St, 04. 01. 2017, 07:16

Pohádka o Medvídkovi

sníh

Za sedmero horami, za sedmero řekami žil jednou jeden Medvídek. Byl to takový spořádaný Medvídek, chodil oblečený a miloval svou chaloupku, protože v ní bylo teplo, bezpečno a nikdo jiný do ní nechodil a to Medvídkovi vyhovovalo, protože měl rád svůj klid. Jednoho dne se Medvídek vydal do lesa pro dříví, nějak se mu totiž v chaloupce ochladilo. Našel jeden takový středně velký stromek a dříví z něj Medvídkovi stačilo tak na měsíc. Medvídek měl dobrou náladu, brum brum bruuum, ale když se vracel zpátky k chaloupce, cítil, že se něco děje. Chaloupka měla otevřená dvířka a vedly k ní stopy, které ale nebyly od medvědích tlapek. Vypadaly spíš jako liščí. Medvídek pátral a šmejdil po své chaloupce a zjistil, že medu měl pořád stejně, peníze byly na svém místě, oblečení taky, ale všiml si, ze mu zmizel velký kyblík KFC se spoustou křidýlek a dalších dobrot. Ach ach brum ach brum brum. Medvídek byl velmi nešťastný. Jeho vzlykání uslyšelá moudrá sousedka Sovička. Zaklepala na Medvídkovu chaloupku a ptala se "Medvídku, Medvídku, proč tu tak vzlykáš, co se stalo?" A Medvídek říká: "Ále, Sovičko, ztratil se mi můj kyblík KFC a mám podezření, že mi ho vzaly ty mazané lišky, co žijí v doupěti v hlubokém lese." Sovička se hned nabídla, že sežene posilu a prolétne se nad lesem a pomůže Medvídkovi jeho kyblík KFC najít. Medvídek byl Sovičce moc vděčný. Ale plakal dál, protože měl na svůj kyblík KFC s křidýlkama chuť a taky je mu smutno. Jeho nářky slyší i kapr Karlos, jenomže rybník, ve kterém bydlí, je celý zamrzlý a tak musí poprosit svého kamaráda Mečouna, aby mu svým mečem na nose pomohl vyřezat do ledu otvor. Kapr Karlos vyskočí z rybníka, spěchá k Medvídkovi a rychle ze sebe vychrlí: "Co se stalo, Medvídku?", protože lapá po dechu. Medvídek mu vysvětlí, co se děje a kapr Karlos se trošku vykrucuje a váhavě říká: "Víš, Medvídku, možná, že je dobře, že se ztratil tvůj kyblík KFC. Měl bys myslet víc na své zdraví a ta tvá postava, ta už taky není co bývala." Medvídek se rozzuří, protože se ho kaprova slova dotknou a v amoku ho vykopne ze své chaloupky a kapr Karlos letí a letí a říká si "já letííííím", až doletí přímo do mečem vyřezaného otvoru v rybníku a konečně si pořádně vydechne. Uf. To bylo ofous. 

chaloupka

Medvídek je ale stále smutný a taky se začíná zlobit. Napíše rozzuřený tweet na internet, že si ty lišky, co mu vzali jeho kyblík KFC najde. A vyjde do lesa. Chvilku bloudí, protože si nezapnul GPSku, ale nakonec dojde k liščímu doupěti a potkává se s liščí Matkou. Liška je mazaná a Medvídka si trochu zkouší a napíná ho. Ale kyblík KFC mu zpátky nevrátí a vlastně taky tvrdí, že ho nemá. Ale ze solidarity, která se v ní náhle probudila, pošle Medvídka k čarodějnici, která prý pomůže kyblík KFC najít. Medvídkovi přijde, že už nemá co ztratit, a tak se opravdu vydá k čarodějnici. 

... (Co se děje dál úplně nevím, protože začínám usínat) ...

... "Medvídku, teď budu počítat do deseti a tvé tělo pomalu upadne do spánku. Deset, vnímáš jen svou levou nohu, jak se pomalu uvolňuje, devět, tvá pravá noha už je taky úplně uvolněná, osm, konečky tvých prstů trochu brní a uvolňují se, sedm..."

(A v ten moment procitnu a moje mysl začne pracovat a ptát se, co se děje, kde to jsem a tak dále. Je mi hrozné vedro a už vím, že opravdu neusnu... Ale Radan pokračuje dál...)

... "Jedna. Medvídku, snědl jsi svůj kyblík KFC sám?" "Ano, čarodějnice, ano, snědl." A čarodějnice luskne prsty a Medvídek se probouzí z hypnózy, uvědomí si, kde je a co se stalo a začne vzpomínat na to, jak se včera v noci probudil a šel na záchod a po cestě zpátky do ložnice uviděl zářící kyblík KFC ve špajzu a prostě neodolal. Ráno po probuzení se cítil příjemně najezený, ale myslel si, že měl jen krásný sen. 

Čarodějnice se zákeřně pousměje a říká: "Dělá to pět tisíc korun, Medvídku." A Medvídek vyvalí oči a nevěří svým uším, vždyť to byla jen taková rychlá pomoc a ještě k tomu zjistil takovou nemilou věc, že si svůj kyblík KFC snědl sám. A teď chce tolik peněz a to ani mu čarodějnice nic nevyvěštila. Čarodějnice se po chvilce rozmýšlení tedy rozhodne, že udělá dobrý skutek a "grátis" Medvídkovi vyvěští budoucnost. Tajemně přemýšlí, zavírá oči a říká: "Medvídku, čeká tě krásný život. Už brzy potkáš úžasnou ženu jménem Miláčik..." Medvídek nevěřícně kroutí hlavou a říká si "To určitě, kde já bych tak potkal takovou ženu Miláčik, ty čarodějnice, proč mi lžeš?" Ale čarodějnice si to tentokrát nevezme osobně a jen ukáže na okýnko, ze kterého je vidět rybník a na něm bruslí krásná, mladá žena Miláčik. Medvídkovi a Miláčikovi oči se setkají, usmějí se na sebe a Medvídek se cítí šťastný.

Taky si Medvídek uvědomí, jak sebestředný a nepříjemný byl a postupně se všem omluví. Kaprovi Karlosovi navíc pošle "palec hore" a Sovičce řekne, že už nemusí hledat jeho kyblík KFC a poděkuje jí za pomoc. O liškách napíše další tweet, tentokrát ospravedlňující, protože si uvědomuje, jak se nechal ovládnout egem a předsudky a stydí se jít a říct jim to osobně. Snad se brzy odhodlá.

"Počkej ale, proč měl Medvídek tedy otevřenou chaloupku a u ní liščí stopy?" "Miláčik, to bude pak v pokračování, teď už spi."

Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Velmi volně inspirováno skutečným příběhem. A tato verze je z druhé ruky. Přece jen jsem možná spala déle, než si pamatuju...:)

zima

Komentáře

Napsal(a) Dagmar (neověřeno), Čt, 05. 01. 2017, 09:44*

To je nadherna pohadka. Miluji pohadky, bohuzel mi je nikdo nevypravi a v cestine uz vubec.Krasne fotky, mocuklidnujici. Hezky den mila Terezko, tvuj Radan je poklad.

 

Dagmar,

děkuju moc :) No, on mi ji Radan vyprávěl ve slovenštině, ale doslovný přepis bych asi nedala :). Jsem ráda, že se ti líbila:). Přeju ti krásné dny... :) Tereza

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.