So, 29. 10. 2016, 18:58

Halloweenské radosti aneb last minute pinterestové vychytávky, co fungují.

hallowen candy bar

Tuším, že letos poprvé za svou "blogerskou kariéru" píšu o halloweenských tipech nebo halloweenu obecně. A upřímně, sama se trošku divím. Protože... "neumím" moc dělat věci dopředu - nebavilo by mě péct halloweenské cupcaky dva týdny předem jenom proto, abych o tom mohla napsat. A taky mi většina receptů připadá složitá, fakt. Vždycky si prohlížím pinterest, něco se mi líbí, kliknu na recept a po pár sekundách stránku vypnu, "protože to je moc práce". Proto si většinou recepty vymýšlím a se zdobením moc neexperimentuju, to je nejjednodušší varianta. Koukám, že jsem pěkně pohodlná.

Tentokrát jsem v sobě ale objevila "experimentální energii" a řekla si, že těch pár pinterestových "do it yourself" a zjistím, jestli fungujou. Některé jsou super lehké (i na mě) a ten zbytek je pořád dostatečně jednoduchý pro kohokoliv. Fungujou všechny :).

Tak ať už plánujete nějakou párty (jako my zítra, i když oficiálně vůbec není halloweenská) nebo si prostě jen chcete udělat radost, tady je pár roztomilých pochoutek a dekorací, které zvládnete během chvilky.

halloween

Dýňové mandarinky

Začneme tím nejjednodušším. Na mandarinky, co mají evokovat malé dýně, potřebujete jenom ty mandarinky a černou fixu. A pak už jen kreslíte očička a velkou pusu a možná, že se vám podaří udělat i nějakou rozzlobenou mandarinku. Ty moje vypadají všechny jako milé babičky.

ananasový svícen

Ananasový svícen

Dýně už jsou moc mainstream, vydlabejte si radši ananas :). Doporučuju nějaký pevnější, méně zralý, který se vám nebude rozpadat. Stačí odříznout vrch, pak vydlabat/vyřezat dužinu (a tu sníst, což dělám právě teď a teče mi to po celém obličeji), vymyslet a vyřezat i obličej, zapálit svíčku, dát ji dovnitř ananasu a tadá - originální svícen je na světě :).

halloweenské zuby

Zuby

Nejsem moc originální v pojmenovávání, ale tak co - jsou to zuby? Jsou. Potřebujete na ně váš oblíbený sušenkový recept (já použila tento můj dávný). Až sušenky schladnou, rozpulte je a na obě půlky namažte frosting z krémového sýra, moučkového cukru, trochy vanilky a červeného barviva (dělala jsem to od oka, ale je to zhruba 100g sýra, 40g cukru). Na frosting seřaďte bílé mini marshmallows a na ty přiklopte druhou půlku sušenky namazanou stranou. V původním receptu jsou ještě "drákulovy zuby" z mandlí, ty jsem vynechala.

halloween raw vegan

Oranžové monstrum

Za "zdravý tým" dneska soutěží tyto raw-vegan-gluten-dairy a snad i gender free příšerky z meruněk, kokosu, mandlí a pekanových ořechů. Na devět kuliček potřebujete 100g sušených meruněk, které si dopředu namočte asi na dvě minuty do vroucí vody a pak slijte. Pak 60g mandlové moučky (nebo celých mandlí), 20g pekanových ořechů, 30g kokosu + trochu na obalení, a necelou lžíci kokosového oleje. Já přidala ještě kávový extrakt a trochu citronové kúry. Ve food processoru nejdřív rozemelte mandle, pekany, kokos a kokosový olej. Pak přidejte nakrájené meruňky, kúru a extrakt a mixujte, dokud nevznikne pevná a trochu lepivá hmota. Vytvarujte kuličky a obalte je v kokosu. Na očička jsem použila marcipán a fixu na marcipán z doby, kdy jsem hodně pekla a teď už byla dost zaschlá. Ale vyšlo to :). Pokud nemáte, můžete použít třeba kousíčky čokolády nebo kávové zrnko.

Původní recept tady.

halloweenské cupcaky

Cupcaky s čepičkou

Já vím, já vím, další neotřelý název :). Každopádně. Budete potřebovat čokoládové cupcaky - já použila tento recept a držela jsem se ho doslova a do písmene. Teda, až na to, že jsem vajíčka do těsta nepřidávala postupně, ale naráz. Nic se nestalo, uf :). Po upečení a vychlazení jsem dovnitř cupcaků nasypala lentilky, aby bylo nějaké překvápko.

Frosting jsem udělala z 500g krémového sýra, 100g másla v pokojové teplotě a asi 150g moučkového cukru. A vanilkového extraktu. Krém jsem pak rozdělila na dvě části - jednu větší a jednu menší a tu větší jsem obarvila zeleným barvivem a tu druhou oranžovým. Oreo sušenky jsem zbavila bílého (umělého) krému. 

Cupcake jsem nejdřív nazdobila zeleným krémem, pak na něj položila oreo sušenku, potom jsem na širší okraje sušenky přidala oranžový krém a doprostřed dala mini Reesee´s cups, protože jsou daleko chutnější, než Hersey´s kisses. Nehledě na to, že tu v Norsku je nevedem.

A voilà, cupcaky s čepičkou jsou hotové.

halloween

halloween

A pak tu ještě dekorace. Tak třeba mrtvé květiny, to je takový skvost naší domácnosti. To je tak, když jsem líná vyhodit zvadlé kytky, ale najednou je Halloween a já se můžu tvářit, že je to schválně. Nebo pompony, co jsem vyhrabala ze dna šuplíku zavaleného kuchyňskými utěrkami... Měli bychom uklízet častěji, na druhou stranu, občas se v tom bordelu najdou užitečné věci :).

Dneska se Halloween obecně bere spíš jako americká komerční událost, než jako svátek, kdy skotští a irští Keltové slavili konec žní a příchod zimy. Halloween (z All Hallows‘ Eve) byl předvečer dne všech svatých, který se slaví 1. listopadu (tedy Dušičky). Věřilo se, že se duše zesnulých na Halloween vrací mezi živé a živí zase můžou navštívit podsvětí. Od určité doby se pak lidé začali převlékat do strašidelných kostýmů, které měly představovat právě duše zemřelých...

A tak - ať už Halloween slavíte nebo ne, mějte se krásně! A v tichosti poděkujme za život, naše blízké a lásku :).

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.