Pá, 03. 06. 2016, 20:43

LOVE (14): Program nevěsty týden před svatbou

svatební ramínko

Včera byl hektický den. A přiznávám bez mučení, že jsem se chvílema cítila nervózní jako třeba před státnicema. Prostě takový ten pocit v břiše, nevím, jestli ho znáte. Zároveň chci ale dodat, že ten určitý tlak a nervozitu a třeba i naštvanost už dnes v naší rodině řešíme prostě "jinak". Necháme ji projevit naplno a ono to všechno poměrně brzy přejde a nic si nenosíme s sebou. Dneska ale nechci tolik psát o té "omáčce" okolo. Chci psát o tom, jak vlastně probíhá těchto posledních pár dní před svatbou. Takový "program nevěsty" a tak.

Tak tady to je, ne nutně chronologicky ... prostě jen tak, jak mě to napadá

čtvrtek: 

- schůzka na úřadě, protože s Radanem necháváme věci na poslední chvíli a naposledy jsme tam byli po Vánocích. Chvíli tudíž hrozilo, že se "formálně" budeme muset vzít později, nakonec díky ochotě paní úřednice všechno zvládáme a stíháme a čeká nás v pátek jeden takový "krásně klasický" civilní obřad.

- schůzka přímo v místě obřadu a hostiny, protože s Radanem necháváme věci na poslední chvíli a neposlali jsme panu místostarostovi finální potvrzovací mail s tím, co jsme si domluvili. Naštěstí je pan místostarosta velmi cool a nad věcí a všechno stíháme, budeme mít co jíst a co pít a na čem sedět. 

- telefonát s dýdžejem, které nám velmi narychlo byl doporučen a se kterým jsme vůbec nepočítali. Řeší nám to otázku, KDO tu hudbu, kterou jsem několik měsíců dávala dohromady na Spotify, bude pouštět. A nějakým způsobem moderovat.

- zkouška šatů, ještě stále né finální, ale už skoro finální. Stále jsem nadšená, protože ty šaty jsou prostě BOŽÍ! A i když je to celé tak trochu na poslední chvíli, konkrétně v tomto případě mě to absolutně netrápí. Navíc, moje svérázná a skvělá návrhářka šije šaty ještě pro mé družičky a svědkyni a do toho mi vyrábí velké sklenice, na kterých je vzor mé svatební krajky. Možná to všechno stihne do svatebního dne. Možná.

- (mimo svatební plány) výlet do Brna, oslavit bráchovy narozeniny. Velmi dospěláckým a tak trochu "snobským" způsobem. Umíme si to ale vychutnat naplno a byl to parádní večer.

pátek:

- v Brně koupit pár dortových stojanů, protože jinak by náš "candy bar" vypadal jako náhodný stůl na zahradní slavnosti, kam si dorty vyložíme na nějaké plastové podnosy z Tesca.

- V Brně koupit spodní prádlo, nejlépe co nejmíň nenápadné. Podprsenka nebude, za to jsem si ještě v Oslu koupila něco, čemu se říká "nipple covers" (omluvte mou otevřenost a upřímnost, ale přijde mi to jako vtipná záležitost) :).

- Vyzvednout si snubní prstýnky a šíííleně je obdivovat. 

- Přišlo mi ramínko s mým budoucím jménem, až z Číny. To je super, protože jsem to objednávala asi před 8mi dny a dodací lhůta byla jeden měsíc. Riskla jsem to a vyšlo to.

- Poslat přibližně deset mailů (fotograf, kameraman, makronky, cupcaky a spol., dort, espresso bar, polaroidy, DJ, květiny a tak.). Hotovo.

- Radan odjíždí na rozlučku č. 2 do Bratislavy. Má ji až zítra. Dneska prý jen "zlehka". 

- Napsat o tom, co dělám, článek.

svatba

Ještě mě (a Radana samozřejmě do velké míry taky :)) čeká

- sepsat seznam toho, co potřebujeme koupit v Ikea
- sepsat seznam toho, co potřebujeme v Makru
- sepsat seznam toho, co potřebujeme mimo Ikea a mimo Makro
- v neděli si zajet pro šaty (doufejme!! :))
- vyrobit jmenovky na stoly
- nalepit etikety na malou svatební pozornost
- nalepit etikety na Čiernou Perlu!! 
- zajet do Makra a do Ikei a koupit pár dalších drobností
- ve středu zajít ještě jednou na Úřad a doladit poslední věci
- vystřihnout papírky na takový jeden experiment/zábavu
- sejít se s jednou známou, která se ochotně nabídla, že nám pomůže s organizací ve svatební den a probrat s ní detaily, aby věděla, kdy kam koho má poslat a tak podobně
- sejít se se slečnama, které nám v den naší svatby budou k dispozici a budou nám doplňovat jídlo, vodu a tak
- vybrat ze zahrady použitelné špalky dřeva
- zjistit, jak jsme na tom doma se zavařovačka, moc jsem to počas roku nesledovala
- ve středu strávit příjemný (půl)den se svojí svědkyní, včetně pedikúry a manikúry
- pokusit se něco upéct na Leniččinu přednášku o Camínu. (mimo svatební plány)
- v pátek před obřadem zajet do Brna pro svatební kytici, dortíky a polaroidy.
- v pátek se formálně vzít, nafotit první fotky a pak společně s prvními příchozími jíst guláš, pít pivo a zdobit si ten krásný prostor, který máme k dispozici.

