Čt, 05. 05. 2016, 09:12

LOVE (12): Finišujeme, setkávám(e) se se samými příjemnými lidmi a nezapomínáme na "podstatu" :)

svatební čtvrtvěneček

Je něco málo před osmou ráno. V posledních dnech se budím sama od sebe už o půl sedmé, tak si ráno vždycky zacvičím a kolem osmé už jsem většinou i po snídani. Dneska jsem tento čas, kdy Radan ještě spí, využila k odepisování mailů a teď jsem si říkala, že bych mohla pár řádků napsat i na blog. 

Zítra nám končí poslední návštěva domova před svatbou a my pomalu, ale jistě finišujeme s přípravami. Nebo minimálně s těmi "hlavními". Např. stále nemám boty, které jsem si myslela, že mám, ale pak mi došlo, že se vůbec nehodí k těm nádherným šatům, které právě vznikají u jedné úžasně kreativní a energické návrhářky. Možná tedy půjdu bosky. A nebo mi ještě nějaké cvrnknou do nosu. Zato mi ale domů přišla má "čtvrtčelenka" do vlasů, která mi byla barevně i stylově vyráběná na míru a podle níž vlastně bude vznikat i moje kytice a Radanova ozdoba na obleku. Ten (oblek) si mimochodem Radan vybral parádní a vůbec mě k tomu nepotřeboval :). 

Měla jsem schůzku s naší skvělou prostějovskou vegetariánskou restaurací, a upřímně, vegetariáni na naší svatbě budou mít snad lepší jídlo, než my masožravci. Já jsem se nakonec rozhodla si jedno z dvou hlavních jídel (oběd a večeře) vzít taky vegetariánské, protože ... šafránové rizoto? To mě odjakživa lákalo víc, než řízek :).

Včera jsem zase na doporučení jela do Brna za jednou sympatickou a šikovnou floristkou (mně se teda asi víc líbí slovo květinářka :)) a vlastně od prvního momentu bylo jasné, že tahle je ta pravá :). Často tu píšu, že obecně co se příprav a "dodavatelů" týče, nespekuluju a snažím se "pracovat s tím, co je" a nevymýšlet, jestli tam někde je ještě něco lepšího ... fakt je ale ten, že většinou se ke mně dostanou ti správní lidé, se kterýma se velmi záhy naladíme na stejnou vlnu a pak už prostě jen plujem ...

... takto to bylo třeba s naším fotografem. Já tehdy loni v září vůbec neváhala, protože už od první odpovědi na můj mail to prostě bylo jasný :). A když minulý pátek přijel sem k nám i se svou ženou a synem, celé to jen dokonale zapadlo. A já se už těším, až ho tady po svatbě představím, i když je dost možné, že z facebooku nebo instagramu už tušíte ... :)

Plumlov

Mezi všemi těmito schůzkami a maily se snažím trávit hodně času sama se sebou a naplno prožívat i to, co je za všemi těmito technickými a krásnými svatebními záležitostmi. Pozoruju, co se ve mně odehrává, jak reaguju na různé podněty, jaké mám pocity, když si představím různé situace. Když zavřu oči a představím si samu sebe jako "paní Furiel", cítím se svobodná. Svobodná v tom nekonečném prostoru ve mně, svobodná v rozhodnutí, že s Radanem chci žít a společně s ním prožívat a jít svou i jeho cestu. Naši cestu. Cítím, že jsem kompletní sama o sobě. Plná lásky. A Radan je taky kompletní. Není ani mou lepší ani horší "polovičkou". Neberu si ho proto, aby mi zaplnil nějaké prázdné místo. Já mám ráda prázdnotu :). Beru si ho, protože jsem s ním sama sebou. Cítím, že vedle něj projevuju a žiju "to, co jsem". No, a plus je vtipný, spolehlivý, empatický, trpělivý, láskyplný, krásný ... a tak vůbec :). 

Tak jenom to jsem chtěla. Že to zařizování svatby je krásné a příjemné, někdy otravné a vyčerpávající, ale asi je dobré mezi tím vším i jen tak být, sám i spolu. Povídat si o tom, jak to prožíváme a taky to naplno prožít ... :)

Mimochodem, kolik vás tu mám, kteří taky chystáte svatbu? Tuším, že víc, než se "zdá" :). Děkuju moc a mějte se krásně! :)

Komentáře

Napsal(a) Ivet (neověřeno), Čt, 05. 05. 2016, 09:32*

Při posledním odstavci jsi mi vrhkly slzy do očí.. Ano, tak to má být, vzít si muže z lásky, a né díky tomu aby něco zaplnil..Ježiš to je krása Terez.. Moc vám to přeju:* Nemůžu se dočkat fotek po svatbě:))

Napsal(a) Magdalena (neověřeno), Čt, 05. 05. 2016, 14:40*

Terezko,

to je tak krásný článek! Neskutečně ráda tenhle zážitek s Tebou alespoň takhle virtuálně prožívám a moc mě obohacuje Tvůj přístup a "žití toho, co jsi" :) Poslední odstavec mi moc připomněl knížku The Mastery Of Love od Dona Miguela Ruize, znáš ji? Že jsi kompletní sama o sobě a partner nezaplňuje prázdné místo, ale je to člověk, po jehož boku jsi sama sebou. To je opravdu nádherný..

Už se taky móóc těším na fotky, tohle napínání je nekonečný :) Těším se na každý další svatební update :)

Krásné dny přeju :) M.

Napsal(a) Terez sweet melange, Čt, 05. 05. 2016, 16:27*

In reply to by Magdalena (neověřeno)

Ahoj Magdalenko,

děkuju! Já ty články zase neskutečně ráda píšu, a o to víc, když pak dostanu podobnou odezvu, značící, že tím něco někomu zrcadlím nebo udělám radost a nebo tak :).

