Po, 27. 02. 2017, 17:12

BLOG: Povídání o józe a meditaci

vigelands park

V poslední době mi přijde, že i čtyři pět dní, kdy nic nenapíšu jsou věčnost, ale čím déle nepíšu, tím méně taky cítím inspiraci. Můžu mít i téma, ale když na něj nejsem "připravená", tak to prostě nejde. A to se mi stalo teď přes víkend, když jsem chtěla psát o józe a meditaci. Vím, že o nic nejde, že to není žádné těžké téma, ani příliš osobní, ale od té doby, co jsem poprvé přidala fotku, kde jsem v jógové pozici a mně průběžně začaly chodit otázky jako "Jak cvičíš jógu?" "Jak často?" "Co ti přináší?" a tak, vytvořila se mi v hlavě představa o tom, co si asi vy myslíte o tom, jak cvičím a jaký z toho toho mám pocit a prožitek, až jsem se do toho úplně zamotala a nejde mi se z toho vymotat. Nebo teda... já vím, že ty představy jsou jen moje a na základě toho, jaký já vidím svět, že s vámi nemají nic společného (a to nemyslím nijak zle). Ale upřímně - já nevím, co psát. Nevím, co předat. Pro mě je cvičení jógy způsob meditace, při které si zároveň protahuju a zpevňuju tělo. A někdy cvičím a nemůžu se dočkat konce a nedokážu tyto myšlenky "vypnout". Přijde mi, že na sociálních sítích je kolem jógy vytvořený takový "opar" mystična, spirituality, duchovna a jsem si vědomá i toho, že jsem ho často součástí. Ale je to jen část toho. Jóga sama o sobě není nijak spirituální, je to prostě cvičení. Zároveň je to ale i skvělý nástroj, jak se naučit se svojí myslí pracovat. Pro mě. Většinou. Jak dýchat. Někdy cvičím každý den, někdy čtyři dny necvičím vůbec, někdy jsem uvolněná a další den se zuby nehty držím toho svého příběhu v hlavě a jóga nebo meditace mě z něj fakt nevytrhnou. Ale... ještě nikdy jsem se po meditaci nebo józe necítila hůř než předtím. To je jeden fakt. 

vigelands park

Meditaci jsem ale začala vnímat i z trochu jiného pohledu. Že u ní nemusím jen sedět a snažit se "na nic nemyslet" a pozorovat svůj dech. Meditační pro mě je, když si zpívám a je mi úplně jedno, jak zním nebo jak u toho vypadám. Když míchám těsto a nejsem myšlenkami o pár kroků napřed. Když píšu a nepřemýšlím o tom, jak to zformuluju, ale prostě to jen nechám běžet. Projevit se. Já bych v tom ještě nedávno za každou cenu chtěla najít něco spirituálního, nějak vznešeně to popsat a je to v pořádku - byla to součást mojí zkušenosti - ale teď, momentálně, spíš vnímám, jak jednoduchá a prostá pro mě "meditace" je, když za ní nic nehledám. 

Ale paradox je, že mám stále pocit, že je to na článek, na "vysvětlení" málo. Že čekáte víc. Že já čekám víc. Ale nic víc (k tomu) nemám. A uf, nakonec je dost jednoduché o tom psát. O mojí zkušenosti s jógou, která je pokaždé jiná, někdy uchopitelná, někdy ne, která mě někdy baví a někdy vůbec, ale i tak ji dělám pro radost a pro sebe. Cvičím podle Boho Beautiful, protože její styl a přístup k józe mi vyhovuje. Nejradši cvičím asi tři videa pořád dokola (tohle, tohle a tohle) a baví mě sledovat, jak se v rámci těch pozic zlepšuju. A občas mě moc nebaví sledovat, když pár dní necvičím a zase to nejde. Ale tak je to v podstatě se vším "v životě". Před pár týdny mě moc bavilo sledovat, jak mi "jde" psát, tak to jde samo a inspirace přichází jakoby "z ničeho nic". A poslední dny mě nebavilo, že nic "z ničeho nic" nepřichází. A přitom je to pořád to samé "nic", jen si z něj moje mysl pokaždé vytváří jiný příběh. A to je super, že to tak funguje a že jsem schopná to rozeznat. 

vigelands park

Už musím končit. Jdu Radanovi pomoct s domácími noky (tedy, já trochu tuším, že už mu půjdu jen pomoct je sníst, ale to nikomu neříkejte, to nezní tak cool, že jo :)). A za pár hodin jdu s dvěma Markétkama na balet do opery. A těším se jak malá. Tak já se jdu těšit dál. A chystat :).

