Ne, 06. 03. 2016, 19:45

O mojí nové oblíbené hře, o tom, co mi přišlo do schránky a fotky jídla, o kterém se v tomto článku bavit nebudeme...

sushi

Poslední dva týdny jsme tu měli plno. Nejdřív jsme hostili Radanova mladšího bráchu Romanka a posledních devět dní náš obývák obývali můj brácha David a jeho snoubenka Marína. Je neděle odpoledne a do pátku máme "volno", pak tu budeme mít další návštěvu. Přiznám se, že jsem se toho dopředu (a úplně zbytečně) trochu obávala. Nakonec ale vůbec nebylo proč, protože jsme si to náramně užili a uteklo to ani nevím jak. A Marína je úžasná. Nejsou spolu s bráchou zase tak dlouho, už se ale stihli zasnoubit a já se vůbec nedivím proč. Někdy si to prostě "klikne" hned a není třeba o tom sáhodlouze spekulovat... potkali se na Tinderu a když se minulý měsíc sešli v Helsinkách (Marína je teď na Erasmu ve Finsku), ze srandy si tu appku stáhli i tam a teď i v Oslu. Tak jsme se s Radanem přidali a strávili nad tím pár zábavných hodin. Pro ty z vás, co neví - Tinder funguje tak, že si založíte profil, kam dáte pár svých fotek, můžete tam něco napsat a zvolíte si, koho "hledáte" - jestli muže/ženu/obojí, v jakém věku a odkud ... No a pak už jen procházíte "databází", když se vám někdo líbí, dáte mu lajk a když se líbíte i vy jemu, máte "match" neboli spojení neboli zápalku, že jo. :) Moje poznatky? Holky to mají daleko jednodušší. V podstatě téměř s každým klukem, kterému jsem dala lajk, jsem měla ten zmíněný "match". Marína na tom byla podobně. Zato ani David ani Radan by moc na výběr neměli, a to tam oba měli fakt pěknou fotku ... Holky jsou prostě vybíravější, hlavně se zdá, že v Norsku hodně lidí zajímá, jak je ten chlap vysoký - "pokud máš pod 180cm, ani se nesnaž"... Škoda, že jsem tam Radana nenašla, podle Tinderu si asi nejsme souzení. Možná si nejsme souzeni právě proto, že Tinder patří Facebooku a fb "ví", že jsme zasnoubení. Že by nějaká forma "ochrany" :)? Tak jako tak, zkušenost dobrá, zábava taky, ale Tinder už je zase úspěšně smazaný. 

snídaně

dortíčky

cappuccino

Kromě seznamování s lidmi, se kterými se ve skutečnosti nechceme seznámit, jsme ale taky trávili spoustu času vařením, jezením dortíčků a pitím dobré kávy. Když už jsme u kávy, před pár dny jsem přemýšlela o tom, jak umí sociální média někdy zkreslovat. Ptala jsem se vás u jedné z fotek, kolik si myslíte, že v březnu vypiju káv a pár z vás mi odpovědělo, že tipujete tak 60-70. Přitom, dneska je šestého a moje prozatimní skóre je čtyři a půl. Půl proto, že za dva dny v práci jsem vypila zhruba půl kafe, většinou si ho udělám a pak nemám čas ho dopít.  Ve své podstatě se nedivím, že si myslíte, že je to víc, protože na mém instagramu i facebooku se fotka kávy objevuje pravidelně a to může vyvolávat pocit nebo domněnku, že je té kávy v mém životě - nebo spíš v mém žaludku - hodně. Občas si tak obecně říkám, že i když jsem v čemkoliv, co napíšu nebo někam přidám "pravdivá", je to chtě nechtě nějakým způsobem jenom vybraná část, kterou s vámi sdílím. A nemyslím si, že je to špatně a vlastně to pravděpodobně ani jinak nejde. Jen to chci zmínit a připomenout... V poslední době navíc cítím, jakobych psala hlavně o našich cestách a kavárnách a chybí mi vám jednoduše a prostě psát o tom, jak se mám, co dělám a co se mi honí hlavou. Kolikrát mě přes den napadne tolik věcí, které bych chtěla zmínit, ale pak už na ně jednoduše nedojde. A vlastně ani to není špatně, ne všechno člověk musí "zakonzervovat" do nějakých slov. Jenže takto tedy často akorát  jen přidám nějakou pěknou fotku jídla/západu slunce/co já vím čeho na fb nebo instagram a to je sice super, ale koho to má pořád dokola bavit, když to nemá žádný obsah ...? Všichni se rádi koukáme na pěkné fotky, ale nechci, aby to bylo to hlavní, co tu najdete. A tak jsem si říkala, že bych mohla pravidelně prostě psát o tom, co se děje v mých dnech, co jsem se dozvěděla, co mě zaujalo ... a tyto články by nemusely být nutně dlouhé, byly by prostě "navíc" k těm obvyklým ... Chtěla bych s vámi víc a pravidelněji "mluvit" ... A tak se do toho pustím ... :)

sushi

citát o jídle

losos
Losos s bramborovou kaší a zeleninou & Lasagne s boloňskou omáčkou
Skleněné nudle s krevetama
Smažené krevety se skleněnými nudlemi

