Čt, 05. 05. 2016, 09:12

LOVE (12): Finišujeme, setkávám(e) se se samými příjemnými lidmi a nezapomínáme na "podstatu" :)

svatební čtvrtvěneček

Je něco málo před osmou ráno. V posledních dnech se budím sama od sebe už o půl sedmé, tak si ráno vždycky zacvičím a kolem osmé už jsem většinou i po snídani. Dneska jsem tento čas, kdy Radan ještě spí, využila k odepisování mailů a teď jsem si říkala, že bych mohla pár řádků napsat i na blog. 

Zítra nám končí poslední návštěva domova před svatbou a my pomalu, ale jistě finišujeme s přípravami. Nebo minimálně s těmi "hlavními". Např. stále nemám boty, které jsem si myslela, že mám, ale pak mi došlo, že se vůbec nehodí k těm nádherným šatům, které právě vznikají u jedné úžasně kreativní a energické návrhářky. Možná tedy půjdu bosky. A nebo mi ještě nějaké cvrnknou do nosu. Zato mi ale domů přišla má "čtvrtčelenka" do vlasů, která mi byla barevně i stylově vyráběná na míru a podle níž vlastně bude vznikat i moje kytice a Radanova ozdoba na obleku. Ten (oblek) si mimochodem Radan vybral parádní a vůbec mě k tomu nepotřeboval :). 

Měla jsem schůzku s naší skvělou prostějovskou vegetariánskou restaurací, a upřímně, vegetariáni na naší svatbě budou mít snad lepší jídlo, než my masožravci. Já jsem se nakonec rozhodla si jedno z dvou hlavních jídel (oběd a večeře) vzít taky vegetariánské, protože ... šafránové rizoto? To mě odjakživa lákalo víc, než řízek :).

Včera jsem zase na doporučení jela do Brna za jednou sympatickou a šikovnou floristkou (mně se teda asi víc líbí slovo květinářka :)) a vlastně od prvního momentu bylo jasné, že tahle je ta pravá :). Často tu píšu, že obecně co se příprav a "dodavatelů" týče, nespekuluju a snažím se "pracovat s tím, co je" a nevymýšlet, jestli tam někde je ještě něco lepšího ... fakt je ale ten, že většinou se ke mně dostanou ti správní lidé, se kterýma se velmi záhy naladíme na stejnou vlnu a pak už prostě jen plujem ...

... takto to bylo třeba s naším fotografem. Já tehdy loni v září vůbec neváhala, protože už od první odpovědi na můj mail to prostě bylo jasný :). A když minulý pátek přijel sem k nám i se svou ženou a synem, celé to jen dokonale zapadlo. A já se už těším, až ho tady po svatbě představím, i když je dost možné, že z facebooku nebo instagramu už tušíte ... :)

Plumlov

Mezi všemi těmito schůzkami a maily se snažím trávit hodně času sama se sebou a naplno prožívat i to, co je za všemi těmito technickými a krásnými svatebními záležitostmi. Pozoruju, co se ve mně odehrává, jak reaguju na různé podněty, jaké mám pocity, když si představím různé situace. Když zavřu oči a představím si samu sebe jako "paní Furiel", cítím se svobodná. Svobodná v tom nekonečném prostoru ve mně, svobodná v rozhodnutí, že s Radanem chci žít a společně s ním prožívat a jít svou i jeho cestu. Naši cestu. Cítím, že jsem kompletní sama o sobě. Plná lásky. A Radan je taky kompletní. Není ani mou lepší ani horší "polovičkou". Neberu si ho proto, aby mi zaplnil nějaké prázdné místo. Já mám ráda prázdnotu :). Beru si ho, protože jsem s ním sama sebou. Cítím, že vedle něj projevuju a žiju "to, co jsem". No, a plus je vtipný, spolehlivý, empatický, trpělivý, láskyplný, krásný ... a tak vůbec :). 

Tak jenom to jsem chtěla. Že to zařizování svatby je krásné a příjemné, někdy otravné a vyčerpávající, ale asi je dobré mezi tím vším i jen tak být, sám i spolu. Povídat si o tom, jak to prožíváme a taky to naplno prožít ... :)

Mimochodem, kolik vás tu mám, kteří taky chystáte svatbu? Tuším, že víc, než se "zdá" :). Děkuju moc a mějte se krásně! :)

Komentáře

Napsal(a) Ivet (neověřeno), Čt, 05. 05. 2016, 09:32*

Při posledním odstavci jsi mi vrhkly slzy do očí.. Ano, tak to má být, vzít si muže z lásky, a né díky tomu aby něco zaplnil..Ježiš to je krása Terez.. Moc vám to přeju:* Nemůžu se dočkat fotek po svatbě:))

Napsal(a) Magdalena (neověřeno), Čt, 05. 05. 2016, 14:40*

Terezko,

to je tak krásný článek! Neskutečně ráda tenhle zážitek s Tebou alespoň takhle virtuálně prožívám a moc mě obohacuje Tvůj přístup a "žití toho, co jsi" :) Poslední odstavec mi moc připomněl knížku The Mastery Of Love od Dona Miguela Ruize, znáš ji? Že jsi kompletní sama o sobě a partner nezaplňuje prázdné místo, ale je to člověk, po jehož boku jsi sama sebou. To je opravdu nádherný..

Už se taky móóc těším na fotky, tohle napínání je nekonečný :) Těším se na každý další svatební update :)

Krásné dny přeju :) M.

