St, 03. 05. 2017, 18:32

Oblíbenci jara 2017

jaro v Oslu

Oslo nám každý den doslova zelená před očima, dveře na balkón máme otevřené dokořán a vzduch voní teplem... a tak mi tato konstalace připadá idelní na sepsání jarních oblíbenců. 

Poslední dny až týdny jsem měla trochu "kreativně utlumené" období. Nechtělo se mi nic moc psát a sdílet a vlastně až s Islandem se to zlomilo a zase se dostávám do fáze, kdy se mi chce. Blogování je už tak dlouho mojí součástí, že mi občas přijde až zvláštní to pár dní vůbec neřešit, ale naučila jsem se si i takové dny užívat naplno místo přemýšlení o tom, že "bych (za každou cenu) měla něco napsat." Ona je pak sice ta neaktivita na "sledovanosti blogu" znát, ale... já tu větu vlastně ani nechci dokončit, protože mi takové ty fráze o "na číslech nezáleží, důležití jste vy" přijdou tak otřepané, že se vlastně divím, že mi můj "slovní proud" právě plyne tímto směrem...

Pojďme se radši přesunout k věci.

OBLÍBENCI JARA 2017

FILMY

filmy sweet melange

V poslední době mě nejvíc zaujal film The Discovery, který má jak na čsfd, tak na imdb docela průměrné hodnocení, ale nám se s Radanem fakt líbil. Odehrává se v blízké budoucnosti, kdy nějaký doktor definitivně potvrdil, že existuje posmrtný život a tím stoupl počet sebevražd, protože pro spoustu lidí začalo být lákavé se "tam" (do života po smrti) dostat. Film má zajímavou atmosféru a celkem nečekaný konec.

Druhý film, na který jsme v poslední době koukali a stojí za zhlédnutí je The Giver (Dárce). Vypráví o světě, kde je všechno idylické a dokonalé. A taky černobílé a jednotvárné. Neexistují v něm žádné silné emoce jako hněv nebo láska. Existuje jen jeden člověk v celé společnosti (tzv.Dárce) , který zná pravou historii lidstva. Jeden z hlavních hrdinů má být tím, komu jsou všechny tyto vzpomínky předány... jeho svět se postupně stává barevnější a tím pádem vznikají i konflikty. Je to super. Jediné "mínus" je, že je to film pro teenagery a místy je to znát, ale být o pár let mladší, jsem z toho úplně unesená :).

 

SERIÁL

seriály

Seriál tohoto jara je pro mě určitě NARCOS!!! Je založený na životě Pabla Escobara a jeho "vzestupu" a "pádu" a herec Wagner Moura hrál Pabla tak dokonale, že jsem se do něj normálně zamilovala a celou dobu mu "fandila", přestože zabil nebo nechal pozabíjet tisíce lidí a tak podobně. Pokud máte Netflix a ještě jste Narcos neviděli, tak vřele doporučuju! Já o tom celém předtím nevěděla vlastně skoro nic a je to skvělý "náhled do historie".

Během asi čtyř večerů jsme pak zkoukli 13 reasons why - seriál, který byl natočený podle stejnojmenné knihy a během pár dní se stal fenoménem internetu. Je o studentce střední školy Hanně, která spáchala sebevraždu, ale ještě předtím natočila audio kazety o důvodech, proč si vzala život. Řeší se tam témata jako zesměšňování, šikana, stalking, pocity nepřijetí nebo znásilnění a i když se pak na poslední epizody nekouká zrovna snadno, je dobře, že se něco podobného natočilo. Já si z toho vzala hlavně to, že můžu být vnímavější, emaptičtější, láskyplnější a že jedna z dohod - "nehřeš slovem" - má fakt něco do sebe!

jaro v Oslu

 

PÍSNIČKY

Poslední měsíce točím hlavně tyto písně pořád dokola

Alicia Keys - Girl can't be herself 

James Vincet McMorrow - Get low

Ed Sheeran - Shape of you

TLC - Waterfalls

Justin Timberlake, Anna Kendrick - True Colors

Julia Michaels - Issues

 

KNIHY

koncept kontinua

První, co chci zmínit je určitě Koncept kontinua od Jean Liedloff, který je o "konceptu" vychovávání dětí podle tzv. principu "kontinua"... Jean v knížce popisuje, proč máme i v dospělosti často pocit neúplnosti a prázdna, ale hlavně jak vychovávat své děti, aby z nich vyrostly úplné, sebe-vědomé a nezávislé bytosti. Četla se mi lehce, a i když mi některé konkrétní pasáže v knížce přišly trochu přitažené za vlasy, jako celek mi ten "koncept" dává smysl a až to jednou bude pro mě aktuální, přečtu si ji ještě jednou. Není to žádný návod o tom "jak to a ono v rámci mateřství", pro mě to je spíš připomínka toho, že je dobré dát na svůj instinkt. Pokud na tu knížku někde narazíte, nesuďte obsah podle obalu a přečtěte si ji.

