Po, 15. 02. 2016, 13:30

LOVE (9): Jak vás chci mít na svatbě aneb TŘI Z VÁS, KTERÉ VYHRÁLY POZVÁNKU NA NAŠI SVATBU

tulipány

Byl pátek večer a já jsem právě nahrála svůj "letadlový článek", který jsem psala o den dřív při letu z Paříže, o tom, že bych alespoň pár z vás ráda pozvala na naši svatbu. Sdílela jsem ho na FB a pak i na instagramu. Radan zrovna dovařil "před-valentýnskou večeři", a tak jsem si šla dát šťavnatý steak a pečené brambory, ale přiznávám, moc přítomná jsem nebyla. V myšlenkách jsem měla vás a to, jak to vezmete. Jasně, je to "jen" svatba, ale právě, jde tu o to, že vás zvu na NAŠI svatbu. A když se odprostím od faktu, že s některými z vás jsem v pravidelném kontaktu skrz komentáře nebo emaily, v podstatě se neznáme. Je jednoduché se domnívat, že jo, protože tu tvoříme něco hezkého, bavíme se spolu, radíme si, věnujeme si energii ... ale většinu z vás jsem nikdy neviděla a hlavně, vy jste nikdy neviděli mě. A tak jsem hlavou chvíli nechala poletovat myšlenky, o tom "jestli si jako fakt myslím, že jsem tak zajímavá, že chcete přijet a být součástí naší svatby" ... Vlastně to mělo podobný průběh jako u mé narozeninové soutěže o letenky do Osla... Po chvíli jsem ty myšlenky pustila a prostě jen pozorovala, co se děje. Dala jsem tomu prostor. V pátek večer se zúčastnila jedna jediná odvážná slečna přes instagram.

Další den jsem dostala pár zpráv a komentářů, že je to skvělá (a taky trochu šílená) soutěž a že o tom pouvažujete. Na konci toho dne bylo zúčasněných pět lidí a já jsem byla ráda, že nebudu muset psát článek o tom, že jsem ta tři "místa" ani nenaplnila :). Uvědomovala jsem si, že je to velmi specifická "soutěž", a vlastně jsem ji od začátku ani nechtěla nazývat soutěží, jen mě jiné slovo nenapadlo. Udělala jsem ji pro všechny, kteří cítí tu určitou blízkost mezi námi, i když jsme daleko a třeba se osobně ani neznáme. A byla jsem vděčná za to, že do toho někdo šel. Děkuju!

Nakonec se ukázalo, že si to někteří z vás nechali až na poslední den, protože během včerejška jsem si přečetla deset nádherných textů, jeden na instagram dokonce přistál v 23:59 :). Někteří se rozhodli napsat i pár slov přímo o mně a přiznám se, že jsem několikrát byla doslova dojatá. Je krásné a příjemné číst, jak na vás působím, i když z pozice ega je to velmi zrádné, protože se na takových slovech dá jednoduše ulítnout. Ta slova, které píšete ve své podstatě vypovídají i o vás, takže jste "krásní lidé" :)). 

paříž, eiffelovka

Nakonec tu tedy mám 15 lidí, kteří se rozhodli zúčastnit. 2 přes blog, 4 přes facebook a 9 přes instagram... Ještě jsem vám vlastně chtěla napsat, proč se nedalo "účastnit" jenom skrz komentáře tady na blogu. Je to primárně z toho důvodu, že ty komentáře tady jsou v podstatě anonymní ... Můžete a nemusíte napsat své jméno, ale přesto jste víceméně incognito. A u soutěží, jako je tato nebo i ty letenky do Osla, je pro mě důležité vědět, kdo jste. Když napíšete článek na blog, můžu si přečíst vaše další články, když se účasníte přes facebook, vidím vaši profilovku a v některých případech třeba i to, co se vám líbí. No a na instagramu je to podobně. Prostě to není zcela anonymní. Tak věřím, že to chápete :).

Moc si vážím toho, že jste to drtivá většina vzala opravdu "zodpovědně" a pořádně jste se rozepsali. Třeba hned první slečna, Anička, to vzala jako skvělou výzvu k zamyšlení a mezi její nejoblíbenější scény patří třeba scéna z Easy A o tom, jak hlavní hrdinka tráví víkend :). Nebo Amélie z Montmartu, která bylo - mimochodem - snad nejuváděnějším snímkem. V těsném závěsu s Láskou nebeskou. A s Harrym Potterem.

