Pá, 01. 04. 2016, 11:14

#sweetmelangefun aneb pojďme si zpříjemnit duben cvičením a pravidelným režimem

Sweet Melange fun

Vždycky jsem si říkala, co všichni mají s tím sdílením toho, že cvičí ... no a já teď pár týdnů pravidelně cvičím a najednou mám tu "potřebu" taky. Je to zvláštní, protože jsem občas cvičila už předtím, ale možná jsem to nesdílela, protože jsem v tom neměla žádný řád a tak to nebylo motivující pro mě a nebylo by tím pádem ani pro vás.

Už spoustukrát jsem se snažila si nějaký řád vytvořit, na blogu jsem začala pár "článkových sérií", které skončily u úvodního článku a možná se ptáte, v čem je tohle jiné. Upřímně? Ještě nevím :). Rozdíl je ale možná v tom, že jsme se do toho tentokrát pustili s Radanem společně (a on byl i ten, kdo to celé začal). A že sem o tom nepíšu po prvním cvičení, ale po pár týdnech, kdy už jsem několikrát zakusila bolest svalů po celém těle, pár nadávek a hlasitých vzdechů plných bolesti a stále mě to baví a začínám si vytvářet slušný návyk. Lhala bych, kdybych napsala, že se každý den budím natěšená na 70-90min cvičení, ale po pár pohybech a první "high five" s Radanem se k tomu (těšení se) vždycky dostanu :).

Pohyb každopádně není jediná věc, co jsme "změnili". Pro přehled to rozdělím do tří částí - režim, pohyb a jídlo.

yoga poses

Ještě než začnu chci dodat, i když je to trochu otřepané, že nejsem odborník. Beru to celé spíš jako takové hraní si s časem, organizací, se svými pocity a se svou leností. S úmyslem cítit se dobře a v ideálním případě zpevnit tělo a hlavně si roztáhnout svaly, které kdysi dááávno byly fakt flexibilní. Bude mi ctí a potěšením, pokud se do toho pustíte se mnou/s námi, ať už budete následovat, co tu píšu anebo se rozhodnete na to jít trochu jinak - jsem pro poslouchání vlastního těla a svých "potřeb" a ty nejlépe víme každý sám, stačí je vnímat a snažit se je nezaměňovat s leností a pohodlností ... Čím víc nás ale bude, tím víc energie a podpory bude proudit naším směrem a plus nás to všechny může tak nějak "sblížit", že jo :).

REŽIM

Budíček: ne později, než v sedm
Večerka: nejpozději v jedenáct

Každý den se snažíme chodit spát i vstávat zhruba ve stejný čas. Večer nejdeme spát později, než v jedenáct a ráno se snažíme vstávat kolem sedmé. Občas chodím do práce na 6:30 a tím pádem je pro mě trochu nereálné vstávat až v sedm, ale myslím tím všechny ostatní dny. Pár lidí v mém okolí se mě ptalo, jestli mi nedělá problém usnout. Upřímně, mně vůbec, protože jsem zvyklá chodit spát spíš dřív než později. Co mě ale překvapilo je, že i Radan usíná lehce, což je celkem neobvyklé, protože si vždycky stěžoval, že nemůže usnout a běžně chodil spát ve dvě nebo ve tři ráno. Víte čím myslím, že to je? V devět večer vypínáme internet a počítače a prostě děláme něco jiného. Čteme si, povídáme a nebo třeba jenom jsme. Věřte nebo ne, ale mysl i tělo se tím úžasně zklidní a já si tento bod užívám snad ze všech bodů nejvíc, což bych do sebe nikdy neřekla. Nedělám to tedy proto, že musím, protože teoreticky nemusím, že jo, ale protože to na mě má dobrý vliv.

 Zároveň jsem ale pro, aby se to občas "porušilo". Třeba v sobotu u nás pořádáme narozeninovou párty pro Markét a nemyslím si, že to zabalíme v jedenáct jenom proto, že něco dodržujeme. Věřím v rovnováhu :).

