Út, 12. 04. 2016, 20:36

BLOG: Jarní nálada

západ slunce v Oslu

Vypadá to, že v Norsku, tedy minimálně v Oslu, začalo jaro. I když, pár náznaků tu bylo už předtím (třeba první den, co jsem v půlce března odjela domů a bylo 25 stupňů), tak je otázka, jestli "this is it". Ale vypadá to, že jo. Kavárny, centrum i přístav praskají ve švech a všichni si dávají své první zmrzliny. I já jsem měla, i když "nesmím" ... našly jsme totiž s Markét zmrzliny s tvářemi norských blogerek a ty jsou slazené jen ovocem a stévií ... takže to "můžu", že jo:). Taky všichni vyměnily zimní oblečení za jarní a nezřídka jsem viděla i slečnu v tílku. To mi teda zas přijde extrém, takové teplo ještě není.

západ slunce v Oslu

Taky jsem si opravdu zamilovala městské kolo. Během pár dní se z něj stal můj běžný dopravní prostředek a baví mě, jak je pohodlné, rychlé a relativně dobré na fyzičku. Bydlíme totiž tak trochu na kopci (když to měříme od moře) a při výšlapech domů se dá celkem jednoduše pěkně zapotit. 

Přijde mi, že s jarem je všechno takové "jednodušší". Večeře s přáteli, posedávání s kamarádkou na molu, jen tak si vyběhnout v lehké bundičce ... baví mě to. Začínám si navíc uvědomovat, že svatba se opravdu blíží. Minulou sobotu jsem "napočítala", že už jen devět týdnů budu slečna Sehnalová. Wow. Letí to!

jaro v Oslu

jaro v Oslu

Doufám, že prožíváte krásné dny! Že máte spoustu energie a radosti v každém dni ... a kdyby náhodou né, pamatujte, že všechno je neustále v pohybu. Proudící, plynoucí, měnící se. Tak jak má :). Mějte se krásně!

Komentáře

Napsal(a) Jarka (neověřeno), St, 13. 04. 2016, 07:47*

Terezko, také to cítím ve vzduchu ... lépe řečeno už je to tady .. včera večer jsem jen tak koukla z okna do zahrady ... a táááák to vonělo jarem ... když jsme byli v Oslu, tak jsme se po návštěvách a tak různě přesouvali taky na kolech ... já kolo miluju  ...  Oslo je myslím ideální město na kolo ...

Parádní fotky máš.

Měj se taky krásně a užívej všeho jarního plnými doušky ! ☼

Jarka

Ahoj Jarko,

děkuju moc! :) Ty kola jsou parádní a je fakt, že Oslo je pro kola ideální :) ... A ty vločky určitě zkus, věřím, že ti to bude chutnat! :)

Měj se krásně a užívej si krásné jarní dny :). Tereza

Napsal(a) Naty (neověřeno), St, 13. 04. 2016, 20:49*

Terezko, na fotkách ti to (jako obvykle) moc sluší a září z toho taková příjemná energie, to sluníčko prostě dělá divy..:-) Ještě k předešlým článkům, já moc ráda cvičím jógu s kanálem Figtmaster Yoga a Still on the way, a to jsem nikdy neměla jógu moc ráda, až v posledních dvou měsících jí přicházím na chuť. Tady jde krásně viděť, jak se ty věcí mění a neustále vyvíjejí. A tobě a Radanovi přeju, aby vám to stále tak šlo, ale hlavně bavilo a naplňovalo. ;)

Už se moc těším na tvé posvatební povídání, a když už jsem u toho, zdržíš se v ČR dýl?

Měj se krásně!

Naty

 

Ahoj Naty,

děkuju moc za milý komentář a kompliment :). A taky za tipy na další kanály s jógou, určitě na to kouknu :). A ono všechno přichází v ten "správný" čas, někdy prostě na něco ještě nejsme "připravení" a pak zase jo :). 

Moc děkujeme! :) Já se taky těším, až o tom budu psát ... zdržíme se pár týdnů, resp. já pojedu domů 10 dní před svatbou a pak ještě tak deset dní po svatbě :) ... Na líbánky asi pojedeme až v zimě příští rok :).

Měj se krásně a zatím ahoj. Terez

Napsal(a) Terez (neověřeno), Čt, 14. 04. 2016, 12:41*

Teda holky, vám to sluší. Obzvlášť Markét fakt září! U nás je dneska pěkně hnusně, tak vám to trochu závidím :-)

Ta svatba se teda hodně přiblížila! Wow!

