Pá, 08. 04. 2016, 20:03

#sweetmelangefun aneb aktuality z uplynulého týdne

snídaně

Máme kola! Teda, né vlastní, ale od včerejška můžeme nasednout a sesednout z toho městského téměř všude, kde nás napadne, stojany jsou totiž skoro všude :). Včera jsme si udělali malou spontánní vyjížďku, z části v dešti, a vrátili jsme se sice promočení a zablácení, ale s úsměvem na rtech.

Už je to týden, co jsem vám psala o #sweetmelangefun neboli o tom, jak jsme si s Radanem začali hrát (teda já, Radan to bere celkem vážně!) se cvičením, s jídlem a s režimem. A říkala jsem si, že by mohlo být super, pro mě a snad i pro vás, kdybych uplynulý týden vždycky tak trochu "zrekapitulovala" ... a vypsala se ze svých pocitů o bolavých nohách a stále se zmírňující chuti na čokoládu :).

Jinak, všimla jsem si na instagramu, že se pár z vás nějakým způsobem zapojilo a mám z toho velkou radost, nehledě na to, že je to potom pro mě docela "nakopávací" o tom psát, protože je to prostě zpětná vazba, že vám to "něco" předává :) ... Tak se těším na další zprávy o(d) vás a pokud chcete, můžete přidat i #sweetmelangefun, já to pak ráda dám i sem do článku! :)

No, a teď už pojďme rovnou k věci.

snapchat
momentky ze Snapchatu - najdete mě tam jako terseh

Předchozí článek jsem psala v pátek a hned v sobotu jsem si dala svůj první "cheat day" a musím říct, že jsem si ho moc užila. Ráno jsem si v práci dala ještě teplou kanelbolle neboli skořicového šneka, který vypadal i chutnal lépe, než obvykle. Jinak jsem jedla normálně a večer jsem měla ještě dva kousky dortů, co jsem pekla Markét k narozeninám. Čokoládovej s kokosovým krémem a cheesecake s kokosem a s banánem. Měli jsme tu pro ni oslavu, pili víno a asi o půl dvanácté (takže "cheating" i v režimu) jsme ještě vyrazili pěšky do centra do "schovaného klubu", který vůbec nebyl schovaný, ale narvaný. Radan kecal. Tam jsme si dali mojito, chviličku tancovali a pak jsme šli další 3-4km zase zpátky domů. Takže jsme vlastně měli pohyb. Ráno jsme vstávali asi v devět, a tak jsme si to celé trochu posunuli ... necítili jsme se úplně na nějaký "divoký workout", tak jsme si pustili Adriene a její "jógu po opici", ale po chvíli jsme zjistili, že zas takovou kocovinu nemáme, že ty tři pohyby, co jsme za celou půl hodinu udělali se nedají ani počítat jako cvičení ... každopádně už jsme nepokračovali, ale oba jsme ten den nachodili minimálně 15km ... ne nějak cíleně, prostě byla příležitost :). Sladké jsem neměla žádné.

Ještě jsem chtěla dodat k těmto "cheating" dnům, že je pro mě zajímavé pozorovat, co se ve mně odehrává. Vzpomněla jsem si na své ppp období, kdy jsem se své záchvatové přejídání snažila "řešit" přesně takovými dny a zpětně vím, že to byl jeden z důvodů, proč se mě to celé drželo tak dlouho. Je jednoduché se přecpat vším, co máme rádi, když si to celý týden "odpíráme", a proto je tato "metoda" taky trochu riskantní v případě, že jsme s něčím v našem životě a převážně sami se sebou v nesouladu. Když si na jídle vytvoříme závislost a nepřistupujeme k tomu, co děláme vědomě a přítomně. Chci o tom napsat ještě jeden samostaný článek, vím, že je o to docela "zájem", tak mi kdyžtak napište, pokud vás zajímá něco konkrétního...

V pondělí už jsme vstávali zase kolem sedmé a dali jsme si pořádně do těla, i když to bylo trochu vtipné, protože jsme tu měli hosta, a tak obývák, kde cvičíváme, protože je větší, byl obývaný a museli jsme se namačkat do docela malého prostoru v ložnici. V půl desáté jsme měli hotovo a vyrazili jsme k nám do kavárny na snídani, kde jsem si dala celozrnné pečivo s oříšky a sušeným ovocem s trochou másla. Pak jsme s Tynkou vyrazily zase do víru (ne tak)velkoměsta a mezi kávičkama nachodily dalších pár kilometrů. Večer jsme s Radanem usnuli už v deset :).

V úterý jsem se v sedm probudila s bolestí v krku, a chvílí jsem sebou nechala proudit myšlenky o tom, "že budu určitě zas nemocná" a na chvíli jsem si jimi nechala i pohltit. Každopádně cca 35min strečinkovou jógu jsme si s Radanem zacvičili a bylo to moc příjemné. Pak jsem šla s Tynkou ještě na kafe, rozloučily jsme se a já jsem strávila odpoledne zabalená v peřinách, koukala jsem na filmy a četla jsem si. Měla jsem tendence pořád něco ujídat, ale byly to samé zdravé věci ... ovoce, oříšky a tak :). Večerka v deset.

