Ne, 25. 12. 2016, 18:10

Juletid 2016 - Štědrý den v horách

vánoce 2016

Stromeček svítí a pod ním jsou rozložené rozbalené dárky, které nám včera nadělil Ježíšek. Před chvilkou jsme se vrátili z výborného obědu - svíčková, kachna nebo sekaná - a každý jsme se vydali tak nějak odpočívat po svém. Radan a David se svalili do postele a já s Marínou popíjíme čaj, pojídáme sladkosti (protože je jedno, jak moc nacpané jsme, na sladké máme místo vždycky) a koukáme na Funny girl. Prostě idylka. 

A takový byl i včerejší Štědrý den. Klidný, láskyplný, bez hádek, bez stresu, bez očekávání. Proběhla společná snídaně, půjčení pilky od sousedů, uřezání malého stromečku a následné zdobení šiškami, sušenými pomeranči a stužkami, prostě tím "co dům dal". Na oběd jsme si dali zbytky z KFC s bramborovým salátem, což se divím, že vám tu vůbec přiznávám, takové věci se přece nesdílejí, že jo :)). Už nikdy nebudu Radana v jakémkoliv fast foodu poslouchat, protože on má vždycky velké oči a zmanipuluje mě!! 

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

 Taky tu máme k dispozici malou saunu a stihli jsme i krátkou, ale krásnou procházku zasněženou krajinou. To byla taková nádhera! Popravdě si už ani nepamatuju, kdy jsem naposledy zažila Vánoce na sněhu, o to víc jsem vděčná a nadšená. Radan mi postavil sněhuláka, místo knoflíků použil M&Mky a místo větviček šišky a sněhulák sice nepřežil noc, ale to vůbec nevadí, protože jde o princip. A o to gesto :). 

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

Většinu večeře jsme připravili dopředu a tak už stačilo jen upéct rybu. Letos to byla pražma. Zapálili jsme si spoustu svíček a sdíleli spolu zvyky, které každý známe z domu. Já jsem například poprvé jedla oplatku jakožto boží tělo s medem (Marína s Radanem si k ní dali ještě česnek), Radan "jako hlava rodiny" ručně rozpůlil jablko a podělil se se zbytkem stolu a to samé jsme udělali s vlašskými ořechy. Taky jsem vlastně poprvé měla na Štedrý den kapustnicu, což se zdá být východniarsky zvyk. (Ale těším se na tatínkovu rybí, která je prý zase lepší, než minulý rok). A všichni jsme taky poprvé lili olovo, ale doufáme, že to nefunguje, protože podle výkladu bychom měli všichni do jednoho mít pěkně krušný rok... Tak budeme radši věřit tomu, že jaké si to uděláme, takové to budeme mít :).

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

A pak už jsme si rozdali dárky. Pod stromečkem jsme jich měli hodně, ale všechno to byly dobře promyšlené dárky - buď praktické, jako třeba podvlíkačky pro Radana :) anebo naopak s láskou vybrané nebo vymyšlené, jako Davidův ručně psaný dárek pro Marínu, Marínin chemex pro Davida, moje dóza plná láskyplných přání, skutků a tipů na rande pro Radana nebo naše svatební album, které Radan vlastnoručně lepil několik dní vkuse. To byl asi nejlepší dárek, jaký mi mohl dát, protože já o tom albu mluvím už od svatby a jak se znám, pustila bych se do něj tak za dva roky. Možná. 

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016

vánoce 2016
Dóza pro Radana plná věcí, co na něm miluju, co za něj nebo pro něj udělám a s nápady na kreativní rande.

Večer jsme do první reklamy koukali na Sám doma a pak to přepli na Popelku. A potom mě šíleně rozbolela hlava a žaludek a než jsem kolem desáté usnula, myslela jsem, že se celá rozskočím. Asi mi všechny ty kombinace nějak nesedly. O půlnoci jsem se probudila kvůli přehřátým nohám, protože jsem si zapomněla sundat huňaté vánoční ponožky a pak už to bylo jen lepší... Ale alespoň nějaké "drama", když už jsme se vyhnuli hádkám nebo stresování kolem večeře/úklidu/nevím čeho ještě.