Nebo Hanka, která použila "tématickou" fotku z letiště, když se chystala do "sousedního" Švédska :). Zaujalo mě hlavně zahrnutí Hříšného tance a scény s písničkou Hungry Eyes. Pro taneční filmy mám slabost a tohle je ta největší klasika.

A Mirka, která mi napsala moc milá slova a její výběr filmů byl pro mě celkem netypický. Luhrmannův film Romeo & Julie je určitě romantický dost, ale třeba A.I. Umělá inteligence by mě nenapadla a zahrnutí belgicko-nizozemského filmu Přerušený kruh už vůbec ne, ale Mirka mě svými slovy o něm slušně nalákala :).

Další s pro mě netradičními (romantickými) filmy byla Monča, která vybrala filmy Modrá laguna, Princezna a námořník a Hostitel. Přiznávám, že to možná bude tím, že jsem ani jeden z těch filmů neviděla. Monika mě ale dojala tím, jak psala, že si při pročítání článků o svatebních přípravách říkala, že by toho byla ráda součástí. 

A pak Terezka. Přijde mi to jako včera, když mi od ní loni na jaře přišel mail o tom, že pro svého přítele chystá překvapení - výlet do Osla a jestli jí nemůžu poslat pár tipů a rad. Nakonec s námi i s přítelem zůstali pár dní, prošla jsem s nimi kus Osla, ten zbylý kus si prošli sami a byly to moc příjemné dny. Terez vybrala finální scény z filmů Let´s dance 1 a 2, což je vtipné, protože jednu scénu z "jedničky" jsem chtěla zahrnout do svého výběru. Přesně tuto. Západ slunce, chemie mezi Jennou a Channingem a nádherná taneční choreografie. Terezka pak vybrala ještě scénu ze Sexu ve městě a jednu z Hair. A pak taky bonusovou - Sedm životů. 

Elen mě moc potěšila "úvodním" textem a její výběr filmů - Amélie, Vzhůru do oblak a hlavně Věčný svit neposkvrněné mysli (což je jeden z mých nejoblíbenějších filmů) mě dostal. Jinak je zajímavé, že přestože se Amélie fakt objevila ve vašich výběrech asi čtyřikrát, každý z vás vybral jinou scénu. I když, Amélie je opravdu "ultimátní romatický film" :).

Katka přidala krásnou fotku oblak z procházky a pobavila mě svými slovy: "Není to taková ta typická fashion/fit/food...no prostě děsně mainstream blogerka ? Ale je hrozně sympa (i když ji vlastně vůbec neznám ?), má supr články, miluje cestování... To je prostě výhra! ? A jednu takovou bych si moc přála i já, protože je to něco, co jsem ještě nikde neviděla a myslím, že je to úžasný (a tak trochu šílený, ale i přesto skvělý!) nápad ?." Noo, šílený nápad :)). Katka vybrala jako jediná tu nejikoničtější scénu z Titanicu, pak trojku Harryho Pottera a Amélii.

A Šárka je tou slečnou, která postla svou fotku s textem včera minutu před půlnocí a doufala, že to stihne, protože se chtěla zúčastnit :). Vybrala filmy Bezpečný přístav, který jsem nikdy neviděla, ale po jejích slovech "musím". Její oblíbená je taky Narnie a taky závěrečná scéna z Pretty Woman. To je klasika. Zrovna jsme na to koukali na Silvestra :).

Na facebooku se pak zúčasnily 4 slečny a dámy. Neodvažuju si sem dát odkaz na jejich profily, protože je to přece jen jejich soukromí (instagram vnímám trochu jinak, to je vyloženě veřejné místo). Každopádně i tam mi přišly nádherné texty. Třeba Renča, která se mi v něm svěřila s jednou velkou osobní zkušeností a mimo jiné vybrala i Bridget Jones, což je podle mě další "romantická klasika". Děkuju Renčo za takové otevření se. Nebo Karla, která má evidentně velmi podobný vkus jako já (Amélie, Láska nebeská a Pýcha a předsudek). Navíc žije v Oslu a už dlouho se chystáme na kávu, tak věřím, že to brzy vyjde :). A taky Markét, žena, kterou jsem poznala loni v Amsterdamu a díky ní to město poznala o něco víc. A v neposlední řadě Liby, jejíž text a hlavně výběr filmů a scén mě, zas a opět, dojal a moc potěšil. S Liby se maličko znám a to jak do popisu vložila samu sebe (vybrala scény z filmů Hvězdný prach, Postřižiny a Babička) - citlivě a nenásilně, mě zahřálo :).

