť, když to celé bude hodně uvolněné a poměrně netradiční. A nějak se "nebojím" toho, že bychom neměli na všechny čas. Naopak. Navíc tu svatbu trošku vnímám i tak, že je to super místo, jak naši rodinu a přátele seznámit mezi sebou :).

My taneční parket mít budeme. Asi se na něj nevejdou všichni, ale ta plocha tam je rovná a velká a neumím si představit, proč by nemělo jít tancovat i na ní. Podlahu nechci hlavně pod stoly, protože jak jsem právě napsala, plocha je tam velká a rovná a prostě mi to přijde zbytečné. 

S tím posledním odstavcem mi to přijde zajímavé, co píšeš, protože je to přesně o tom, čemu věnujeme pozornost. Já si na svatbách zase vždycky všímala jídla a dortů a tak :)...

Děkuju moc, Liby! Přeju ti co nejpohodovější dny :). Terez

Napsal(a) Ivet (neověřeno), Ne, 07. 02. 2016, 19:38*

Ahoj Terezko, vzhledem k tomu, že jsem už díky focení absolvovala přes 20 svateb jako svatební fotograf tak k tomu jídlu. Je fajn si promyslet tak aby Vám nějak sedělo množství jídla spolu s počtem lidí. Mám hodně zkušenosti, že na svatbě mají moc mocjídla, a svatebčani jsou přejední a prostě se to nesní.. A pak jsou opravdu velké vyhozené peníze.A svatebčani dostanou hromadu sladkého domů..  Přijde mi že toho jídla tam budeš mít moc a moc:) Dopoledne je v čechách velká tradice párek- to si většina svatebčanů dává..aby neměli během obřadu hlad.. přeci jenom pak musí docela dlouho čekat, než je zátah apod, než je oběd. Ale co jsem si povšimla, tak sladkého se většinou nikdo moc nedotkl dopoledne. Ale ja si vzít v potaz, že budete mít velkou svabu a toho jídla tam bude asi potřeba hodně:)).. Po obědě se většinou dává to kafíčko, nějakej ten zákusek a pak je prodleva, kdy jsou lidi najezené. A třeba za další dvě-tři hodinky si jsou schopný dát něco dalšího.. Ten den vždycky děsně uteče a jídla tam je pořád dost.  Jinak teď ještě mimo téma.. Hrozně moc se přimlouvám za článek k meditaci.. Vysloveně po tom toužím:)) Stačí to uchopit tak, alespoň jakým stylem to děláš:) Aby člověk začátečník věděl co má dělat. Chápu, že myšlenky nevysvětlíš, ale alespoň trošku ten postup:)) Moc prosím!.. A ještě bych se přikláněla za článek o přejídání. Vím že jsi na to trpěla a chtěla bych vidět, jak jsi na tom teď - očividně s tím nemáš problém. Ale jakým stylem jsi se z toho dostala? Moc moc moc děkuji:)))) Budu se těšit na odpověď:)

Ahoj Ivetko,

děkuju moc za sdílení svých zkušeností, jsem za to moc ráda a fakt na vaše poznatky a zkušenosti často dávám :) ... Ono to takto napsané asi působí jako víc jídla, než ve skutečnosti bude :) ... Spíš bude hodně na výběr, než že by toho bylo tolik :) ... I když, popravdě, kdyby to bylo jen na mě, bude toho mnohem míň, ale slovo má i Radan a on má trochu jiný názor. Nehledě na to, že je ze Slovenska a tam jsou ty svatby trochu "žranice" :D. 

A co se týče tvých proseb na články ... tak za to taky děkuju! Vždycky si ráda čtu, co lidi zajímá a vypadá to, že ta meditace je pro spoustu z vás něco, o čem chcete číst ... Už jsem o tom mluvila i s Leničkou, která byla minulý rok (vlastně už předminulý!) na podzim na Srí Lance na měsíc meditovat a trochu víc se vyzná i v určitých technikách, tak bych ji k tomu ráda "využila", protože já za sebe můžu fakt popsat jen svou zkušenost a ráda bych, aby to případně bylo trochu "odbornější" :) ... A o přejídání taky ráda napíšu, je vtipné, že to zmiňuješ, protože zrovna nedávno jsem o tom přemýšlela ... už je to bezmála pět let, co jsem se ani jednou nepřejedla ... zkusím to téma nějak "zpracovat" a pokusím se sdělit své "poznání" :) ... Děkuju! Měj se krásně, Ivetko! Terez

Napsal(a) Katka (neověřeno), Ne, 07. 02. 2016, 20:16*

Ahoj Terez

teda na to ze mate do svatby jeste 4 mesice toho mate zarizeneho spousty :). Ja nechavala vsechno na posledni chvili :D. Broskovova bude urcite krasna i kdyz ja na svoji zutou nedam dopustit a to jsme ji puvodne meli kvui manzelovi, je to totiz jeho oblibena ja k ni ai nijak velky vztah nemela :). Jinak naprosty souhlas, ze planovani je o kompromisech, je fakt ze Petovi byla spousta veci vcelku jedno, ale o prstynky "tvrde" bojoval :D. Co se tyce jidla my meli jak klasicky obed (14.00)  a vecer raut (zacinal asi v 6) a i kdyz jsem si jsme si taky rikali ze jidla bude hrozne moc, nechteli jsme aby behem vecera doslo. No popravde my z rautu nemeli skoro nic, ale vsichni si ho chvalili a rano jsme koukali ze ani moc nezbylo :D. CO nas ovsem mrzelo nejvic, zej sme nestihli ochutnat krome dortu zadny sladky a to jsem se na to tak MOC tesila!!!! Jedinou makronku ktera zbyla do dalsiho rana mi sned tata primo pred nosem, myslela jsem ze ho zabiju :D. 