Tu knížku neznám, resp. vím o ní, ale nikdy jsem ji nedržela v ruce. Teď to ale vypadá, že bych si ji měla sehnat a přečíst, protože by mi pravděpodobně mohla něco předat a pojmenovat pár pocitů a zkušeností, které mám a vnímám :). Takže děkuju za tip. A děkuju za krásná slova.

A to čekání nekonečný nenííííí, začala jsem "odpočítávat" do svatby děvět týdnů před, teď už je to jenom pět a vůbec nevím, kam se ty čtyři týdny poděly :D ... Já teď těch updatů možná budu psát víc, ale asi spíš pocitových, v Norsku většinou nic moc "hmatatelného" neřešíme ... 

Krásné dny i tobě, Terez.

Napsal(a) Jituš (neověřeno), Pá, 06. 05. 2016, 15:00*

Terezko,

 

konečně po dlouhé době si můžu přečíst nějaký pozitivní článek ohledně tématu svatby :). Poslední dobou mám pocit, že ty kamarádky, které už do toho praštily, jsou nějaké depresivní a vždycky když dojde na tohle řeč, tak mi svatbu jako takovou začnou strašně vymlouvat a říkají ať jsem ráda, že nejsem vdaná (ne že bychom v blízké době svatbu plánovali :) ). S Radanem máte krásný vztah, vždycky když o vás čtu tak sem celá na měko. A to nejsem úplně člověk co by se nějak extra dojímal :).

Vegetariánská prostějovská restaurace hádám že je Koza? Já na ni nedávno úplnou náhodou narazila a teda můžu říct že ty jejich jídla...no nebe v pusince. To je symfonie chutí a to jsem masožravec! Myslím že si u vás přijdou na své i (ne)vegetariáni. Protože volba skvělá! :)

A ta květinka do vlasů, juj, ta vypadá skvostně. Já už se strašně těším na fotky ze svatby. Budete moc krásný pár ;)

 

TAk se mějte krásně a užijte si víkend! Jitka

Ahoj Jituš,

děkuju moc za milý komentář! :) Musím napsat, že já mám zas kolem sebe spoustu kamarádů, kteří se budou v blízké době taky brát a tu atmosféru okolo toho vnímám moc pozitivně. Asi fakt záleží! :) Každopádně až to budete mít v plánu, tak to sama v sobě poznáš, tak to působí na tebe (a na vás), je to asi hodně individuální :). Každopádně díky moc za krásná slova. :)

Myslím, že Koza je jasná a to jsem ji záměrně zatím nejmenovala, protože to všechno chci konkrétně sepsat až po svatbě. Ale pokud někdo je z PV nebo okolí, tak je mu to stejně jasné :). A naprosto s tebou souhlasím, jsem taky masožravec, ale z Kozy nikdy neodcházím "gastronomicky neuspokojená" :D. 

Tak snad se ti budou líbit a bavit tě i další články a fotky, už je to za chviličkuuuu :).

Měj se krásně a děkujeme! Terez

Napsal(a) Petra (neověřeno), St, 11. 05. 2016, 14:38*

Terez,

vždyk, když čtu tvé články, tak se u toho usmívám jak měsíček na hnoju (u nás se to tak říká :D). Jsou snad vždy tak krásně pozitivní a hned mám lepší náladu. Ani u tohoto článku to nebylo výjimkou!! :) Z článku úplně čiší, jak jsi šťastná a moc vám to s Radanem přeju!!

Jinak znám jednu jedinou vegetariánskou restauraci v Prostějově - Koza zůstala celá a ikdyž jsem masožravec, tak tam mají tak nesuktečně dobrý jídla, že vždy "chrochtám" blahem :)) Takže věřím tomu, že si na svatbě všichni pochutnají a masožravci budou ostatním závidět :)

Těším se na další články!

Užijte si s Radanem krásnou svatbu a mějtě nádherný společný život! Petra

Napsal(a) Terez sweet melange, St, 11. 05. 2016, 15:33*

In reply to by Petra (neověřeno)

Ahoj Peti,

děkuju moc, fakt krásný komentář jsi napsala! :) Mám velkou radost, že ti ty mé články předávají něco pozitivního a "jak měsíček na hnoji" (u nás se to taky říká :D) se teď usmívám i já :).

No a Koza je jasná, záměrně jsem nepsala název (chci to nechat až na "po svatbě" :)), ale bylo mi jasné, že prostějováci a lidi z okolí budou vědět. Úplně do puntíku souhlasím s tím, co píšeš :)

Měj se krásně a děkuju/děkujeme moc! :) Příjemné dny přeju, Terez.

Napsal(a) Adriana (neověřeno), St, 11. 05. 2016, 17:13*

Ahoj Terezko,

zrovna v neděli jsem měla schůzku s kvetinarkou a ted otevřu tvůj článek (poslední dobou těžce nestiham) a vidím, ze naše kytice budou nejspíš dost podobné :-D. Určitě obě moc krásné :-).

Přeji Ti klidný závěr svatebních příprav ;-).

Ahoj Adrianko,

děkuju, momentálně je to velmi klidné :) ... Myslím, že jedna "akční vlna" přijde ještě až přiletím prvního domů :D ... 

Jsem na tvou kytici zvědavá ... Měj se krásně! Terez

Napsal(a) what is predni… (neověřeno), So, 20. 03. 2021, 09:06*

define prednisolone prednisolone 25mg online switching from prednisolone to budesonide cats what to do if dog prednisolone 5mg overdose

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.