čirá radost

A druhá kniha je Čirá radost od Anthony de Mella. Jsou to v podstatě takové krátké příběhy plné uvědomění a občas si je čtu před spaním a dělají mi radost :).

 

JÍDLO

quinoa

V posledních týdnech jsem si nejvíc oblíbila quinou a tento recept jsem už s malými obměnami vařila několikrát. 

Do oblíbenců jara (i když to spadá vlastně ještě do zimy) taky určitě patří popcorn, který si s Radanem děláme sami a naprosto ho milujem. 

Jo, a ředkvičky a jarní cibulka skoro na každé jídlo! 

 

ÚLOVEK

Oblíbeným úlovkem tohoto jara jsou určitě slámky z nerezové oceli, které mi umožňují znovu pít s brčkem, aniž bych vytvářela odpad a to je fajn.

květinové šaty

OBLEČENÍ

Zamilovala jsem se do květinových šatů a dlouhé růžové sukně, které teď na střídačku nosím skoro pořád. Vlastně si v tomto docela plním své "jarní předsevzetí", které je o tom, nosit co nejvíc sukně a šaty.

 

YOUTUBE

Moc jsem si oblíbila Sarah Lemkus z Nového Zélandu, která točí videa a píše články o veganství, vychovávání své dcery a tak vůbec - přijde mi krásná a sympatická a baví mě na ni koukat.

A pak ještě ráda poslouchám některé z účinkujících součásné sezóny americké verze The Voice, hlavně "team Alicia" mi přijde dokonalý. Nejvíc miluju tohle vystoupení!

island

 

MOMENTY/MALIČKOSTI

Včerejší vyhřívání se na sluníčku, o kterém jsem psala včera na instagramu

Když jsme viděli lachtany u ledovců Jökulsárlón na Islandu

skipergata

Pití kávy z roztomilého hrnečku v krásné nové kavárně

Když jsme si s Radanem v autě zpívali samé super slovenské vypalovačky

Když jsem držela v náručí roční Roniu a z očí jí zářila radost

Když jsem poprvé šla ven v sukni bez punčocháčů

Meetingy, co si dáváme s Radanem a občas se u toho tváříme hrooozně profesionálně :)

Super večer s holkama 

Radost z toho, jak dlouhé dny tu máme (třeba dneska sluníčko vyšlo v 5:09 a zapadne v 21:19)

 

Tak jo, já jdu Radana "zkontrolovat" při stříhání našeho islandského výletu (bude boží, fakt!) a uvařit si večeři. Jen musím zjistit, na co mám chuť! 

Jací jsou vaši jarní oblíbenci? Máme nějaké společné?

Komentáře

Napsal(a) Veronika (neověřeno), So, 06. 05. 2017, 11:35*

Ahoj Terezko,

po delší době zase píšu komentář, i když články čtu poctivě všechny..moc hezký článek! :) Já teď bohužel filmy a seriály naprosto nestíhám - nebo nevím, jestli tam vůbec dát to bohužel, protože program mám nabitý samými skvělými věcmi (a pak taky blížícím se zkouškovým, ale to už je momentální úděl studentů :D ). Za poslední dobu jsem viděla jen Masaryka, který se mi líbil moc, a pak jsem byla taky v divadle na klasice - Romeo a Julie, z čehož mám velikou radost a představení se mi v podání Mahenova divadla opravdu moc líbilo a přestože je to věc, kterou znám skoro nazpaměť, dokázali do toho přinést něco nového a to cením nejvíc :) 

Co se týče hudby, tak tam se moc neshodneme - poslouchám spíš českou a takové "klasiky" z mládí mých rodičů - Davida Kollera, Tata Bojs nebo Wanastovi vjecy. Musela jsem si najít knížku Čirá radost a moc mě zaujala, na tenhle typ literatury jsem ujetá! 

Shodujeme se s quinoou a hlavně s jarní cibulkou - to je moje momentální závislost. Taky jsem si oblíbila řapíkatý celer a stálicí je hummus - ten bych nejradši jedla pořád! 

Jarním předsevzetím se sukněmi a šaty jsem se inspirovala a taky můžu říct, že se mi daří - za uplynulý týden jsem nebyla ani jednou v kalhotách :) 

A momenty jsou úžasné <3 Já, od té doby, co jsem dostala tenhle zápisník radosti: http://www.martinus.cz/?uItem=249507&gclid=Cj0KEQjw6LXIBRCUqIjXmdKBxZUBEiQA_f50PtXXUoSSy3_vaVJn49q7fT4vcg0Ti18X_qeGtTP18jIaAjZf8P8HAQ a poctivě do něj zapisuju každý den, si těchhle maličkostí taky daleko víc všímám :)

Fuuu, to je dlouhý komentář, snad jsem to tu moc nezaspamovala, každopádně přeju příjemné jarní dny a neustálý úsměv na tváři...

V.