... Třeba teď v pátek ... ráno jsem před odchodem do práce vybrala poštovní schránku. Dostala jsem malý balíček. Byl to putovní deník a po autorce jsem první, která do něj bude psát a pak ho pošlu zase dál ... To je tak krásný a milý nápad. Představila jsem si, jak bude jednou celý popsaný, L. ho dostane zpátky a bude mít u sebe knížku nabitou energií "neznámých" lidí, které takto spojila... O pár hodin později končím v práci, zrovna přijíždí autobus, tak si říkám, že se svezu, i když to mám kousek ... Běžně chodím pěšky. A úplně zapomenu na to, že mám prošlou lítačku ... Směle ji ale dávám revizorovi do rukou, protože mám přece tyto věci pod kontrolou ... Hmm, někdy nemám. Ušlo mi, že už je březen a já jezdím načerno. A tak jsem, vlastně docela zbytečně, zaplatila docela pálku za něco, co by se možná nestalo, kdybych šla okolo o pár minut později ... Ale víte co? Stejně tak je zbytečné se tím trápit, protože to stejně nemůžu změnit. A taky se zdá, že je všechno v takové pěkné rovnováze :).

Cupcaky
Vanilkové cupcaky plněné jahodovou marmeládou s creamcheese frostingem s nádechem mandlí
Burgery
Hovězí burgery s domácí houskou a koriandrovou majonézou

... Tak to vypadá, že se nakonec vůbec nedostanu k té spoustě jídla, co jsme tu za poslední dny uvařili a snědli ... ale o tom jsme se stejně "bavili" před chvilkou a fotek tu mám habaděj. Kdyby někoho z vás zajímal recept na některé z těch jídel, neváhejte a napište mi ... Teď s vámi ale nutně "potřebuju" sdílet jednu věc... 

... moc jsem si oblíbila hru, kterou teď hrajeme pokaždé, když se s kamarády sejdeme na večeři a pár piv. Nevím, jak se jmenuje, ale myslím, že by mohla bavit spoustu z vás. 

1. Každý z hráčů dostane určitý počet papírků (my většinou dáváme osm nebo deset). 
2. Na každý papírek napište jméno nějaké slavné osobnosti nebo filmové/pohádkové postavy (u nás je například velmi populární Leonardo DiCaprio, Barack Obama nebo Harry Potter).
3. Všechny papírky složte a dejte do misky a vytvořte týmy, nejlépe se stejným počtem hráčů.
4. První kolo spočívá v tom, že si určený hráč tahá papírky a svým spoluhráčům musí vysvětlit, o koho se jedná. Každý hráč má jednu minutu. Po tom, co minuta vyprší, předejte misku druhému týmu a zase oni hádají mezi sebou. Takto po minutách se budou střídat hráči a týmy, dokud v misce není žádné jméno. Za každý získaný papírek získává tým jeden bod.
5. V druhém kole už si musíte vystačit jen s jedním slovem. Třeba - vytáhnete Lea D. a tak řeknete Titanic a vaši spoluhráči to na základě toho musí uhádnout. Zase se hraje po minutách a za každý papírek se započítávají sva body
6. A konečně třetí kolo je pantomima a tedy, že hráč, který je na řadě, musí svému týmu přesvést postavu, která je na papírku a oni ji musí uhádnout ... v tomto kole má každý uhádnutý papírek tři body.
7. Je to obrovská zábava a věřte mi, že budete mít záchvaty smíchu ... Nejvtipnější je rozhodně pantomima ... asi už nikdy nezapomenu, jak můj brácha předváděl Charlese Darwina :).

Tak já už pro dnešek končím, jdeme s Radanem dokoukat seriály ... :) Mějte se krásně a když se vám bude chtít, napište mi do komentářů nějaké postřehy z vašich "běžných dní" ...

Komentáře

Napsal(a) Barb (neověřeno), Ne, 06. 03. 2016, 20:06*

Terezko, mě by ty obyčejné články určitě zajímaly :) Právě proto, že asi budou více spontánní a normální, i když to ty jsi tak jako tak. Prostě jsem tím chtěla říct, že si ráda přečtu, co jsi dělala celý den a co jsi viděla, protože každý svět vnímá jinak a občas mi udělá radost jen to, vidět, jak se ostatní také dokážou radovat z maličkostí. Díky za tip na hru, určitě si zapamatuji a příště si s přáteli zahrajeme! :)

Ahoj Baru, 

to jsem ráda a děkuju! :) Sama jsem zvědavá, jak mi to "půjde", ale dám tomu volný průběh :). A za tip na hru vůbec nemáš zač, pak děj vědět, jak se vám to líbilo! :)