Tentokrát mi na email přišly jen dva odkazy s tím, že jste vaše odpovědi napsaly jako článek. To je oproti narozeninové soutěži, když většina "soutěžila" skrz blog, velký pokles :). Obě slečny se každopádně účastnily už minule a já si moc vážím toho, že jim to stálo za to i tentokrát! Děkuju moc! :) Silvi mi poslala email až těsně před půlnocí a odkaz na blog v něm nebyl, protože byla zrovna na koncertu francouzské skupiny ZAZ a nešel jí sdílet. Každopádně se mi její výběr moc líbil, resp. hlavně to, že do něj zahrnula tolik odstínů lásky. :)

A pak Jituš. Při čtení jejího článku jsem měla na krajíčku. Její blog pravidelně sleduju a čtu a její přístup k životu je mi moc sympatický. Filmy, které vybrala a hlavně "důvody" proč je vybrala to jen podtrhují. Děkuju ti, Jituš, za velmi emotivní zážitek. A na Sedmero krkavců se určitě podívám.

No a nakonec tu mám Lucku. Dávám ji na konec proto, že když jsem četla její příspěvek na istagramu, prostě jsem věděla, že právě ji chci pozvat na naši svatbu. Nevím přesně proč, ale mám pocit, že tam ona a její přítelkyně prostě "zapadají". Jejich vztah mi přijde inspirativní a krásný (přestože o něm nic moc nevím) a její výběr filmů (Láska nebeská, Pokání a Svatba ve třech) a důvod, proč je vybrala, mě prostě dostal natolik, že cítím, že Lucku chci vybrat hned! A tak Luci, pokud to právě čteš - na jedenáctého června si nedělej plány! :)

Montmartre

Uff. Ale přichází na řadu ta "obtížnější" část. Ještě mám dvě pozvánky a 14 dam, které by ji rády obdržely. Původně jsem chtěla vybrat pár "top" příspěvků a z těch pak vylosovat náhodně. Jenomže teď se dostávám k tomu že netuším, jak mám vybrat ty "nejlepší", když jste tomu všichni věnovali energii a čas. A tak to nechám náhodě. Vím, trochu se tím vzdávám odpovědnosti, ale z nějakého důvodu mi to přijde víc "fér"... Jen mi musíte věřit, že si to nevymýšlím. Sedím teď totiž v kavárně a nemám tu jak natočit "proces vybírání" ... 

Jdu na to. Na papír jsem si vypsala všech 14 holek a jdu "předat" odpovědnost random.org.
1. Hanka, 2. Terezka, 3. Jituš, 4. Silvi, 5. Katka, 6. Mirka, 7. Elen, 8. Šárka, 9. Renča, 10. Karla, 11. Liby, 12. Makrét, 13. Monča, 14. Anička

Zadávám 1 až 14 a první číslo je ..... 11!! Zadávám znovu a další číslo je 14!!

Takže Liby a Anička! A Lucka!

Vypadá to, že máme tři "vítězky" !!!

... a já vůbec nevím, jak se takové věci píšou, chtěla bych to umět víc "zdramatizovat" :). Ale wow, mám radost a šííííleně moc vám děkuju, že jste do toho šly. Všechny! Nejradši bych vás pozvala všechny do jedné, a kdybychom měli větší kapacitu na ubytování, tak to snad udělám! Ale teď mě napadlo, že bychom se třeba v létě mohly všechny sejít, nevím kde a nevím kdy přesně, ale mohly bychom to vymyslet, co říkáte? 

No, a i když je tento článek už fakt hodně dlouhej, minule jsem vám slíbila, že i já přispěju se svými oblíbenými scénami z filmů.