Jinak, zapomněla jsem zmínit, že stále vypínáme internet v devět hodin večer a jde mi to skvěle, Radanovi o něco hůř :). Občas si to prodloužím o pár minut, když třeba ještě jdu na záchod, ale pak už do toho mobilu prostě nekoukám a moc si to užívám. Možná si to jenom namlouvám, ale přijde mi, že i spánek mám takový plynulejší :).

overnight oats

Ve středu jsem šla do práce na desátou, ale "samozřejmě" jsme vstávali zase v sedm :). Tuším, že jsme necvičili a nebo jsme se maximálně jen trochu protáhli. Každopádně, udělala jsem nám dobrou snídani a ráno prostě bylo takové dlouhé a pohodové. V práci jsem se cítila dobře, i když jsem měla pocit, že mám zkrácené a namožené svaly. Chutě na sladké byly menší a menší, i když se přiznám, že jsem se cítila, že spíš přibírám, protože sice nejím sladké, ale o to víc jím "normálního" jídla. Ale nutno dodat, že se cítím skvěle, a to hlavně co se trávení týče. A ten pocit už taky zmizel.

Včera jsem měla budíček na šestou, ale nakonec jsem se sama probudila už v pět, a tak jsem se rozhodla, že místo hodiny převalování se v posteli si zacvičím jógu. Dala jsem si krásných 40min a cítila se úžasně - uvolněně a zároveň "nabitě" :). Nakrájela jsem si ovoce a přidala ho ke svým "overnight oats" (ovesné vločky zalité mlékem), co jsem si připravila večer před. Skleničku s víčkem jsem si vzala s sebou a protože jsem zrovna měla pracovat na druhé straně Osla, měla jsem v tramvaji půl hodiny na to, abych si to vychutnala. Cítila jsem se celkem "cool", pojídajíc ovesné vločky v zavařovačce v poloplné tramvaji :). Večer jsme se s Radanem šli projet ještě na těch kolech, před spaním jsme koukli na jednu epizodu Simpsonů a v deset jsme zase zavřeli oči.

snapchat
Ze Snapchatu (terseh).

Noo... a dneska jsem si zase připravila ty vločky a přicházím tomu na chuť čím dál víc. Do příštího týdne/do přístího článku bych si s tím ráda trochu pohrála a napsala vám sem pár zajímavých kombinací. A nebo máte nějakou vy pro mě? :) Cvičila jsem jen čtvrthodinku po práci, jen tak sama, ale přijde mi, že to zatím sama bez videí "neumím", že se v tom prostě tak trochu "plácám" a žádný užitek to nemá. Resp. "jenom" ten, že se prodýchám a trochu uvolním ... Takže to se vlastně taky počítá. Tak já nevím už :).

Je půl osmé, popíjím zázvorový čaj, co mi Radan s láskou (jak jinak! :)) připravil a mám chuť si ještě trochu zacvičit. Takže se s vámi pro teď rozloučím! Ale ještě se vás zeptám, jaký byl váš první dubnový týden? Zkusili jsme něco z toho, o čem tu píšu? Ať už chození spát/vstávání ve stejnou hodinu, jóga, vypínání internetu nebo omezení sladkého ...? Dejte mi vědět! A mějte se krásně! :)

Minulý článek TADY. Cvičíme podle videí Adriene a hlavně Boho Beautiful

Komentáře

Napsal(a) Jituš (neověřeno), Pá, 08. 04. 2016, 20:26*

Terezko, skvělý týdenní shrnutí! Je to super nápad a velice inspirující si to takhle v kupě přečíst. Takže se těším na další, jak jinak :). 

Já jsem se tebou nechala inspirovat a jelikož jsem teď doma a budík mi nezpívá v 5 ráno ale lehce mezi 6 - 6:30 začala jsem každé ráno minimálně protažením podle videí, které si přidávala v minulém článku. Cvičím podle Boho a jsem z ní i z toho ranního rituálu nadšená! Jednak jsem konečně objevila kouzlo jógy - to že u mí být i dynamická a hlavně zábavná (zkoušela jsem jógu i dřív ale nikdy mě nechytla). Teď přemýšlím, že bych vyzkoušela i pod odborným vedením nějakou tu hodinu ale zatím jsem nenašla žádné lekce, které by mě nějak oslovily. Nicméně asi mi to zatím vyhovuje takhle doma, sama, bez pozorovatelů. Uvidíme jak to uchopím až zas budu chodit do práce a vstávat v tu šílenou dobu (aspoň pro mě). To totiž nemám ani těch 15 minut navíc a vstát dřív by byla (asi) moje smrt :)). Jsem ospalec...