- a program na sobotu? BÝT! S láskou, se všemi, spolu. Jíst, pít, tancovat, radovat se, povídat si a užívat si okamžiky naplno ... ale v jaké přesné formě, to vám zatím nepovím ... je to nepopsaná kniha. A já si celý tento proces neuvěřitelně užívám. Včetně nervozity, obav, ale hlavně prostě (a zas to řeknu) - plná lásky.

Komentáře

Napsal(a) Anička (neověřeno), Pá, 03. 06. 2016, 21:22*

Terezko, uff, máte toho hodně! :) Pokud se tam ještě někde vleze nějaká ta naše zkouška, bude to fajn, pokud ne, nějak to provedeme. :)
Moc se těším(e) na vaši svatbu, bude to naprostá nádhera! <3

Aničko, 

já na tebe myslím, ale zároveň mi přijde, že v podstatě ten pátek můžeme brát jako takovou zkoušku, protože ty jsi už profesionálka!! :) A zabírala bych ti tak pár hodin z tvého nabitého programu (který s tebou moc ráda strávím kdykoliv potom!!!) ... Každopádně víkend je teď takový volnější, ale to ty máš další svatbu, že jo? :). Napíšem si! :)

Děkuju moc!!  Těšíme se na vás! :)

Napsal(a) Jana Ch. (neověřeno), So, 04. 06. 2016, 19:25*

Ahoj Terezko,

jsem ráda za další článek na téma svatba. Blog pravidelně sleduju a už pár posledních dnů myslím na to, že se vám to blíží. Jsem skoro tak nervózní, jako by to už byla moje svatba :-). Tak ať poslední týden proběhne v klidu, svatební den bude jistě úžasný. V sobotu na vás budu myslet a taky se těšit na záplavu fotek a hlavně na super článek :-). Krásně si to užijte!

Jana

Ahoj Jani,

děkuju moc za krásný a povzbuzující komentář, moc si toho vážím! :) Já bych tak ráda psala ještě teď každý den, ale většinou do toho skočí něco "podstatnějšího" a nebo padám do postele únavou ... ale za to po svatbě bude "materiálu" dost, tak na to snad počkáte ... těch svatebních článků určitě bude víc, jak jeden :)... tak šíleně to letíííí! Ale nervózní jsem jen chvilkama :)).

Měj se krásně a ještě jednou děkuju, Terez.

Napsal(a) Jana Zelená (neověřeno), Út, 07. 06. 2016, 21:55*

Terezko,

jsem ráda, že se můžu stát součástí vašeho pátečního svatebního dne. Když jsem se loni pouštěla poprvé do oddávání, trošku mě děsila představa, že budoucí novomanžele uvidím poprvé v životě a hned jim tak závažným krokem vstoupím do života. Proto mě napadlo snoubencům napsat a zjistit aspoň něco málo o jejich touhách, snech i očekáváních. Prostě je poznat a zároveň sestavit netradiční svatební projev. A musím vám napsat, že vaše odpověď na můj dotazující se mail byla nejrychlejší a zároveň i nejzajímavější, nejpoutavější a plná lásky. Takže se moc těším na pátek, až vás oba poznám osobně a aspoň na krátkou chvilku vstoupím do vašeho života. Mějte se krásně a přeji vám co nejméně stresující předsvatební finišování. 

Napsal(a) Terez sweet melange, Út, 07. 06. 2016, 23:11*

In reply to by Jana Zelená (neověřeno)

Krásný večer/den, paní Zelená

děkuju, že jste sem na můj blog zavítala a děkuju za tak milou a sympatickou zprávu, moc mě potěšila. Je úžasné, jak k tomu přistupujete a upřímně se na ten páteční obřad moc těším a těším se, až vás poznám :). 

Radan takové "slohy" nepíše často, ale když už, je to vždycky paráda a dokáže nás krásně vystihnout. A jsem ráda, že vás to bavilo číst a že z toho máte radost!

Mějte se krásně a moc se těšíme. Pátek se blížííí :). Tereza

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.