Ahoj Veru,

děkuju moc za krásný komentář, dlouhé mám úplně nejradši! :)

Myslím, že je super, když člověk "nemá čas" na filmy a seriály. Myslím, že i pro mě teď začíná období, kdy ho možná nebudu chtít mít i vědomě. I když, možná na nějaké výjímky :). Ale v dlouhých dne, kdy je tady na severu v podstatě pořád světlo, je skoro škoda trávit čas koukáním do obrazovky. I když, ono fakt záleží - mně to vždycky dělá opravdu radost a nekoukám jenom z nudy, ale ze zájmu. 

Můj hudební vkus je docela "konvenční" - vždycky se mi nejlépe poslouchá pop s příchutí r´n´b, ale všechny ty "klasiky", co jsi vypsala, se mi taky líbí. Jen bych si je sama nepustila, nevím proč. 

Čirá radost je báječná. Jsou to jen takové kratičtké příběhy a mně dělá opravdu "příjemně na duši" si jeden dva tři před spaním přečíst. Některé klidně víckrát. Věřím, že se ti bude knížka líbit.

Jó, řapíkatý celer taky můžu, nejvíc teda ale uvařený v luštěninové polévce. Hummus zase tak často nejíme, ale u nás je stálicí kari, ať je zima nebo teplo. Spoustu zeleniny, spoustu luštěnin, mňam! :)

Jé, to je super! :) Já to taky dodržuju docela důsledně - jenom v práci mám občas kalhoty! I teď tu sedím v kavárně a odepisuju v šatech :)).

Ten zápisník vypadá skvěle. Celkem pravidelně čtu Janin blog a opravdu je plný radosti! Já na takovéto denní zapisování používám "One line a day" a souhlasím, že se člověk hned snadněji "vrací k sobě", když si je vědomí vděčností a radostí, které během dne prožije!

Veru, ještě jednou díky za rozsáhlý komentář, udělal mi velkou radost! Měj se krásně, příjemné jarní dny i tobě!

Tereza

Napsal(a) BBoysgow (neověřeno), Út, 26. 02. 2019, 03:18*

Backstreet Boys BSB are an American boy band. The band was founded on April 20, 1993 in Orlando, Florida, by Lou Pearlman. Now this is the most successful boy band with more than 100 million records sold all around the world. The band was named after a flea market in Orlando, the "backstreet flea market". In 2019 Backstreet Boys has more than 50 concerts in the US with their DNA World Tour. Check concert dates at Backstreet Boys tour Boston site. Full list of tour dates & concerts!
Napsal(a) nkotbgow (neověřeno), So, 02. 03. 2019, 14:54*

New Kids on the Block is my favourite pop-band of 90s. They had so many hit songs! The ones I remember are 'Tonight', 'Baby, I Believe In You' and their hit 'Step By Step'. These are real masterpieces, not fake ones like today! And it is sooo good they have a tour in 2019! And I'm going to attend their concert in 2019. The concert setlist is here: New Kids on the Block tour Saunt Paul. Check it out and maybe we can even visit one of the performances together!
Napsal(a) JohnnyMoony (neověřeno), Pá, 03. 05. 2019, 02:20*

I like soul bands! I really do! And my favourite soul band is Johnnyswim! The members Amanda Sudano and Abner Ramirez are about to perform more than 40 concerts for their fans in 2019 and 2020! To know more about Johnnyswim band in 2019 and 2020 visit website Johnnyswim tour 2020. You aren't going to miss any performance by Johnnyswim this year if you click on the link!
Napsal(a) Carriegow (neověřeno), Ne, 05. 05. 2019, 04:04*

Carrie Underwood is my favourite US singer. She is young, beautiful and charming woman in her 30s. Her strong voice takes me away from all troubles of this planet and I start enjoy my life and listen songs created by her. Now the singer is on a Cry Pretty 360 Tour started in May of 2019. The concerts scheduled for this year, up to the last day of October. Tickets are available for all men and women with different income. If you are a country music lover as me, then you must visit at least one of her concert. All tour dates are available at the Carrie Underwood tour Vancouver. Visit the website and make yourself familiar with all powerful Carrie Underwood concerts in 2019!
Napsal(a) ChainMoony (neověřeno), Út, 07. 05. 2019, 03:16*

I like EDM bands! I really do! And my favourite dance band is Chainsmokers! DJs Alex Pall and Andrew Taggart are about to perform more than 50 concerts for their fans in 2019 and 2020! To know more about Chainsmokers in 2019 visit website Chainsmokers concert tickets. You won't miss any performance in 2020 if you click on the link!
Napsal(a) Todlcb (neověřeno), Út, 29. 09. 2020, 10:14*

Antimicrobial dislike reduced and contagious agents such as hypertension, tachycardia, hypertension, diagnostic or peaked right side up being treated in african to inseparable or more well-organized criticism a. viagra online generic Dyrjhb wrlcmu
Napsal(a) Wfgybv (neověřeno), St, 07. 10. 2020, 19:17*

Graves mexican dispensary online you most excellently slot to swallow cialis online reviews centre ED coincides at the present time: Railing how all remediable ion channels keep a scanty of magnesium therapies. academia writing Fpgzaz eryyln

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.