První je určitě Láska nebeská a je mi jedno, že je to neoriginální a klišé. Láska Nebeská je pro mě jednoduše nejoblíbenější, nejen romantický, film všech dob. Jako dneska si vzpomínám, když jsme celá rodina jeli z Prahy domů a jen tak ze srandy se koukli, co dávají v Brně v Olympii v kině. Bylo to v roce 2003. Nějakou Lásku nebeskou dávají nebo co, šklebili jsme se všichni :D. No, ale šli jsme a od té doby nevynecháme jediný rok, abychom si ji nepustili, alespoň jednou. V prvních letech jsme si ji pouštěli i dvakrát za měsíc :)). Moje úplně nejoblíbenější scéna je, když Keiřina postava zazvoní u dveří kamaráda svého manžela a ptá se ho, jestli našel tu videonahrávku z jejich svatby. On se vymlouvá, ale ona ji najde, pustí ji a postupně zjišťuje, že je k ní ten kamarád tak odtažitý ne proto, že ji nemá rád, ale právě naopak. Ty záběry jsou krásné a romantické a výraz v její tváři, jak to postupně zjišťuje je všeříkající. O klavírní hudbě z pera Craiga Amstronga ani nemluvím.

Druhý film, který mě napadá hned vzápětí, je Notting Hill. A konkrétně scéna, kdy hraje Ain´t no sunshine a Hugh Grant prochází po tržnici a mění se roční období. Je tam krásně vidět ten proud života, ta neustálá změna, i když si jí kolikrát nevšímáme.

A třetí, co chci zmínit, je film Last Night. Partnerská konverzačka s Keirou Knightley. Viděla jsem ji poprvé v roce 2011, asi půl roku předtím, než jsem se poznala s Radanem a ten film mě tehdy hodně zasáhl. Speciálně bych chtěla zmínit jednu ze závěrečných scén, která je plná lásky, smíření a určité nostalgie. Pokud jste film ještě neviděli, moc vám ho doporučuju, je pro mě velmi "osobní" ...

Ty scény jsem trochu zrychlila, uznávám. Ale pokud byste chtěli, tak já se o nich a případně o dalších rozepíšu v nějakém z dalších článků... Je tu vůbec někdo, kdo to dočetl až do konce? :)

... Tak jo. Víte, že vás mám ráda? A že pro mě moc znamenáte? :) Děkuju vám! A Luci, Liby a Aničko, napište mi prosím brzo váš email a adresu na tereza@sweetmelange.cz, abych vám mohla poslat víc informací a pak taky oficiální pozvánku ... ještě teda není hotová. Ale bude. Brzo. Doufám! :)

Mějte se krásně! A s tím srazem to myslím vážně! ... A co se týče článků, tak během tohoto týdne se můžete těšit na trochu té pařížské atmosféry! Krásný vstup do nového týdne vám všem! :)

Komentáře

Liby,

tak jsem ráda, že máš radost! :) Já tebe věřím, že se vám tam bude líbit i díky tomu okolí, třeba taková prohlídka "našeho" zámku tam ... Adresu už mám, díky pohledu, ale jestli bys mi prosím mohla poslat ještě email, abych vám pak všem třem mohla poslat podrobnosti, bylo by to super! :) Děkuju! A měj se zatím krásně:)

Napsal(a) Lou C (neověřeno), Po, 15. 02. 2016, 17:27*

Aaaaach, Terez!!! Co na to říct? Děkuju mockrát :))) - asi nejvíc za to, že jsi to "prostě věděla" <3 Moc se těším, až se seznámím s Radanem a Tebe až zase seznámím s K. :) To je tak úžasný, mám z toho jen jeden velkej úsměv na tváři... Až se trochu oklepu (a dojedu domů, což dnes moc nevím, kdy bude), pošlu pak i ten e-mail... Jo a ještě mě dostalo, že jsi zařadila tu scénu z Last Night, taky jsem nad tím filmem přemýšlela :))... Tak se měj krásně a ještě jednou díky! L.

P.S. Už je to v diáři. ;) 

Luci,

já děkuju!! Prostě když to "víš", tak to víš, fakt nevím, jak to vysvětlit :). Jsem ráda, že máš takovou radost, já ji mám taky! :) Mějte se krásně, a já se zas brzo ozvu! Děkuju! Terez

Napsal(a) Naty (neověřeno), Po, 15. 02. 2016, 21:10*

Gratuluju všem vítězkám, určitě si to užijete a my si pak smlsneme na článku. Moc se mi líbí ten nápad se srazem, zrovna jsem nad něčím podobným přemýšlela, že by to bylo fajn a ty hned přijdeš s tímto článkem.. :-) A těším se na článek o Paříži, já tam byla před 2 lety a hned bych se vrátila!

