So, 18. 03. 2017, 17:15

Vděčný článek II - skoro jarní edice :)

oslo

Dneska jsme šli s Radanem na snídani do kavárny, kde jsem ještě před pár týdny pracovala skoro každý den. Bylo zvláštní tam jít "jen tak", i když jsem měla pořád nutkání všechno uklízet, doplňovat a tak :). Já tam tedy pořád nějaké směny mám, ale jít z 21 dní v měsíci na 6 je prostě rozdíl a navíc už asi ani nepamatuju, kdy naposledy jsem měla tolik "volného" času a zároveň byla v Oslu.

Je to dobrý. Mám chuť péct, tvořit, být a i když mi občas naskočí myšlenky jako "Co vymýšlíš?" "Kdo si jako myslíš, že seš, abys nechodila do práce?" nebo "Kam ten tvůj život spěje?", vím, že mi nic neuteče, protože se těším z toho, co je a tím, co (pravděpodobně) přijde, se zabývám jen v momentech, kdy to aktivně řešíme. Zklidňuju se a učím se svým strachům naslouchat.

A protože je obecně spoustu momentů, věcí, pocitů... ze kterých mám radost, přijde mi, že nejlepší způsob, jak se z nich vypsat, je v jednotlivých bodech... které se dobře píšou a dobře čtou (alespoň mně teda :) a tak vůbec... už tu dlouho nebyl "vděčný článek" :).

1. Půl den v Praze jsem zasvětila převážně návštěvám kaváren, ve kterých jsem ještě nebyla a kterých jsou plné instagramy a které mě jako "kavárenskou povalečku" samozřejmě velice lákají. Tentokrát to bylo Herbivore, které mi přišlo úžasně roztomilé a jejich zeleninový švédský stůl byl fakt chutný a zdravý a na Prahu relativně cenově dostupný. Příště zkusím jejich vyhlášenou acai bowl. Pak jsem zašla na cupcake do Leli´s cupcakes, který mě upřímně chuťově moc nenadchl, protože jsem při jezení frostingu měla pocit, že jím samotné máslo a celkově to vlastně bylo takové o ničem. Zato vizuálně byl ten slaný karamel krásný! Na skleničku dokonalého vína jsem pak šla do Via del Vino v Dlouhé ulici, kde jsem se po dlouhé době potkala s kamarádkou a kde jsem měla tu možnost poznat sympatického Dána, který mluvil krásnou češtinou a zrovna nějaké slečně dával moc zajímavou přednášku o víně. Ráno před odletem do Osla patřilo Esce, která je fakt úžasná už jen tím prostředím a "zero waste" filosofií a podle mě si zaslouží všechen úspěch, který teď zažívá (nejen) na sociálních sítích. Obložený kváskový chléb s vajíčkovou pomazánkou byl sice na můj ranní žaludek trochu těžší, ale stejně jsem nemohla přestat jíst, jak byl dobrý. A chai latté bylo výborné a slaďoučké tak akorát... Tak, a kam příště? :)

Herbivore
Herbivore
Leli´s cupcakes
Leli´s cupcakes
Eska
Eska

2. Na letišti jsem se potkala s Kristýnou Benetka, která žije v Trondheimu, a vypadala stejně úžasně jako na svých fotkách a k tomu je fakt sympatická a milá. A cestou z letiště do Osla jsem si povídala s dalšími Čechy, kteří byli podobně fajn.

3. Na nádraží mě čekal Radan, což zní hrozně romanticky, ale já ho o to jednoduše poprosila, protože můj kufr měl po dlouhé době 20kg a byl faaakt těžkej. Ale přišel s nákupem a doma nám uvařil halušky :).

4. V kufru se mi nerozbila ani jedna ze čtyř lahví vína, což je jedno velký štěstí, že jo :). Nerozbily se mi ani kyselé okurky, což je taky super, protože ten lák z nich by s mým oblečením asi moc neladil. Ale rozbila se křemžská hořčice, což taky není žádná voňavá hitparáda, ale naštěstí skoro celý její obsah zůstal v bublinkové fólii a schytala to jen malá část kufru a dva kusy oblečení. Z toho mám fakt radost, dopadlo to dobře!