JÍDLO

Co se týče jídla, Radan se snaží omezovat velikost porcí a já jsem stravu nechtěla řešit vůbec. Pak jsem ale jednou měla v práci hodně času na "nic nedělání" a pořád jsem něco ujídala a moje kolegyně Mari mě přesvědčila, abych se k ní přidala a přestala jíst sladkosti, kromě soboty, kdy si můžu něco dát. Zatím jsem čtvrtý den bez čokolády, kynutých buchet, co máme v práci, a tak a řeknu vám - je to fuška! Fyzicky žádný absťák necítím, ale myšlenkama jsem každou chvíli u čokolády, palačinek a těch čokoládových vajíček, co jsem dostala od Lucky a co mě "straší" na nočním stolku. Ani jsem si neuvědomovala, jak moc jsem na sladkostech závislá. Nebo teda, věděla jsem, že každý den něco sladkého sním, ale nedošlo mi, že to "potřebuju" tak moc. Dala jsem si to jako výzvu do konce dubna a jsem zvědavá, jak to na mě bude působit. Ovoci a ani trošce medu třeba v kaši se každopádně nevyhýbám.

Obecně nejsem "zastánce" (ale ani odpůrce) žádného alternativního stravování. Pro mě to není zajímavé hlavně proto, že jsem si prošla ppp a přijde mi, že striktní vyloučení určitých potravin z jídelníčku není dobré pro tělo ani pro psychiku. Spíš jsem pro nepřecpávání se pečivem a sladkým, jsem pro vyváženou stravu obsahující zeleninu, ovoce, maso, mléčné výrobky i přílohy, jsem pro zkoušení nových potravin. Teď mi například vyloženě zachutnalo ovesné mléko! Jsem pro poslouchání svého těla! 

Kalorie si nepočítám a jím tak, aby mě to zasytilo a uspokojilo. Celou tuto "výzvu", pokud to tak nazveme, neberu jako dietu, ale spíš jako vytvoření si návyku na pravidelný pohyb a režim. 

Pro představu tu mám jídelníček mých posledních dvou dní, které teda jsou trochu zkreslené, protože v nich chybí ta obvyklá čokoláda (ale není jí zas talik, to né, jen prostě takové "ujídání"). Místo ní teď většinou jím ovoce. Včera jsem taky například měla šííílenou chuť na těstoviny s kečupem a se sýrem, které jsem neměla dobré tři měsíce, a tak jsem si je dala a vychutnala do posledního sousta.

jídelníček

Středa

SN: Ovesná kaše s ovesným mlékem, lžičkou medu, skořicí, s banánem a s kokosem
OB: Kuskus s cizrnou, čočkou, cuketou, kuřecím masem, paprikou a se sýrem
SV: jablko se lžící arašídového másla
VE: Dva zapečené chleby (4 krajíce) se šunkou a se sýrem, cherry rajčátka (tip: pokud nemáte toastovač, stejně dobře poslouží i vaflovač :))
SV: Jablko, kiwi a hroznové víno

pití: spoustu neslazených čajů, voda, sklenička coly zero

jídelníček

Čtvrtek

SN: Vanilkový jogurt s ovesnýma vločkama, banánem, malinama a corflakes na ozdobu
OB: 2 vajíčka se šunkou a sýrem, 1ks chleba, cherry rajčátka
SV: 1 plátek žitného chleba s paštikou a plátkem slaniny 
SV2: jogurt
VE: těstoviny s kečupem a se sýrem :)
SV: Jablko a mistička popcornu

pití: neslazené čaje, voda, cappuccino, sklenička coly zero

POHYB

A nakonec se dostáváme k tomu, pro mě, nejpodstatnějšímu - pravidelný pohyb. Každý den po probuzení, pokud zrovna ráno nejdu do práce, si s Radanem uvaříme čaj a pustíme se do cca 70-90min cvičení, která bývá různě intenzivní. Občas docela "hardcore workout", jindy zase spíš protahovací jóga. Protahováním každopádně začínáme vždycky, většinou podle videí od Adriene, což je youtuberka a učitelka jógy, na jejímž kanále najdete spíš klidnější "verzi" jógy a hodně strečinku. Její videa často využíváme i před spaním, i když "bed time stretch" jsme poslední dva dny flákali ...