Všem to moc doporučuju protože se pak po ránu cítím krásně uvolněně, nabitá energií (za což můžou i ty úžasný vide Boho a toho prostředí - i love it!) a taková nějaká ,,lehká,,... 

Díky za tipy a měj krásný večer! Jituš

P.S.: internet jsem začala taky praktikovat a je to taky supr věc ;)

Ahoj Jituš, 

děkuju moc za komentář a úžasnou odezvu, i za ten "doplňující" u minulého článku, na který jsem už neodepsala ... teď to ale vezmu najednou :) ... Jsem moc moc ráda, že ses do toho takto pustila, přiznám se, že je to nakopávající i pro mě! :) Boho je skvělá a musím říct, že když občas dlouho cvičíme s Adriene, tak mě to moc neba ... na druhou stranu jsou ta klidnější videa taky "potřeba", protože při nich se člověk nejvíc učí trpělivosti a taky se nejvíc protáhne. Boho je úžasná a baví mě a jsem za ni fakt ráda, ale je pravda, že to je spíš taková "fitness jóga", resp. fitness s prvky jógy :) ... Dokud nás to ale baví, tak proč ne? 

Občas, když se mi nechce cvičit tak brzo ráno, tak to prostě odložím na odpoledne ... i to se počítá :). A jůů, ty zkoušíš i to s tím internetem? Je to dobrý, co? :)

Měj se krásně a držím palce, ať je to stále drží a baví a ať se cítíš skvěle!

Terez

Napsal(a) Radka Made in les (neověřeno), So, 09. 04. 2016, 18:51*

Je milé, že spolu takhle cvičíte, to se mi páčí :) Já toho svého Kubu ke společnému cvičení přemluvit nedokážu. Je fakt, že pohybu má během dne v dílně hodně, takže to asi nepotřebuje, ale byla by to fajn společná aktivita. Tak cvičím sama, ale dost neorganizovaně, páč jsem v tomhle dost anarchista a nesnesu žádný systém :) Pokusím se polepšit.

Vločky s ovocem snídám skoro každý den a taky je dávám v případě potřeby do skleničky a přenáším (a někdy si dělám místo vloček jen chia puding). Já jsem si k nim zvykla dělat domácí granolu (recept mám někde na blogu) z oříšků. Vždycky jí nadělám plný plech a na 2 měsíce mám vystaráno. K vločkám a ovoci pak vždycky přisypu asi hrstku. Občas se stává, že mi dojde než stihnu udělat další várku a bez ní už ty vločky fakt nejsou ono, takže vřele doporučuju. Krásně to křupe a je to zkrátka hrozně dobré:)

A moc obdivuju, že dokážeš cvičit v 5 ráno. Budu teď taky pracovat v kavárně, což znamená vstávání na 7 skoro každý den, tak jsem hóódně zvědavá, jestli se někdy k podobným "kouskům" taky odhodlám. Hrozně ráda bych chtěla, ale po kancelářské pohodičce a vstávání kolikrát až na desátou to bude jednoznačně výzva! :D 

Tak přeju ať Vám to jde tak pěkně i nadále. Je to inspirativní, takže zaznamenávej určitě dál, ráda si to zase přečtu ;)

Ahoj Radko,

děkuju moc, žes napsala :). Přiznám se, že jsem taky ráda, že jsme v tom s Radanem spolu, bez něj bych možná neměla potřebu a chuť cvičit takto pravidelně a "pořádně" :) ... Ale fakt se do toho nedá nutit, kdyby R. nezačal sám, tak nemám šanci! :)

Děkuju moc za tip na granolu, před pár dny jsme se o tom zrovna bavily s kolegyní, že to je super věc ... kouknu na tvůj blog a asi se inspiruju! Já si tam zatím přidávám lehce opražený kokos, to je taky takové křupavé, ale je fakt, že oříšky by byly ještě lepší :) ...

Držím palce se vstáváním a přeju ti, ať se ti právě v kavárně líbí! :) Děkuju moc, i za povzbuzení :). Měj se krásně, Terez.

Napsal(a) authomy (neověřeno), Pá, 17. 07. 2020, 12:53*

Cialis Sonnolenza nughattigh https://bbuycialisss.com/# - cialis 20mg for sale Sexins donde puedo conseguir viagra snorne Cialis Trusia No Perscription Drug Websites Actos
Napsal(a) Vspbtn (neověřeno), Ne, 04. 10. 2020, 01:23*

In other symptoms: РІThereРІs no macroscopic, one-shot way to therapy the forbearing or the handbook of the colon cancer. http://slotswinxb.com/ Yrpmcx jhjowe
Napsal(a) Ifptpe (neověřeno), Ne, 18. 10. 2020, 14:24*

Fallibility as the Restoration Stretch of Cases of Quick navy surgeon restrictions. http://antibiopls.com Lysyei hhtozr

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.