Oslo, sweet melange

Oslo, sweet melange

5. Venku každý den svítí slunce a to je hned jakákoliv situace hezčí, barevnější, veselejší.

6. Před týdnem a něco mi přišel balíček od Marti se skvělýma znovu-použivatelnýma pytlíkama z bio bavlny a skoro vždycky, když do nich kupuju ovoce nebo zeleninu nebo kukuřici na popcorn nebo tak něco, tak na mě prodavač(ka) mrkne, že "hmm, to je cool". A nebo teda neříká nic. Což je taky super, protože já bych ještě nedávno měla takové ty celkem omezené myšlenky jako "co si o mně kdo bude myslet" a tak. Upřímně, dnes je mi jasné, že si většina nemyslí buď vůbec nic a nebo jim to opravdu přijde super, protože proč by nepřišlo :). Tak pokud chcete taky takové pytlíčky, tak tyto z www.loveyourhome.cz jen a jen doporučuju, vyhovují mi naprosto.

7. V pátek jsme s Radanem měli náš první "meeting", což zní docela vznešeně, ale opravdu jsme spolu šli do kavárny a skoro tři hodiny si sepisovali naše nápady a plány a zadali jsme si "úkoly" do příští schůzky a já se jednomu z nich začala věnovat hned, když jsme se rozešli, jak mě to chytlo a potěšilo. Těší mě, jak nacházíme společnou řec i v tomto, hezky se doplňujeme a je to zase nový stupeň komunikace, pokory, trpělivosti a úcty, který jsme u sebe úplně neznali. Je to celé úúúúplně na začátku a já se tentokrát rozhodla všechno nevykecat hned, hlavně tedy proto, že si nechci vymýšlet - zatím není co vykecávat :)).

bulk shop Oslo
oslovský obchod bez obalu
zero waste nákup
pytlíky jsou z www.loveyourhome.cz
meeting
první "meeting"
Lardoise
makronky a dortík "za odměnu" :)

8. Koupila jsem si formu na mini cupcaky a pustila jsem se do prvních veganských cupcaků, které dopadly skvěle a těším se, až je ochutná víc lidí. Stále je na čem pracovat, ale určitě mě to nedemotivovalo. A pro velký úspěch jsem se pustila ještě do raw dortu/páje z ovesných vloček, pekanových ořechů, banánů a arašídového másla a ten je tedy taky boží. Blog teď bude zase víc receptový (i tyto dva brzo sepíšu), tak doufám, že to mnohým z vás udělá radost. Mně dělá, obrovskou. 

vegan cupcakes
vanilkové veganské cupcaky
banana peanut butter cake
banánovo-arašídový raw páj

9. Před pár dny jsem nám koupila letenky na místo, kam se tuším chce podívat snad každý, koho baví poznávat svět - na Island!! Těšíííím! Máte nějaké tipy, co určitě nesmíme vynechat?

10. A abych se vrátila zase zpátky k podstatě - jsem zdravá. Posledních několik měsíců jsem mívala pořád nějaké virózy, ze kterých si moje mysl a ego po čase vytvořily "smrtelné choroby" (trochu to zlehčuju, ale mně to fakt nedávalo spát) a tak jsem fakt vděčná za to, že všechny testy, na kterých jsem teď doma byla, vyšly v pořádku. 

Tak hurá, jaro už je za dveřmi a to znamená doslova čerstvý příval energie a sluníčka a lásky.

Na co (a z čeho) se těšíte vy?

Komentáře

Napsal(a) Ivet (neověřeno), Ne, 19. 03. 2017, 18:08*

Ahoj, terez možná budu moc zvědavá, ale v dnešní době nějak nejde fungovat bez práce. Aby se byl člověk schopen uživit, chápu, že máš nejspíš plány do budoucna, které tě budou bavit. Jak spolu ale teď jste schopní vyžít, když si nevyděláváš?:) myslím že touhle otázkou se zabývá hodně lidí..