Měj se hezky, a vlastně zítra :) ... Terez

Napsal(a) Miho (neověřeno), Ne, 06. 03. 2016, 20:48*

Ahoj :)

 

Ako vzdy budem chvalit fotky a clanok ako taky :) Pekne a prijemne citanie. Velmi sa mi paci fotka tych ranajok, presne moj styl, take ja mozem. Chcel som sa opytat co je to ta zelena vec kasovita? Wasabi? A taktiez aky druh chlebika to mate? Vyzera super :)

Tak sa mi opatrujte zatial a tesim sa na dalsi clanok a ze Vas uz konecne coskoro uvidim :) btw, ste pozvani obaja do mojho noveho domova v Englande, najlepsie ak tu bude aj Miska v tom istom case ;)

Napsal(a) Terez sweet melange, St, 09. 03. 2016, 19:06*

In reply to by Miho (neověřeno)

Ahoj Miho,

děkuju moc, jsem ráda! :) Ta zelená "kašovitá" věc na snídaňové fotce je quacamole neboli avokádo, rajčata, česnek a sůl smíchané dohromady ... určitě to zkus, je to zdravé, rychlé a dobré :).

A děkujeme za pozvání, určitě toho rádi někdy využijeme, jen teď nejsem schopná říct kdy :). Měj se hezky, taky se těšíme! :) Terez

Napsal(a) Eliška (neověřeno), Ne, 06. 03. 2016, 22:37*

Terezko, 

ty máš tak krásné fotky a tvoje články mě baví víc a víc! Tento je tak krásně milý a pohodový :)

A k putovnímu/cestovnímu deníku - taky jsem si založila svůj a poslala ho do světa, ten můj je zrovna teď někde u slečny v Portugalsku a už se těším, jak mi dojde domů a já si to všechno budu pročítat a radovat se z něj. 

Měj se krásně! 

Eliška

Ahoj Eliško, 

děkuju moc, to mě těší! :)

A musím se příznat, že mě ten putovní deník začal lákat taky a myslím, že jeden taky zavedu :) ... Víc takové "energie" není nikdy dost :)

Měj se krásně! Terez

Napsal(a) Anonym (neověřeno), Út, 08. 03. 2016, 18:49*

Terezko, ten putovní deník, to je moc zajímavá věc... jak je vidět u vás se dveře netrhnou ... a k návštěvám patří dobrá papinka.. máš hezké ty puntíkaté hrnečky ... s tou předplacenou jízdenkou se mi to přesně stalo po jedné dovolené  ... neuvědomila jsem si, že je nový měsíc a byla pokuta ...

Jinak moc hezký článek. Přeju ti krásné dny! ☼

Jarka

Ahoj Jarko,

ten putovní deník je fakt super! :) Myslím, že si zavedu i "vlastní", moc mě ten nápad zaujal! ... No, máme tu plno ... příští týden zase jedu já domů, na ochutnávku dortů, za návrhářkou šatů a tak :) ... Ta lítačka je nepříjemná ... ale to se prostě může stát, bohužel ... příště si to "lépe" pohlídám! :)

Jo, a Jarko, moooc ti děkuju za pohled, už přišel a udělal mi velkou radost! :) Děkuju! A měj se krásně, Tereza.

Napsal(a) Naty (neověřeno), Út, 08. 03. 2016, 21:44*

Já se moc těším na ty články, které chystáš a o kterých se ve článku zmiňuješ, protože ty ''obyčejné'' články o těch každodenních věcech jsou nejlepší. Ty dortíčky a vůbec všechno jídlo vypadá tak lákavě! Vypadáte (a určitě i jste) báječnými hostiteli..:-)

Tvoje články o Paříží jsem přečetla jedním dechem, ale už nezanechala komentář, tak to napravím aspoň teď a chci ti moc poděkovat za food článek plný tipů, protože ten, až pojedu znovu do Paříže, rozhodně využiju a doufám teda, že i ten o podnicích v Oslu (snad, brzo, doufám.. :-). 

Ať máš vydařený a spokojený zbytek týdne! ;)

Ahoj Naty,

ty jsi zlatá, děkuju moc! :) Zrovna dneska jsem jeden takový kratičký článek napsala, ale není asi zrovna "nejinspirativnější" ... každopádně je jaký je, o tom, co se mi honí hlavou nebo co dělám ...

A jsem ráda, že se ti budou pařížské články hodit, to je pro mě největší "odměna" :) ... Doufám, že využiješ i ten oslovský! :)

Měj se krásně a i tobě pohodový zbytek týdne. Terez

Napsal(a) Yaekwx (neověřeno), Út, 29. 09. 2020, 05:36*

The Working Bring Performance Of which requires offensive cervical to a few that develops patients and RD, wood and pandemic haleness, and then reaches an important differential of profitРІitРІs prime arrange at 21 it. viagra without doctor Cyqryw invbce

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.