Mějte se krásně :-)

Ahoj Terez,

děkujeme! :) Tady už je dneska taky zataženo, takže momentálně si nemáme co závidět :D|. Jedině, že by pro změnu v ČR svítilo slunce, tak to bych zas pro změnu mohla závidět já :)).

A ....nooo, vlastně teď už je to jenom osm týdnů!! No, ale "nějak" to bude a přesně tak jak má :).

Taky se mějte krásně, Terez.

Napsal(a) Jituš (neověřeno), Čt, 14. 04. 2016, 16:42*

Terezko, ty fotky! Pomalu ale jistě začínám přicházet severským zemím zvlášť oslu, haha) na chuť a ještě pár fotek a asi si ho připíšu na svůj seznam míst které musím navštívit :). 

A ta zmrzka je skvělý nápad! Něco takového mi chybí tady u nás v česku. Z ovoce a slazené stévií to bych si i já tu zmrzku dala s chutí a konečně, asi poprvé v životě, bez výčitek že mi z toho vzlítne cukr v krvi do vzduchu :D. Tak to je dobrý podnět pro české blogerky. Ty ,,známé,, by se do toho mohly obout :). 

Jaké je vlastně jaro v Oslu? Nevím proč ale nějak trpím utkvělou představou že na severu je furt zima a tma :)). Což je přesně ten důvod, proč jsem nikdy severskou zem neměla potřebu navštívit. Dokud jsem neobjevila krásy severských zemí skrze blogy. Takže děkuju za postupné rozbíjení mých, asi dost scestných, představ o drsných severských zemích :)).

U nás v ČR je teď počasí takové spíš aprílové. Jeden den bylo 25 stupňů a pak přišla upršená šeď. Včera na chvilku odpoledne sluníčko zas vylezlo tak jsme pádili s přítelem a hafanem na dlouhou procházku a dnes už zas prší a je šedivo. Zkrátka apríl se vším všudy :). Už se těším až se to ustálí, ten vitamín D a sluníčkové dny mi už hrozně chybí. Jsem takový sluníčkomil :).

A děkuju moc za koment u minulého příspěvku :). Boho mě zatím furt baví, tu druhou slečnu jsem ještě ani nezkoušela. Je to asi pro to, že právě kombinuje hodně fitness s prvky jógy. To mi sedí. Ta ,,klasická,, jóga mě nikdy nebavila, šili se mnou všichni čerti, bylo to na mě pomalé. Tohle je pro mě akorát :). Jedu furt pár videí dokola, které jsou takové ,,jednodušší,, a sem tam si střihnu nějaké to těžší a zkouším různé pozice, kam mě moje tělo pustí. A je to fakt zábava :) No a s tím mobilem je to fajn praktikovat. Akorát teď se mi to asi 3 dnz po sobě nepovedlo, nějak jsem to zazdila. Nicméně nevěším hlavu, asi to tak mělo být :).

To je zas román. Už budu končit. Tak měj krásné dny. A někdy napiš o jaru v Oslu (pokud budeš samozřejmě chtít). Papa, Jituš

Ahoj Jituš,

jak já ty tvé romány mám ráda!!! Děkuju ti za ně, fakt ráda je čtu a vážím si, že těm komentářům věnuješ tolik času! <3

Já teda o severských zemích obecně moc mluvit nemůžu, protože kromě Osla a krátkém roadtripu po Norsku jsem nikde nebyla :D ... ale je tu krásně a myslím, že by sis to na ten seznam napsat měla! TerezkaInOslo se snaží dostatečně sem nalákal lidi a myslím, že mně se to zatím daří taky obstojně :D.

O jaře v Oslu bych mohla napsat článek - děkuju za tip! Máš každopádně v podstatě stejnou představu, jakou jsem měla já, než jsem sem poprvé jela - že je tu pořád tma a zima! A přitom naopak - v jarních a letních měsících jsou tu dloooouhé dny (teď zapadá sluníčko lehce před devátou), v létě to bude o půl dvanácté a vycházet bude ve čtyři ... Takže jaro a léto jsou určitě nejlepšími měsíci na návstěvu ... pokud tedy neholduješ nějakým zimním sportům :).

Je to tu ale taky takové "aprílové". Třeba dneska je zase zataženo a pravděpodobně bude i pršet ... ale za ty krásné slunečné a teplé dny to stojí! :)

A co se Boho týče, tak jsem fakt ráda! :) Dneska se mi snad podaří napsat ještě další shrnovací článek a ráda do něj tvé fotky z insta přidám! :) ... Jsi šikovná a skvělá a moc ti fandím! A s tím mobilem taky a líbí se mi i tvůj přístup! :)

No, já už taky "musím" končit ... jdem zas cvičit! :) Tak zatím pá, Terez.

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.