Po, 10. 07. 2017, 16:08

Karlovarský filmový festival 2017

Karlovarský filmový festival 2017

Na filmový festival do Varů jezdím už spoustu let. Poprvé mi bylo necelých čtrnáct a vlastně si to moc nepamatuju. Podruhé, to byl zrovna čtyřicátý ročník, si nejvíc pamatuju znělku s Robertem Nebřenským, protože mi jeho radostný tanec na konci připomínal ten Leniččin. 

Letos jsem do Varů jela po čtyřech letech a od prvního momentu jsem se cítila, jako bych nikdy neodjela. Všechno bylo tak známé, povědomé. Nevím, kolikrát musí člověk navštívit jedno místo, aby měl pocit, že ho "zná". Přijde mi, že u Varů to stačí jednou. I když, to co znám, jsou "festivalové Vary" - vím, kde je Thermal, kino Čas, hotel Pupp, letní kino, divadlo Husovka, kavárna Elephant, velmi rychle jsem si na pomyslnou mapu napsala i kavárnu Republika, vím kde prodávají teplé lázeňské oplatky, snídaňové bagety za 30 korun, kam zajít na záchod, kde si můžu mezi projekcemi filmů zaplavat a jak se orientovat ve festivalovém programu. Prošli jsme se vilovou čtvrtí nad kolonádou, zašli na exkurzi do Becherovky a na různých místech jsem vyzkoušela pár aperolů. Cíleně se ale třeba vyhýbám kinu Drahomíra, protože si celé ty roky vytvářím představu o tom, že je to přííííšerně daleko. Občas tam přitom dávají filmy, které fakt chci vidět. A od Thermalu je to stejně daleko, jako k Puppu, jen mimo "hlavní dění". Moc neznám lesní trasy nad městem a noční párty jsou pro mě jedna velká neznámá. Každý den jsem chodila na tři filmy, občas bych šla ráda i na čtyři nebo pět, ale přebíjet jeden intenzivní zážitek dalším jsem nechtěla. Sice bych se pak mohla chlubit tím, že jsem viděla čtyřicet filmů místo šestadvaceti, ale nejsem si jistá, jestli bych si některý z nich opravdu vychutnala a hlavně pamatovala. Vlastně, jsem si jistá - že ne. Prohlížela jsem si svá hodnocení festivalových filmů třeba před deseti lety a vyloženě si nevzpomínám, že jsem viděla ten film, kterému jsem dala pět hvězdiček. Hlavně, že jsem takových podobných viděla pět za den.

KVIFF 2017

KVIFF 2017

KVIFF 2017

KVIFF 2017

KVIFF 2017

KVIFF 2017

KVIFF 2017

Poprvé za celé ty roky jsem si sama vystála ranní řadu na lístky. Prý to ani nemám říkat, že je to ostuda. No, ale komu se chce vstávat po nočním filmu v půl šesté ráno, že jo? Každopádně, ten den byla zima a přestože jsem přišla v šest, přede mnou už bylo alespoň třicet lidí. A to mluvím jen o jedné řadě. Někteří tam přespávají, spoustu lidí si bere deky nebo přenosné židličky, já měla "jen" pět vrstev oblečení, ale stejně mi byla zima. Opřít se nikam nedalo a sednout si na studenou zem bych neriskla, ani kdybych zrovna neprodělala zánět ledvin. A tak jsem střídavě pár minut dřepěla a stála a občas si něco přečetla na mobilu a ze všeho nejdýl jen tak koukala kolem sebe. A pak se v osm otevřely dveře a během dvaceti minut jsem měla lístky pro mě i pro všechny na další den. Pamatuju si, jak jsem dřív bývala smutná a naštvaná, když jsme nezískali lístky na filmy, na které jsem chtěla, a takto pak k těm filmům přistupovala. Letos jsem to vnímala spíš tak, že se právě díky tomuto "nepohodlí" dostaneme na filmy, které bychom si sice podle krátkého popisu v programu nevybrali, ale stálo za to je vidět. Jeden příklad za všechny je jugoslávská WR - mystéria organizmu, což byl hodně nekonvenční, ujetý, bizarní film z období komunismu, plný sexuality a na svou dobu kontroverzní už jen tím, že byl vůbec natočený a pár týdnů v Jugoslávii dokonce promítaný. Například scéna s hipísákem, který se převlékl za vojáka a pak chodil po ulicích a z makety samopalu střílel po lidech a v pozadí hrála píseň "Killing for peace" neboli "zabíjíme za mír". Je to vlastně docela nadčasové.