Napsal(a) Terez sweet melange, Čt, 05. 05. 2016, 16:27*

In reply to by Magdalena (neověřeno)

Ahoj Magdalenko,

děkuju! Já ty články zase neskutečně ráda píšu, a o to víc, když pak dostanu podobnou odezvu, značící, že tím něco někomu zrcadlím nebo udělám radost a nebo tak :).

Tu knížku neznám, resp. vím o ní, ale nikdy jsem ji nedržela v ruce. Teď to ale vypadá, že bych si ji měla sehnat a přečíst, protože by mi pravděpodobně mohla něco předat a pojmenovat pár pocitů a zkušeností, které mám a vnímám :). Takže děkuju za tip. A děkuju za krásná slova.

A to čekání nekonečný nenííííí, začala jsem "odpočítávat" do svatby děvět týdnů před, teď už je to jenom pět a vůbec nevím, kam se ty čtyři týdny poděly :D ... Já teď těch updatů možná budu psát víc, ale asi spíš pocitových, v Norsku většinou nic moc "hmatatelného" neřešíme ... 

Krásné dny i tobě, Terez.

Napsal(a) Jituš (neověřeno), Pá, 06. 05. 2016, 15:00*

Terezko,

 

konečně po dlouhé době si můžu přečíst nějaký pozitivní článek ohledně tématu svatby :). Poslední dobou mám pocit, že ty kamarádky, které už do toho praštily, jsou nějaké depresivní a vždycky když dojde na tohle řeč, tak mi svatbu jako takovou začnou strašně vymlouvat a říkají ať jsem ráda, že nejsem vdaná (ne že bychom v blízké době svatbu plánovali :) ). S Radanem máte krásný vztah, vždycky když o vás čtu tak sem celá na měko. A to nejsem úplně člověk co by se nějak extra dojímal :).

Vegetariánská prostějovská restaurace hádám že je Koza? Já na ni nedávno úplnou náhodou narazila a teda můžu říct že ty jejich jídla...no nebe v pusince. To je symfonie chutí a to jsem masožravec! Myslím že si u vás přijdou na své i (ne)vegetariáni. Protože volba skvělá! :)

A ta květinka do vlasů, juj, ta vypadá skvostně. Já už se strašně těším na fotky ze svatby. Budete moc krásný pár ;)

 

TAk se mějte krásně a užijte si víkend! Jitka

Ahoj Jituš,

děkuju moc za milý komentář! :) Musím napsat, že já mám zas kolem sebe spoustu kamarádů, kteří se budou v blízké době taky brát a tu atmosféru okolo toho vnímám moc pozitivně. Asi fakt záleží! :) Každopádně až to budete mít v plánu, tak to sama v sobě poznáš, tak to působí na tebe (a na vás), je to asi hodně individuální :). Každopádně díky moc za krásná slova. :)

Myslím, že Koza je jasná a to jsem ji záměrně zatím nejmenovala, protože to všechno chci konkrétně sepsat až po svatbě. Ale pokud někdo je z PV nebo okolí, tak je mu to stejně jasné :). A naprosto s tebou souhlasím, jsem taky masožravec, ale z Kozy nikdy neodcházím "gastronomicky neuspokojená" :D. 

Tak snad se ti budou líbit a bavit tě i další články a fotky, už je to za chviličkuuuu :).

Měj se krásně a děkujeme! Terez

Napsal(a) Petra (neověřeno), St, 11. 05. 2016, 14:38*

Terez,

vždyk, když čtu tvé články, tak se u toho usmívám jak měsíček na hnoju (u nás se to tak říká :D). Jsou snad vždy tak krásně pozitivní a hned mám lepší náladu. Ani u tohoto článku to nebylo výjimkou!! :) Z článku úplně čiší, jak jsi šťastná a moc vám to s Radanem přeju!!

Jinak znám jednu jedinou vegetariánskou restauraci v Prostějově - Koza zůstala celá a ikdyž jsem masožravec, tak tam mají tak nesuktečně dobrý jídla, že vždy "chrochtám" blahem :)) Takže věřím tomu, že si na svatbě všichni pochutnají a masožravci budou ostatním závidět :)

Těším se na další články!

Užijte si s Radanem krásnou svatbu a mějtě nádherný společný život! Petra

Napsal(a) Terez sweet melange, St, 11. 05. 2016, 15:33*

In reply to by Petra (neověřeno)

Ahoj Peti,

děkuju moc, fakt krásný komentář jsi napsala! :) Mám velkou radost, že ti ty mé články předávají něco pozitivního a "jak měsíček na hnoji" (u nás se to taky říká :D) se teď usmívám i já :).

No a Koza je jasná, záměrně jsem nepsala název (chci to nechat až na "po svatbě" :)), ale bylo mi jasné, že prostějováci a lidi z okolí budou vědět. Úplně do puntíku souhlasím s tím, co píšeš :)

Měj se krásně a děkuju/děkujeme moc! :) Příjemné dny přeju, Terez.

Napsal(a) Adriana (neověřeno), St, 11. 05. 2016, 17:13*

Ahoj Terezko,

zrovna v neděli jsem měla schůzku s kvetinarkou a ted otevřu tvůj článek (poslední dobou těžce nestiham) a vidím, ze naše kytice budou nejspíš dost podobné :-D. Určitě obě moc krásné :-).

Přeji Ti klidný závěr svatebních příprav ;-).

Ahoj Adrianko,

děkuju, momentálně je to velmi klidné :) ... Myslím, že jedna "akční vlna" přijde ještě až přiletím prvního domů :D ... 

Jsem na tvou kytici zvědavá ... Měj se krásně! Terez

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.