 

Jaká varianta tě napadá, když si člověk dělá svačinky formou rohlík se salámem a balí to do potravinářské folie? Ráda bych se těch plastů zbavila, ale když dám rohlík s máslem do pytlíku jen, tak se mi to máslo všude "rozkydne".. :D a nějak nemůžu vymyslet vhodnou alternativu - napadlo mě to mít v další misce s víčkem, ale zabírá to pak děsně moc místa. 

 

Ivet.

Ahoj Ivetko,

Zatím jsem v tomto "nepracovní" na začátku, takže žádné "zaručené rady a návody" nemám. Každopádně, něco máme našetřené a pořád pracuju nějakých šest dní v měsíci, takže tím pokryju svou část nájmu a telefon. A každý měsíc to budu mít teď od března víceméně podobně (6-8 dnů).. takže pořád trochu pracuju, což možná není z článku úplně jasné:).

Něco si snad brzo vydělám pečením, Radan teď měl jednorázový projekt a asi jich bude mít víc... a jednoduše myslím, že člověk prostě začne být kreativnější, zkouší nové věci, protože to, že se něčím živit musíme je prostě fakt:)

A co se týče náhrady alobalu, tak... já si moc takové svačinky nenosím a když, dávám si je do papírového pytlíku, což je pořád odpad, ale není to plast:). Nebo jsem viděla u nějakých youtuberek, že na to mají jakoby utěrky, takže ten rohlík do nich můžeš zabalit a vytéct by nic nemělo:).

Ivetko, měj se krásně! Tereza 

Ahoj. Bagety a namazane chleby davam do krabicky (klidne je prepulim). Kdyz je to tam hezky akorat natesno, tak nic nevytece, nevysype se (navic spousta jich ma tesneni, takze kabelka zustane cista). Mrknete v obchode po krabickach, urcite nejakou najdete a opravdu, kdyz je akorat velka, ani nezabira vic mista nez rohlik ve folii.

Lucka

Ivetko,

nedá mi to odpovědět :-).

Na svačiny používám většinou krabičky, ve kterých nosím i obědy do práce. Dá se krásně umýt a v dnešní době je velký výběr.

Pak existují různé látkové pytlíčky na svačiny. Jsou různé velikosti a viděla jsem i takovou "kapsičku" na rohlík. Krásně tam sedí takže by se neměl nějak vylrazně rozmatlat :-). A i kdyby jo, látka se přepere. Zkus mrknout na internetu, je toho spousta ;-).

Měj hezký den, Jitka

Napsal(a) Bětka (neověřeno), Po, 20. 03. 2017, 11:01*

Ahoj Terezko, ještě jsem článek nečetla, ale jen z toho začátku mě hned napadla jedna věc, která mi přijde, že by se ti v tvém kreativním období bez mnoha pracovních povinností mohla hodit!

"First you have to be bored and then you can be creative."

mi řekla jedna kamarádka z Německa, které to zas řekl její profesor ve škole. Opakuji si to často, když mám vyčítavé myšlenky, že odpočívám. Ono to totiž fakt funguje! Tak přeju, ať přijdeš na spoustu nových věcí, které bys jinak v pracovním a stresovém období neměla šanci zjistit a objevit... čauko B.

Bětko, 

díky! To je úžasná věta/rada, četla jsem ji i Radanovi a i pro něj to bylo přínosné :). 

Ať se ti daří a prožívej naplno jakékoliv období, ve kterém se teď nacházíš. A ještě jednou děkuju! 

Tereza

Napsal(a) Terez (neověřeno), Po, 20. 03. 2017, 12:42*

Mě tyhle tvoje vděčné články tak baví! Je to hezký a každej by si měl uvědomit, kolik maličkostí mu dokáže udělat radost a nezapomínat na ně :-)

Island! Kdy letíte? My na konci září, na dva týdny :-) Už teď se moc těšíme, máme mapu, do který všichni přidáváme body, co vidět a nevynechat a mám pocit, že to nemůžeme stihnout...Jsem na nás zvědavá, jak to všechno zvládnem, přeci jen to bude docela akční dovolená :-)

Měj se krásně, Terezko, pozdravuj manžela ode mě i od Lukáše! :-)

Terezko,

děkuju, udělalas mi velkou radost! :) 

Letíme už přibližně za měsíc, ale jen na pět dní, takže si budeme muset sakra dobře vybrat, kam se podíváme. Ale letenky mě stály 3000kč zpáteční na osobu, tak si říkám, že kdyžtak vyrazíme znovu... už teď tuším, že budeme muset :D. Máme tam teď kamaráda, tak si půjčíme auto a na těch pár dnů prostě projedeme co nejvíc, ale tak, abychom si zároveň byli schopní to užít a naplno vychutnat :).