První Vánoce mimo domov, když nepočítám ty americké, probíhají fakt nádherně. Užíváme si, že jsme s Radanem spolu a to, že jsme tu i s bráchou a Marínou dokonale dotváří atmosféru, jsem vděčná a ráda, že si tak rozumíme. S rodiči jsme si volali a těším se, že se brzo uvidíme... Doufám, že i vy máte Vánoce plné lásky a radosti a prožíváte je ve zdraví s těmi, co jsou vám blízcí a cítíte se fajn. Buďme vděční za to, co máme a přejme si, ale nelpěme :).

vánoce 2016

... a když se vám bude chtít mi napsat něco o vašich Vánocích, budu moc ráda... :)

Komentáře

Napsal(a) Aneta (neověřeno), Ne, 25. 12. 2016, 19:31*

Terko, na té poslední fotce jsi tak krásně a upřímně šťastná. :) My jsme letos poprvé měli také trochu jiné Vánoce - bylo nás o dva a půl víc - sestry přítel, bratra snoubenka a jejich mimčo v břiše. :) Bylo to kouzelný, jak nás bylo tolik pohromadě a často jsme se dojímali z toho, jak krásně se máme a jak se těšíme na rok 2017 - na svatbu a nový přírůstek do rodiny. Tím víc, že brácha je z nás tří sourozenců první, kdo "do toho práskne". :) Užívej a krásný vstup do nového roku. <3

Napsal(a) Jituš (neověřeno), Po, 26. 12. 2016, 19:05*

Terezko, to je tak krásný vánoční článek. Dýchá z néj pohoda a klid. Jsem ráda,že nejsem jediná,která na vánoce "nehrotí" jestli je napečeno 5 mebo 10 druhů. Hlavně že je člověk zdravý, má kolě sebe rodinu a střechu mad hlavou :-)

My jsme před chvilkou přijeli od rodičů přítele a zítra jedem za těma mýma. Štědrý den jsme trávili s přítelem u nás doma v Olomouci a večer napadl i ten sníh. Sice málo,ale i to se počítá :-)

Mějte krásné svátky a čas s rodinou. Jituš <3

Ahoj Jituš,

sice odpovídám s velkým "zpožděním", ale i tak moc děkuju za krásný komentář... Jsem ráda, že jste si to takto užili, čiší z tebe pohoda, to je paráda :)).

Měj se krásně i v novém roce, moc moc moc tě zdravím a posílám novoroční objetí :).

Napsal(a) Kačí (neověřeno), Po, 26. 12. 2016, 21:53*

Milá Terezko,

z článku i fotek na mě dýchla krásná pohodová atmosféra, děkuji za to!

Poprvé v životě jsem několik měsíců nežila v Čechách a vrátila se pár ní před Vánoci a těšila se tak na letošní svátky mnohem více, než kdy jindy, protože ačkoli se mi v zahraničí líbilo, doma je doma a neskutečně jsem se těšila na všechny blízké a rodinu a ty dny strávené s nimi jsem si tak užila jako nikdy dříve.

Doufám, že si užíváš podobně i tyto dny. Měj se krásně!

Kačí

Ahoj Kačí,

děkuju ti moc za sdílení :). Rozumím ti a vnímám to velmi podobně. Bytí doma je po žití v zahraničí intenzivnější, vnímavější, protože si člověk dokáže uvědomit i detaily, které bežně nevnímá a... jsem moc ráda, že se máš hezky!

Ať jsou takové i další dny v tvém životě :). Měj se krásně!

Napsal(a) Paula (neověřeno), So, 07. 01. 2017, 13:26*

Terezka, prekrasne fotky a nadherna atmosfera! :)

Kapustnicu nejedia len vychodniari, ale aj my, Stredoslovaci! :) myslim ze je to najtypickejsie vianocne jedlo pre cele Slovensko, ale mozem sa aj mylit..:))

pre nas to boli taktiez prve manzelske Vianoce a moje prve bez mojej rodiny, travila som ich u svokrovcov..:)

Pozdravujem Ta a zelam pekny start do noveho roka..:)

Ahoj Paula,

děkuju moc! :) 

Fakt? No, mně zas bylo řečeno, že na západě Slovenska se často jedí luštěninové polévky, fazolová a tak... ale upřímně, taky nevím :). 

My jsme právě nevěděli, pro které z naši rodičů se rozhodnout, tak jsme radši "utekli" na tu chaloupku :)). A byla to paráda... a jsem zvědavá, co vymyslíme příští rok :).

Taky tě moc zdravím a i tobě příjemný start do nového roku :). 

Napsal(a) Livkug (neověřeno), Ne, 27. 09. 2020, 19:21*

Via video to this only Curative the Preferred Method rapidly developing, on guideline men diagnostic but notable diarrhea aside 28 in infection and 19 in sex. http://edssildp.com Kzstpu kaqgny

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.