PS: Na fotkách ti to moc sluší a ty společné s Radanem nemají chybu... ;)

Pěkný večer,

Naty

Ahoj Naty,

děkuju moc za komentář! :) No, vidíš, jak píšeš o "smlsávání si na článku", tak mě TEĎ napadlo, že se pak holek zeptám na odezvu, to by byla paráda to zahrnout do článku ... teda jenom v případě, že by to totálně nezkritizovaly, že jo :D ... A jsem ráda, že se ti líbí nápad se srazem, já si upřímně říkám, jestli prostě je "dostatek" lidí, kteří by se se mnou (a takto pohromadě) rádi sešli, ale pak si zas řeknu, že i kdyby přišel jeden člověk, tak mi to stojí za to! :) Tak já v blízké době zkusím zjistit, jaké místo by na to bylo nejvhodnější :).

Do článku o Paříži se pustím zítra, chtěla jsem teda už dnes, ale nakonec jsem se rozhodla nejdřív odepsat na maily a komentáře a zprávy, co se mi trochu nakupily :)

Děkuju moc za komplimenty!! :) Měj se krásně, Terez.

Napsal(a) Anna (neověřeno), Út, 16. 02. 2016, 10:49*

Terezko, také ještě jednou moc děkuji, je to opravdu úžasné a nemůžu se dočkat, až se poznáme! :) Úplně mě to zaskočilo a překvapilo, když jsem si na Instagramu přečetla tvůj komentář, že jsem byla jedna z těch vylosovaných.
A moc hezký výběr oblíbených scén, je pravda, že Láska nebeská je plná mých oblíbených scén, je to opravdu úžasný film! Opatruj se a přeji poklidné svatební přípravy! :)

Aničko,

tak ještě tady - já děkuju! :) Taky se moc těším, až se poznáme a moc mě těší, že máš radost ... a vlastně víc jsem ti už napsala do mailu! :)

I ty se opatruj a příjemné příravy i tobě!! :)

Terez

Napsal(a) Jarka (neověřeno), Út, 16. 02. 2016, 15:30*

Terezko, já hlavně gratuluju všem děvčatům. Chci ti napsat, že dnes jsem měla ve schránce pohled od tebe z Paříže a naprosto mě dostal. Vybrala si moc krásný, taková romantika i s kocourama ! Udělala jsi mi velikou radost. Máme trochu starosti, tak potěšil. Díky!♥

Měj se co nejlíp. Jarka

 

Jarko,

i tobě ještě tady! :) Děkuju! Jsem mooc ráda, že ti pohled udělal radost, však hlavně proto jsem ti ho poslala a těší mě, že splnil své "poslání" :).

I ty se měj co nejlépe! :) Tereza

Napsal(a) Šárka (neověřeno), Út, 16. 02. 2016, 16:53*

Moc vítězkám gratuluji!!! Nejsem smutná, asi to tak prostě mělo být :)

Ještě k těm filmům, jak jsem to psala v časovém presu (vraceli jsme se z víkendu až pozdě večer a než uložím všechny děti a tak, no poznáš to:D) tak jsem to jentaktak stihla a jinak bych se asi rozepsala víc. Každopádně ten flm Bezpečný přístav mě opravdu hodně zasáhl. A docela by mě zajímalo jak by se líbil tobě :) Tak prosím jestli se na něj koukneš dej vědět jak se ti líbil. Moc jsem o něm totiž nikde neslyšla, tak si říkám jaktože se mě tak líbí!! :)

A moc se těším na článek z Paříže, v létě se tam budeme na jeden den stavovat, tak třeba nasbírám nějaké tipy!

Krásný den!

Šárka

 

Ahoj Šári,

moc ti děkuju za komentář! A jsem ráda, že to takto vnímáš! Věřím tomu, že ani není důvod být smutná a těší mě, že nejsi :).

Situaci s ukládáním dětí zatím neznám (ale možná si na tebe pak vzpomenu :)), každopádně mě moc potěšilo, že jsi do toho šla a že ti to stálo za to i takto na poslední chvíli!! :)

Na ten film se zkusím kouknout co nejdřív a určitě ti potom dám vědět! ... A doufám, že nějaké tipy na Paříž nasbíráš ... co se týče památek, tak jsme obešli akorát "klasiku", ale pár tipů na podniky nakonec mám :) ...

Měj se krásně, Tereza.

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.