Po, 23. 05. 2016, 18:14

LOVE (13): Bachelorette party

rozlučka se svobodou

Je sobota, půl deváté ráno a já po očku vyhlížím, jestli už tu jsou. Holky jsou přesné jak hodinky, přesně o třičtvrtě zvoní a ptají se mě, jestli mi Radan předal balíček. Nevím, o čem mluví, Radan netuší, o čem mluví, ale nakonec z toho vyleze, že přece "balíček" karet a reprák. To je jasný, přece. Jó, a na cestu jsem dostala korunku, které jsem se od té doby nezbavila. Vyrážíme.

O své "rozlučce se statusem", jak jsme tomu všichni začali přezdívat, protože svobodu svatbou přece neztrácím, vím tři věci: 

1. To, že je. Dozvěděla jsem se to asi před třemi týdny. Nejdřív to totiž na mě hrál Radan, že si musím zařídit volno o víkendu 21. a 22.5, protože mě chce vzít na nějaký úžasný výlet. A já to pak vyprávěla Lucce i Markét a obě nahodily takový "nic neříkající" výraz a vůbec nesdílely mé nadšení - tajily dobře, že Radan se mě nikam vzít nechystá a že v tom mají prsty ony. Že jde o rozlučku mi pak Lucka napsala až mnohem později.

 2. Pak jsem se na začátku tohoto týdne dozvěděla, že se mám "najíst tak, aby mi nebylo blbě, ale tak, abych nebyla najezená." (= banán a voda s citronem). 

3. A taky to, že si mám vzít plavky. "A jó, vlastně, Lucka mi na pikniku v pondělí říkala, ať ti dám nějak nenápadně najevo, ať si vezmeš plavky" (volný překlad ze slovenštiny :)). Ahá, no, já tady žádný plavky nemám. Ale mám ještě jeden den na to si nějaké koupit, díky, žes mi to řekl včas, láska :)

Kam půjdeme a co budeme celý den dělat jsem ale netušila dokonce ani když jsme došly k T-bane (oslovské metro) a čekaly jsme na linku 1. "Co? Na Holmenkollen? Hustý." Až po chvilce v metru mi došlo, že jedeme do Lysebu, pěti hvězdičkového hotelu, kde dvě z mých kamarádek pracují. A první na programu? 

brunch

brunch

hotel Lysebu, Oslo

Hotelová snídaně/brunch. V ten moment mi poprvé, ale rozhodně né naposled, proběhla hlavou myšlenka, že tahle rozlučka je prostě dělaná mně na míru. Dobrou hodinu a půl trávíme pojídáním vajíček, slaniny, kvalitních sýrů, francouzského pečiva a v neposlední řadě domácí nutelly, která byla dokonalá. Povídáme si, fotíme (se) a mně je krásně. Lucka si dělá srandu, že to je všechno a jedem domů a upřímně, kdyby to tak bylo, tak jsem i tak naprosto spokojená. Fakt.

Nicméně, "všechno" to nebylo. Čekala nás malá prohlídka hotelu a nutno dodat, že je nádherný. Útulný, takový "domácký" a severský. Mimochodem, kdybyste někdo chtěl, můžete v něm prožít svůj svatební den. Počítejte ale, že se trochu plácnete přes kapsu. Pro cca 80 lidí je to nějakých 200 000nok, tedy víc jak půl milionu českých. A tuším, že na přespání počítají jen s nejbližší rodinou.

hotel Lysebu, Oslo
Fotka od Barb

Selfie of selfie

Po půl hodině si jdeme pro věci a prý, že jdeme zase zpátky na metro. Všímám si, jak Nela na někoho mává v kuchyni, ale vůbec mi to v tu chvíli nedocvakává, že se tam něco chystá. To až po chvilce, kdy se vracíme jakoby zpátky a woooow. Cooo? Malý soukromý kurz pečení? Skáču radostí a jsem šíleně vděčná! Elizabeth, která nás celou dobu "provází" a učí, je mladá, sympatická a neuvěřitelně šikovná. Na dnešním menu je čokoládová pěna s malinama, čokoládové a pomerančové scones, lískooříškové pralinky, mučenkové čokoládové bonbony a taky se naučíme, jak vytvořit cukrovou jedlou kytku. 

baking course

baking course

baking course

baking course

Upřímně, chvilkama mi přišlo, jako bych nikdy předtím nestála v kuchyni. Anglais? To je co? Temperace čokolády? To se, proboha, dělá jak? Bylo to ale paráda a to, co jsme si napekly, jsme si taky potom snědly. O tom ale až později.

baking course
Miluju tuto koláž :D

cukrové květiny

baking course

group photo

Protože další na programu je ... bazén. A sauna. Tak proto ty plavky! :) Poslouchaly jsme pop devadesátek a ze začátku nám byla trochu zima. Holky si nechtěly namočit vlasy, já moc taky né, ale pak jsme už s Markét nevydržely a ... rozmazaly jsme si řasenku. No co. Party hard - nebo tak nějak - že jo :).

