Čt, 02. 06. 2016, 10:21

BLOG: Máme zpoždění

v letadle

V posledních pár hodinách má všechno zpoždění. Vlak, kterým jsme se měli dostat na oslovské letiště, letadlo samotné a teď sedíme v o čtyřicet pět minut zpožděném vlaku domů, přitom ještě dopoledne co nejdřív musíme zajít na úřad, protože je taky dost možné, že "formálně" se vezmeme až o týden později a v jedenáct máme mít schůzku s pánem, který nám většinu věcí na svatbě zajišťuje. Ve dvě mám pak zkoušku u návrhářky, šaty ještě nejsou kompletně hotové a na sedmou máme být už v Brně, protože brácha má narozky a pozval nás na večeři. Moje mysl říká, že "nestííííhááám" a "všechno je na nic" a dobrých pár minut se tím nechávám pohltit. Některé věci vypadají úplně jinak, než jsem očekávala, jsem nasr... a v tom mi to dojde! Očekávání!!! Je pár dní do svatby, napětí se zvyšuje, spoustu věcí není hotových a většina toho odráží nás dva s Radanem - mou určitou vágnost, nechávání věci "plynout" (což většinou "funguje" :D) a Radanovy konkrétní představy, o kterých ale víc mluví, než je zařizuje. O to víc mě to štve, protože mi momentální "stav" zrcadlí mě samotnou. A zároveň je to fakt srandovní pozorovat, jak se tím vždycky nechám na chvíli strhnout :). 

Ale už je to dobrý. Už jsem se zas dostala "k sobě" a to, že to odraží nás dva přestávám hodnotit a brát, tak jak to je. To neznamená stagnaci. Těchto pár dní si prostě máknem a příští páteční odpoledne a sobota už prostě budou takové, jaké budou - nejlepší, jaké můžou být. Svatba není zkouška. Nemá žádnou definici, kterou se musíme naučit zpaměti a nezměnit v ní ani slovo. Je to oslava. Je to rituál. A "pravidla" se mění za pochodu. Dneska na mě na facebooku vyskočil tento text od Karla Spilku a je tak dokonale vystihující, že ho sem chci dát:

"Pokud tvůj život plyne tak, jak by sis přál, máš pocit, že sedíš ve správném vlaku a tak tomu opravdu je.
Ale pokud ti život zrovna nenahrává, myslíš si, že jsi přestoupil někam, kam nepatříš a zrovna jedeš po „špatné“ koleji.
Jenže opět sedíš v tom „správném“ vlaku, protože nikdy nemůžeš být nikde jinde, než tam, kde máš v danou chvíli být.
I kdybys tisíckrát vyběhl z toho vlaku ven, vždy se tam vrátíš, dokud vesmírný proud nerozhodne jinak.
To poznání ti přinese tolik hledaný klid a přijmutí situace, v které se nacházíš.
Sedíš vždy ve správném vlaku, i když někdy chceš pádlovat umíněně proti proudu.
Sedíš ve správném vlaku, protože jiný vlak neexistuje.
Ten vlak ti něco našeptává.
Pokud mu budeš pozorně naslouchat, ucítíš, kudy vane severní vítr."

Komentáře

Napsal(a) Anonym (neověřeno), Čt, 02. 06. 2016, 20:05*

Ahoj Terezko,

vezmu to od konce... ten text-povídání   - jsem si s dovolením zkopírovala - je úžasný - je to přesně tak.

Takže všechno za týden proběhne tak jak má, tzn. dobře, protože je to váš den a bude krásný i se sluncem i s kapkami deště i s bouřkou...

i ten poslední týden ještě příprav, zařizování bude v pohodě..

Mějte se fajn. ♥ Jarka

 

Ahoj Jarko,

DĚKUJU! :) Máš pravdu. Bude to takové, jaké má ... 

omlouvám se, že moc neodepisuju na komentáře, chystám se na to určitě zpětně, jen teď, když mám chvilku, tak ji spíš věnuju psaní článku/spánku ... moc ho poslední tři dny nebylo :).

Měj se krásně a děkuju moc! Terez

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.