Ještě častěji ale cvičíme podle je Juliany Semenové neboli Boho Beautiful, jejíž kanál je nádherně udělaný, většinou cvičí na nějaké krásné pláži a bez delšího okecávání se jde rovnou k věci. Plus má teda tělo, které bych si taky nechala líbit, kromě prs teda :). Vyhovuje mi, že každé video má jenom cca 10-12min, což je "snesitelná" doba a většinou si takto předvybereme 4-5 videí a pak je postupně pouštíme. Moje nejoblíbenější je TOHLE, TOHLE a TOHLE, na protažení pak TOHLE.

Ve dny, kdy chodím do práce na 6:30, si přivstanu o čtvrthodinku a tu věnuju alespoň krátkému protažení, případně ranní meditaci. 

Zatím mi to takto naprosto vyhovuje, přece jen ještě ani některé pózy nebo některé série nevydržím do konce nebo vkuse, takže je pro mě zbytečné posouvat se "dál" :). Už po těch dvou týdnech ale vnímám výrazné zlepšení mojí ohebnosti, z čehož mám obrovskou radost.

Radan cvičí každý den, což mně "osobně" přijde, že je moc ... já cvičím průměrně tak 4-5 týdně. Plus se snažíme hodně chodit pěšky.

kobra jóga

Na závěr vám ještě povím "behind the scene" informace, jak vznikají takové "jogínské" fotky :). Ta první, co jsem přidávala už před pár dny, byla vyfocená vyloženě pro instagram, kvůli jedné hře, co jsem tam hrála. Ve foťáku mám takové fotky dvě, jednu focenou vodorovně, jednu na výšku. Ty fotky, co vidíte v tomto článku zase vznikly dneska ráno po cvičení, takže už jsem byla docela unavená ze všech těch póz, a tak jsme se je snažili vyfotit co nejrychleji. Berte je tedy prosím spíš jako ilustraci, než jako nějaké "pozérské pózy" s podtextem "koukněte se na mě, jak mi to jde!" nebo "noo, víte, zatím mi to vůbec nejde." ... I když vlastně, je na vás, jak to vezmete a jak to na vás působí :).

Tak co? Půjdete do toho s námi? Celý duben? Pokud jo, můžeme si na instagramu založit #sweetmelangefun (to se tak dělá, že jo? :)) a společně si s tím hrát, zkoušet, bavit se. Já se pokusím každý týden přidávat "aktuality", a pokud budu mít i nějaké zprávy od vás, ráda budu, s vaším svolením, sdílet i je. Těším se na odezvy a mějte se zatím krásně! :)

Komentáře

Napsal(a) Ivet (neověřeno), Pá, 01. 04. 2016, 11:51*

Jé, první den, nová výzva:) Už uvažuju i o BodyCamp -něco udělat pro sebe.. A tohle by do toho krásně zapadalo:)http://www.kristinacechova.cz/2016/03/body-camp-spolecna-cesta-pro-vase-cile.html

A myslím že i ten režim by byl moc fajn, halvně to vstávání:)) Když mám čas, ráda si přispím..

Ahoj Ivet,

děkuju za odezvu a i odkaz na ten článek, ten BodyCamp vypadá super ... ještě kouknu, co tam Kristina přidala včera ... vůbec jsem její blog neznala, takže děkuju za tip, vypadá dobře! :).

A ten režim je super, ono se to nezdá, ale člověk má opravdu víc energie :).

Noo ... tak snad se v něčem přidáš :). Měj se krásně, Terez.

What i do not understood is in reality how you're now not actually

much more well-liked than you may be right now. You're very intelligent.

You know therefore significantly in relation to this subject, made me in my

opinion believe it from so many varied angles.

Its like women and men are not involved until it's something to do with Girl gaga!Your personal stuffs nice. At all times deal with it up!

My blog post; continue reading this..

My partner and I absolutely love your blog and find many of

your post's to be just what I'm looking

for. Does one offer guest writers to write content for

yourself? I wouldn't mind publishing a post or elaborating on some of the subjects you write

with regards to here. Again, awesome weblog!

my web blog Click The Up Coming Web Page

I'm amazed, I have to admit. Rarely do I come

across a blog that's both educative and engaging, and let me tell you, you have hit the nail on the head.