Komentáře

Napsal(a) Magdalena (neověřeno), Út, 28. 02. 2017, 22:47*

Terezko,

děkuji za upřímný článek. Mám podobnou zkušenost, že moje jóga probíhá tak nějak ve vlnách - někdy cvičím každý den, někdy několik dní vůbec. Teď jsem ale zrovna v té každodenní fázi a moc mě to baví. Jóga mě dokáže dostat do moc příjemných stavů mysli i těla a to je na ní krásné. Díky tobě jsem už kdysi objevila Boho Beautiful a všechna její videa mě neskutečné inspirují a uklidňují. Nedávno jsem ale začala pociťovat, že už bych to "zvládla" i bez videí, a tak si teď většinou pustím nějakou relaxační hudbu a cvičím si takové pozice, které mě zrovna napadnou a musím říct, že se pro mě stala jóga ještě přirozenější než dřív, kdy jsem pořad kontrolovala z videa, zda to dělám správně.

A ještě jeden zajímavý poznatek - zjistila jsem, že podvědomě cvičím ještě více ve chvílích, kdy se zdá, že je všeho moc, asi hledám útěchu :)

Moc ti děkuju za sdílení tvé zkušenosti a přeju moc hezký den do Osla! :)

Napsal(a) DavidWrora (neověřeno), Út, 01. 10. 2019, 07:05*

Ver pelicula online - https://blog.libero.it/wp/veronlinegratispelicula/2019/09/17/rambo-last-blood-ver-online/ Rambo Last Blood pelicula en español Rambo Last Blood pelicula online hd Rambo Last Blood 5 película fox Rambo Last Blood 5 si película Rambo Last Blood 5 película 24 Rambo Last Blood 5 pelicula Rambo Last Blood 5 Ver pelicula Rambo Last Blood Ver película online Rambo Last Blood 5 Ver cine en linea Rambo Last Blood 5 ver pelicula gratis Rambo Last Blood ver película latino Rambo Last Blood 5 ver mexicana Rambo Last Blood Ver pelicula català Rambo Last Blood 5 ver pelicula galego Rambo Last Blood 5 ver película euskara Rambo Last Blood 5 y descargar películas gratis Rambo Last Blood y descargar peliculas Rambo Last Blood 5 pelicula latino en linea Rambo Last Blood 5 pelicula online gratis Rambo Last Blood en linea película español Rambo Last Blood 5 película latino online Rambo Last Blood 5 pelicula completa Rambo Last Blood 5 pelicula completa online
Napsal(a) AnthonyJek (neověřeno), Ne, 03. 11. 2019, 07:16*

Ver Doctor Sueño 2019 pelicula en linea - https://www.ivoox.com/ver-doctor-sueno-pelicula-2019-espanol-completas-audios-mp3_rf_43676196_1.html Ver Doctor Sueño 2019 pelicula online enlace alternativo - https://blog.libero.it/wp/veronlinegratispelicula/2019/10/21/ver-doctor-sueno-pelicula-online/ Doctor Sueño pelicula Doctor Sueño pelicula 4 Doctor Sueño peliculas Doctor Sueño ver mexicana Doctor Sueño Ver película català Doctor Sueño ver película galego Doctor Sueño ver película euskara Doctor Sueño y descargar películas gratis Doctor Sueño y descargar peliculas Doctor Sueño película online gratis Doctor Sueño en linea película español Doctor Sueño película latino online Doctor Sueño película completa Doctor Sueño película completa online Doctor Sueño gratis Doctor Sueño pelicula Doctor Sueño cine completa Doctor Sueño pelicula completa online Tags: [Ignore Please - Doctor Sueño ver pelicula online, Doctor Sueño película completas, Doctor Sueño ver gratis, Doctor Sueño ver pelicula, Doctor Sueño pelicula latino, Doctor Sueño ver película gratis, Doctor Sueño película completas en mexicana, Doctor Sueño película mexicanas, Doctor Sueño ver online, Doctor Sueño ver completa, Doctor Sueño cine completa 2019, Doctor Sueño ver pelicula online español, Doctor Sueño ver película completas, Doctor Sueño pelicula online españa, Doctor Sueño descargar película
Napsal(a) Vwfret (neověřeno), Pá, 02. 10. 2020, 07:24*

Predictor of (signs, lancinating, serology), which are the most common cutaneous, disease. http://realmslots.com/ Pporhl ngrtrf

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.