KVIFF 2017

KVIFF 2017

KVIFF 2017

KVIFF 2017
výlet do Bečova nad Teplou, kde jsme byli na prohlídce relikviáře svatého Moura
Bečov nad Teplou
Bečov nad Teplou

Malá statistika

Počet shlédnutých filmů: 26 a půl (jednou jsem po půlce odešla)
Počet stání ve frontě: 1x (Lenička 4x, Radan 2x)
Počet snězených lázeňských oplatek: 3
Počet vypitých aperolů: 7
Počet festivalových suvenýrů: 1 (koupila jsem si festivalové brýle)
Oblíbený promítací sál: Velký sál v Thermalu a Kino Čas
Průměrný počet naspaných hodin za noc: 6 a půl
Počet zobrazení stránky čsfd: zhruba tak tisíckrát za den
Počet vypitých litrů vřídelní vody: cca 5
Počet dnů, kdy jsem nosila sukni: 6 z 10
Nejlepší káva ve Varech: Café Republika a Café Respirium ve Vřídle, kde mají "vřídelní kávu", která je složená z kávy, vřídelní vody, panáka Becherovky a šlehačky. Příjemně se sedí i v kavárně u Divadla.
Kam na jídlo: bistro Sluníčko, čínská restaurace Dawok, indická restaurace Tandoor, japonská Sakura, italská Venezia.

Café Republika
Café Republika
Café Respirium
Café Respirium
Kavárna u divadla
Kavárna U divadla

Upřímně, myslela jsem, že se mi tento článek bude psát lehce, protože jsem té atmosféry a vjemů plná. Užívala jsem si naplno každý moment, každý film, každý krok, kávu, dortík, Q&A po filmu i každý doušek vřídelní vody. A to se mi z ní předchozí roky spíš navalovalo. Ale přicházím na to, že tu atmosféru do pár řádků blogu stejně úplně nepřenesu! Je nesdělitelná. A tak se tam radši příští rok potkáme, jo? :)

P.S.: Jedna věc mi na celém festivalu byla nepříjemná, a to množství odpadků, které nešly přehlédnout. Nevím, co jsem si myslela, ale příští rok přijedu připravenější - bez keep cupu, nádoby na stánkové jídlo a pití, vidličky a slámky nepojedu. 

P.P.S.: Příště se můžete těšit na článek o mých oblíbených filmech letošního ročníku.

KVIFF 2017

Komentáře

Napsal(a) Terez (neověřeno), Út, 11. 07. 2017, 09:11*

Úplně na mě ta atmosféra festivalových Varů dýchla! :-) My jsme byli poprvé přede dvěma lety na jeden den, trochu "ochutnat", jaký to je a moc se nám líbilo. Jediná nevýhoda bylo fakt úmorný vedro, ten den bylo snad 40 stupňů (a nás nenapadlo nic lepšího než jít ještě na exkurzi do podzemí vřídla...) :-D Každopádně doufám, že se tam zas někdy podíváme, letos nám to úplně nevyšlo, jeli jsme naopak do přírody, kde lidí bylo minimum :-)

Mějte se krásně, Terezko!

Napsal(a) S. (neověřeno), St, 26. 07. 2017, 11:35*

Ahoj, to je skvělý ze jezdis do Varů na festival. Žiju tady a festival naprosto miluju. Objevila jsem Tě asi před necelým rokem na YT a teprve teď zjišťuju, že máš blog a že mě Tvé články baví! :) Napadlo mě, nechceš se příští rok ve Varech na festivalu potkat? Mužem zajít na kafe nebo na film. Ráda bych si poslechla Tvé vyprávění o mé lásce - Norsku.

Napiš mi sem Tvou mailovou adresu, pokud máš zájem. Spojila bych se s Tebou.

 

Krásný den a filmům zdar, S.

 

P.S. Drahomíra je nejlepší kino! :D

Ahoj S.,

tyjo, na mě někdo přišel díky YouTube? To bylo to video točené na mobil, jak na něm mluvím o Norsku? :) 

Každopádně jsem ráda, že jsi zavítala i na blog, protože tady jsem přecejen aktivnější :) (nejvíc teda na instagramu asi). 

Příští rok se s tebou ve Varech určitě moc ráda potkám! Můj mail je tereza@sweetmelange.cz, určitě mi dej vědět!

Měj se krásně! Tereza

A já do té Drahomíry teda příští rok zajdu :D

Napsal(a) S. (neověřeno), St, 26. 07. 2017, 11:35*

Ahoj, to je skvělý ze jezdis do Varů na festival. Žiju tady a festival naprosto miluju. Objevila jsem Tě asi před necelým rokem na YT a teprve teď zjišťuju, že máš blog a že mě Tvé články baví! :) Napadlo mě, nechceš se příští rok ve Varech na festivalu potkat? Mužem zajít na kafe nebo na film. Ráda bych si poslechla Tvé vyprávění o mé lásce - Norsku.

Napiš mi sem Tvou mailovou adresu, pokud máš zájem. Spojila bych se s Tebou.

 

Krásný den a filmům zdar, S.

 

P.S. Drahomíra je nejlepší kino! :D

Napsal(a) KelBroada (neověřeno), Pá, 12. 07. 2019, 17:34*

Buy Ciprofloxacin Hydrochloride Ophthalmic Solution Ciprofloxacin 127 Online Pharmacy Zithromax cialis Achat Nolvadex Sans Ordonnance Misoprostol How Long Does It Take

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.