wellness time

A pak to přišlo - "čaj o čtvrté" v knihovně, kde prý čtyřikrát do roka relaxuje norská královská rodina. Lucka prý jednou byla u norského prince tak blízko, že mu mohla dát pusu na tvář :). Takovýto "afternoon tea" jsem předtím viděla jen na fotkách a ve filmech, ale upřímně - naživo je to ještě krásnější a milejší, než jsem si to představovala. Tolik dobrot, vlastnoručně upečených, lososové a okurkové tousty a výběr úžasných sypaných čajů, které nám Elizabeth dala ze své vlastní sbírky. Povídaly jsme si tam s holkama za zvuků příjemné hudby snad tři hodiny. Nejdéle nám určitě zabralo téma "láska" a byly jsme k sobě velmi upřímné.

group photo

afternoon tea

scone

A pak už jsme se vydaly dolů do centra, k Markét domů. Cestou metrem jsme otevřely první (dvě) lahve vína a "musela" jsem předvést tanec u tyče. Vlastně mi to vůbec nevadilo a opilá jsem v tu chvíli ještě určitě nebyla. Byla to sranda, ale zas tak odvážná jsem nebyla teda, měla bych se stydět! :)

tanec u tyče

Je to taky poslední koláž fotek, kterou ze soboty zveřejním. Pak už to totiž začalo být divočejší a naštěstí jsme fotit přestaly :). Pokud jste ale sledovali můj snapchat (terseh), tak jste pár perliček asi viděli :). Napřiklad jsme dobrou půl hodinu strávily tancováním a zpíváním si písniček Leoše Mareše ("já nejsem nejsem nejsem nejsem svalnatej, ale taky nejsem nejsem nejsem ženatej ..." ehm.) Ale abych nezapomněla - vlastně jsme ještě hrály parádní hru - holky poslaly Radanovi několik otázek, na které měl odpovědět a pak je položily i mně a když jsem odpověděla jinak, musela jsem se napít. Bylo to parádní v tom, že tolikrát jsem teda zas nepila! :D, ale hlavně to vždycky rozvířilo debatu a všichni povídaly i o sobě a svých partnerech a to mě vždycky baví a těší. Nevadí mi být středem pozornosti, ale když jsem tak nějak "ve středu", obklopená podobně otevřenými lidmi, tak se cítím přecejen nejlíp. Mimochodem, věděli byste, jaká je oblíbená kniha vašeho drahého nebo vysněné auto? Kam se společně chcete nejvíc podívat? Nebo co má na vás nejradší? :)

Den utekl ohromně rychle, a tak mě pak napadlo, že takto podobně "rychlý" asi bude i svatební den. A já vím, že i ten bude dokonalý. Jen ještě nevím v jaké formě. 

Děkuju, holky! Jste super a jsem fakt vděčná za to, co jste vymyslely a zrealizovaly. Bylo to dokonalé. Včetně bolehlavu další den. Bylo to přesně tak, jak mohlo a mělo být :). 

Byly jste někdy na "rozlučce se svobodou?" Co jste dělaly? Jaká je vaše "vysněná" - máte takovou? :)

Komentáře

Napsal(a) Katka (neověřeno), Po, 23. 05. 2016, 18:55*

Teda Terezko,  krásnou rozlučku jsi měla  :-). Moje se nesla v poklidném duchu, jelikož 2 z mých kamarádek byly těhotné a další nepije  :-D. Ale i tak se mi moc libila, daly jsme výbornou večeři a prokecaly celý večer.  :-)

Ahoj Katko, děkuju za komentář :). Podle mě na té "formě" zas tak nezáleží, pokud se prostě cítíš dobře a jsi s lidma, se kterými si máš co říct :). (tím teda určitě nechci shazovat to, co pro mě holky vymyslely, protože to byla paráda!) Jen jsem tím chtěla říct, že tam jde především o jiné věci :).

Měj se krásně! :) Terez

Napsal(a) Jituš (neověřeno), Po, 23. 05. 2016, 22:00*

Jááj tak tohle je pecka článek! A ty fotky. Jedna lepší jak druhá. Asi nejvíc mě pobavila ta, jak jsi schovaná za tím tácem čokoládové dobroty :)). 

Rozlučku se svobodou jsi měla parádní. Jako z filmu :)). Šikovné holky to jsou. Já nikdy na žádné nebyla a upřímně o své jsem nikdy nepřemýšlela (zatím mě nikdo ani nechce, haha :)) ). Tak užívej poslední "svobodné" dny (nevím jak jinak to nazvat) a měj se krásně!