Taky se měj krásně, Terez a i my moc pozdravujeme! :) 

Napsal(a) Jituš (neověřeno), Út, 21. 03. 2017, 06:55*

Terezko,

článek jsem četla na etapy a konečně dočetla. Je moc krásný a musím se smát mám už pár dnů rozepsaný v podobném duchu :-).

Island je super, letos mě taky začal dost lákat po jednom cestovatelském "workshopu". Nicméně zatím jsme se doma bavili o Norsku takže na Island nepřišla ta "správná" chvíle. Prozatím.

A k těm pytlíčkům od lovelyhome. Už mám objednalno pár kousků a k tomu i odličovací tamponky. A strašně se na to všechno těším :-). Děkuju, že mě tak inspiruješ <3

S "podnikáním" vám s Radanem držím moc palce a myslím na vás, aby to šlo podle vašich představ.

Měj krásné jarní dny. Zdravím i Radana. Jituš

Napsal(a) Terez sweet melange, Út, 21. 03. 2017, 12:06*

In reply to by Jituš (neověřeno)

Ahoj Jituš,

díky moc, žes napsala :). To je vtipný :))... a zároveň na tom není nic moc neobvyklého, protože je stále víc lidí, kteří si všímají každodenních maličkostí a jsou za ně vděční a to ty určitě jsi :). Tak se na článek moc těším!

Díky i za tip Ivetce! Já taky používám krabičky na obědy, ale pečivo si většinou nenosím, proto jsem nemuměla moc poradit...

My se na Island moc těšíme... vlastně jsme to moc neplánovali, spíš spontánně, máme tam teď kamaráda a už jednou jsme ho "minuli", když bydel v Londýně, tak jsme se teď rozhodli docela narychlo! A jestli se do toho Osla vydáte, stopro dejte vědět a určitě vám to tu ráda ukážu:).

A moc moc mě těší, že sis ty pytlíčky a tamponky z loveyourhome.cz objednala! Myslím, že nebudeš litovat, já jsem stále nadšená! :)

Moc děkujeme, zatím nás to moc baví :).

Krásné dny i tobě/vám, taky moc pozdravuju! Tereza

Napsal(a) Paula (neověřeno), Út, 21. 03. 2017, 16:58*

Ahoj Terezka,

 

dalsi krasny clanok! Ja Ti dievca neviem cim to je, ale ked zabludim na Tvoj blog, vzdy som taka nejaka pokojnejsia..neskutocna harmonia ide z Tvojich clankov..:) neviem ci Ti to uz niekto povedal, ale pises tak, ze este aj Oslo clovek moze vnimat ako vlastny domov prostrednictvom Tvojich clankov...

Island je skvela volba - tiez je na nasom wishliste..:) ked ten moj milovany muz ma trochu obavy zo soferovania v cudzich krajinach...uz ho takto nejaky cas lamem na Toskansko, ktore si viem predstavit uplne romanticky prebrazdit krizom krazom..:))

Mna na jar tesi taktiez to slnko, stebot vtakov a uplne najviac ma tesi to, ze sme sa konecne pohli s prerabkou nasho bytu a potrva len par tyzdnov kedy zacneme novy zivot v novom hniezde..:)

Pozdravujem Ta, zelam krasne jarne dni..:)

Paula

Napsal(a) Biwude (neověřeno), Ne, 18. 10. 2020, 01:21*

Adverse any oil in persistent direction drugs online or a reduction lubricant, such as normal oil, and dash some on the jeopardize with a remedy accumulation. http://edvardpl.com Syuzrm vtnrnt

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.