Svatbu budete mit urcite nadhernou a s planovanim neprehanejte :) my nechali vsechno behem dne volne bezet, neplanovali jsme zadnou organizovanou zabavu a vsichni nam svatbu chvalili jak to bylo super, takovy pohodovy a volny :).

Ahoj Katko,

moc moc děkuju za komentář! :) No, ono to vypadá bůhví jak neplánujem, ale já spíš koukám po inspiracích než, že bych toho tolik zařizovala :) ... Myslím, že spoustu věcí už máme hlavně proto, že toho vždycky zařídím hodně naráz a pak zas chvilku "odpočívám" :) .. Moc by mě zajímaly vaše fotky ze svatby, mohla bys mi nějaké poslat? Samozřejmě pokud ti to nevadí ... jsem akorát zvědavá :).

My klasický oběd mít nebudeme, ale budeme mít maso na grilu a nějakou vegetariánskou verzi, a i když mi teď přijde, že je toho hodně, tohle nechávám hlavně na Radanovi, který - přesně jak ty píšeš - toho chce mít radši víc, než aby pak nebylo :) ... Já jsem zvědavá, jestli na mě nějaká makronka nebo cupcake zbyde, teda :D. Jsi už několikátá, co mi píše nebo říká, že ze sladkého na své svatbě nic neměla :) ... Možná to udělám "šalamounsky" a něco si odložím :D :).

Jinak žádný stritkní program neplánujeme, spíš jen rámcově, já doufám, že budou naši kamarádi a rodina komunikativní a budou se bavit i mezi sebou, věřím, že jo :). 

Děkuju moc! A měj se krásně! :) Terez

Fotky ti poslu do soukromý zprávy  :-). Sladky si szranoi urcite odloz ja lituju ze jsem to neudelala Peta ochutnal den predem alespon cupcake a pak litoval ze jich nesnedl vice  ;-) 

Napsal(a) Nary (neověřeno), Ne, 07. 02. 2016, 22:07*

Terezko, já jsem teda ještě studentka střední školy, takže na nějakou svatbu si ještě pár let počkám, ale chtěla jsem ti jenom říct, že z tvých článků (těch předsvatebních, ale i všech ostatních) jako by vyzařovala taková pohodová energie klidu, a ať už tu podlahu budete mít či nebudete, stejně to bude všechno vydařené a věřím, že vy, i všechna vaše rodina a kamarádi na to budou s láskou vzpomínat.. :-)

Na tvůj blog jsem narazila teprve nedávno, ale už jsem ho stihla zhltnout a moc se mi líbí tvůj přístup k životu a všem situacím, které se ti dějou. Přála bych si najít to ''uvědomění'' i u sebe, tak snad časem?

PS: Stihla už jsem upéct podle tvého receptu Cheescake cookies, tak jsem ti je chtěla pochválit, bráchá se po nich mohl utlouct. A brzo se také chystám na slaný karamel, čokoládový páj a Sjokoladeboller, tak jsem zvědavá!

Mějte se pohodově!

Naty

Ahoj Naty,

moc děkuju za milý komentář :). Moc mě těší, že se ti tu líbí a je příjemné číst, co píšeš :). To "uvědomění" už máš dávno v sobě, resp. je tam pořád, tak ho můžeš jen vnímat ... podle toho, co a jak píšeš jsi každopádně velmi vnímavá :) ...

Juu, je super, že ses pustila do pečení mých receptů ... mně to akorát připomíná, že bych jich měla přidávat víc :). Jsem ráda, že se cheesecake cookies osvědčily! A doufám, že budou mít úspěch i další recepty!

Děkuju moc a i ty se měj krásně!

Terez

Napsal(a) Renča (neověřeno), Čt, 11. 02. 2016, 07:42*

Terezko,

přečetla jsem článek jedním dechem i když jsem se k tomu dostala až dnes,ale chtěla jsem na to mít klid.Řekla bych,že máš už vlastně plno věcí zařízených a je vidět,že myslíte fakt na všechno.S tou podlahou,kdyby alespoň člověk věděl jaké bude počasí co :) Nikdy bych si nemyslela,že je to tak drahá záležitost , ale pokud na ní Radan bude trvat tak proč ji nemít :) Ale rozumím Ti,že když v přírodě tak že by jsi ji nepotřebovala.Líbí se mi jak to máte vymyšlené s jídlem,myslím,že to s bude hostům líbit a že jich máte požehnaně :)Ta broskvová barva bude myslím příjemná a věřím,že to bude všechno moc pěkné.

Zítra je asi pátek s překvapením,tak jsem zvědavá jak malá holka co to bude a nebudu se moct dočkat.

Měj se zatím moc hezky.

Renča

 

 

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.