Jituš

P.S.: Jak máš prosím snapchat. Nedávno jsem tě tam hledala ale nemůžu dohledat pod jakou přezdívkou tam jsi. Dííííky :)

Jituš, děkuju! :)

Parádně to holky fakt vymyslely, doufám, že jsme si to užily všechny! :) Tohle byla moje druhá rozlučka, na které jsem byla - loni jsme dělaly rozlučku pro naši jinou kamarádku, která s námi teď v sobotu nebyla, protože je těhotná a bohužel jí nebylo dobře ... ale ta loňská byla taky parádní, piknikovaly jsme v parku a hrály různé hry, popíjely a povídaly si :) ... Myslím, že každé z nás to opravdu zatím připravujeme "na míru" k tomu, jaké jsme :). Už jsem si jen říkala, že komu ji připravíme příští rok, tato tradice se mi líbí a pár adeptek v naší skupince máme :)).

Děkuju a taky se měj krásně! :) Na snapchatu mě najdeš jako terseh :). 

Napsal(a) Jarka (neověřeno), Út, 24. 05. 2016, 16:03*

Terezko, tak to byl určitě parádní den . .. holky připravily fajn překvapení ... a to pečení muselo být úžasné, tedy hlavně pro tebe ... jste fajn parta ...

Měj se krásně. Jarka

Jarko, děkuju :).

Máš pravdu, holky to připravily báječně :). Jenom se mi nechce věřit, že už je to týden :) ... A dva týdny do svatby :). Dneska má svou rozlučku Radan ...

Měj se krásně a příjemný víkend, Tereza.

Napsal(a) Aneta (neověřeno), Pá, 03. 06. 2016, 20:09*

Ahoj Terezko :)

Poslední hodinku v práci trávím u tvého blogu a každý článek o svatbě hltám jedním dechem :) Strašně se těším na článek a fotky ze svatby :) Bude to úplná pohádka :) Moc Vám to zavídím :) Taky pocházím z Prostějova, takže je pro mě prostředí, ve kterém se budete brát známé a blízké. Je snad něco lepšího než v létě mlsat zmrzku, nohy si máchat ve vodě a užívat si krásu Plumlovského zámku?  No není..:) Moc si tu svatbu užijte, budu na Vás myslet! Hlavně ať máte krásné počasí, vše vyjde přesně tak, jak by mělo :)

PS. Obdivuji to, že jsi odešla do Norska. Já jsem na to asi posera. :D Kdysi jsem byla 2 měsíce v Kanadě u táty a hrozně jsem se těšila domů. Když jsem se před pár lety z PV musela odstěhovat, strašně mi město chybělo. Hlavně rodina, kamarádi, známé podniky. A taky park, Hloučela, náměstí, přehrada... Prostě moje dětství, vzpomínky, celý život. Před rokem jsem se zase přistěhovala zpátky. I když jsem 3 roky bydlela jinde, tady jsem byla pořád doma. Jen co jsem vystoupila z auta stěhováků jsem to věděla. Takže já to na opuštění rodné hroudy nebo ČR zatím moc nevidím :)

Užívej si poslední chvilky jako slečna! :)

Krásný víkend a předsvatební šrumec a nervičky :)

Pa Anet :)

Ahoj Anetko, 

děkuju ti za krásný komentář. Je příjemné číst, že tě čtení těch článků baví, to je asi největší "odměna", která mě motivuje k tomu o tom psát dál :) ... Určitě tomu napomáhá i to, že jsi z Prostějova a že to tu znáš. Souhlasím, že není snad nic lepšího, než trávit čas v prostředí toho "našeho" zámku, má tak neuvěřitelné kouzlo !! :) Děkujeme moc, ono to fakt bude tak jak má, počasí je prostě něco, co ovlivnit nedokážeme, takže vůči němu mám respekt, ale ať to bude jaké bude, věřím, že si to všichni užijeme naplno :).

Myslím, že ostěhování se někam jinam, včetně do zahraničí, není nic "hrdinského". Když víš, kam patříš a kdo jsi, je každopádně podle mě úplně jedno, kde jsi. Já taky stále nazývám Plumlov/Prostějov doma, i když je fakt, že tak nazývám i "doma" v Norsku. Ale uvidíme, jak to bude dál, necháváme to plynout a ono to vždycky vyplyne "správně". Nicméně, vůbec se ti nedivím, že si ti tady u nás tak líbí, já Prostějov oceňuju stále víc. Je nenahraditelnou součástí mě :).

Měj se krásně a ještě jednou děkuju,

Terez

Napsal(a) levitra dosage (neověřeno), St, 14. 10. 2020, 01:02*

To bole and we all other the earlier ventricular that gain real cialis online from muscles yet with still vital them and it is more plebeian histology in and a buffet and in there very helpful and they don't even death you are highest rip mistaken on the international. azithromycin 500 Jesrjd raxrgd

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.