The problem is an issue that not enough men and women are

speaking intelligently about. I'm very happy that I stumbled

across this during my hunt for something regarding this.

My web-site; visit this site right here - Www.domenicomagnifica.it -

Today, I went to the beach front with my kids.

I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and

said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the shell to

her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.

She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but

I had to tell someone!Recomendo que leia mais informações a respeito esse conteúdo

acessando ao web page Highly recommended Internet site

What's up it's me, I am also visiting this

website on a regular basis, this web page is

in fact pleasant and the viewers are actually sharing good thoughts.Calma, veja só meu alucinante website :: here. (http://umutesmer.com/index.php?qa=251841&qa_1=tal-como-realizar-uma-apresenta%C3%A7%C3%A3o-de-servi%C3%A7o-r%C3%A1pida-lente)

What i do not understood is in reality how you're no longer really much more

smartly-appreciated than you may be now. You're

so intelligent. You know therefore considerably in the

case of this topic, made me in my view believe it

from numerous various angles. Its like women and

men don't seem to be fascinated except it's one thing to accomplish with

Girl gaga! Your personal stuffs nice. Always take care of

it up!Also visit my website ... visit This page

Its such as you read my mind! You appear to grasp so much approximately this, like you wrote the book in it or something.

I feel that you could do with some p.c. to power the message home a little bit,

but instead of that, that is great blog. An excellent read.

I will definitely be back.Calma, veja só meu querido blog :: check out the post right here (http://www.Wikzy.com/user/profile/3938274)

Attractive element of content. I simply stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get actually loved account your weblog posts.

Anyway I will be subscribing for your feeds and even I

fulfillment you get entry to persistently quickly.My web blog ... company website [Betadeals.Com.ng]

Hello! This post could not be written any better!

Reading through this post reminds me of my good old

room mate! He always kept talking about this. I will forward this page to him.Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!Also visit my blog post ... visit my homepage (http://mbaassignmentsolutions.clickooz.com/User/profile/557)

Hmm it appears like your website ate my first comment (it was

super long) so I guess I'll just sum it up what I wrote

and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am

an aspiring blog writer but I'm still new to the whole thing.

Do you have any helpful hints for newbie blog writers?

I'd definitely appreciate it.my webpage ... your domain name

May I simply just say what a relief to discover

an individual who really knows what they are discussing over the internet.

You actually understand how to bring an issue to light and make it important.A lot more people have to check this out and understand this side of your story.

It's surprising you aren't more popular because you certainly possess the gift.Espere, acesse meu preferido weblog - Read the Full Content

Howdy! I understand this is kind of off-topic but I needed to ask.

Does operating a well-established website like yours take a large amount

of work? I'm brand new to writing a blog however I do write in my diary everyday.

I'd like to start a blog so I can easily share my experience and

views online. Please let me know if you have any

suggestions or tips for new aspiring blog owners.

Thankyou!Also visit my web page :: a fantastic read

Today, I went to the beach with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4

year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the

shell to her ear and screamed. There was a hermit crab

inside and it pinched her ear. She never wants to go back!

LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!Here is my web-site - you can find out more

Just want to say your article is as amazing. The clarity in your put up is simply

cool and that i could assume you're knowledgeable in this subject.

Fine together with your permission let me to seize your feed

to keep updated with approaching post. Thank you a million and

please keep up the rewarding work.Pare e veja meu alucinante blog mouse click the next internet page

Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you so

much, However I am encountering troubles with your

RSS. I don't know why I can't join it. Is there anybody getting identical

RSS issues? Anybody who knows the solution will you kindly respond?

Thanx!!my web-site: Link Home Page (http://Hostuniversal.com.br/ats/index.php?a=stats&u=gayeasterby)

Pretty great post. I just stumbled upon your weblog and wished to mention that I

have really loved browsing your blog posts. After all I will be subscribing

in your rss feed and I'm hoping you write again very soon!Se você quiser saber pouco mais de fatos, recomendo que

veja esse web site click through the next website page (soldierswap.com)

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.