St, 06. 09. 2017, 16:52

Čtyři pádné důvody, proč si tento podzim potřebujete pořídit pláštěnku a gumáky

barevná pláštěnka

Tak jo, možná to bude znít zvláštně a budete si říkat, proč vám to proboha píšu, ale před chvilkou jsem se vrátila z práce a nezmokla jsem! Tak asi nepršelo, říkáte si možná. Ale ono pršelo, a to docela dost. Ale mám pláštěnku. A gumáky. A ne tak ledajaké. Barevné a teplé. A to je ten "trik". 

Každé další jaro a podzim, které trávím v Norsku, si říkám, že UŽ SI KONEČNĚ MUSÍM POŘÍDIT PLÁŠTĚNKU A GUMÁKY. Podle mě takovou výbavu vlastní zhruba každý první Nor. Takže všichni. A já jim vždycky záviděla, ale stejně jsem si nikdy žádnou nekoupila, protože to bylo buď moc drahý, nebo ne dost dobrý, málo barevný a tak podobně...

...až jsme nedávno jeli do Švédska na nákupy a tam měli ve slevě přesně takovou pláštěnku, co jsem si vždycky přála. Žlutou a krásnou a taky funkční. K tomu jsem si pořídila troje gumáky, protože "když už, tak pořádně, že jo" ... a protože od té doby pršelo už několikrát a ani jednou jsem z toho nebyla otrávená, došlo mi, že jsem konečně začala žít norské pořekadlo:

"Det finnes ikke dårlig vær, bare dårlige klær. "

neboli "Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení." 

 

A tak mám pocit, že se o tom každý potřebuje dozvědět. Že úplně každý člověk na světě potřebuje hezkou funkční pláštěnku.

Hned vám řeknu proč.

barevná pláštěnka

1. Budete mít lepší náladu

Pokaždé, když se kouknete dolů a uvidíte svou žlutou, červenou, zelenou nebo třeba oranžovou pláštěnku nebo gumáky, budete mít chuť se usmívat. A úsměv vede k dobré náladě.

2. Déšť ani nebudete vnímat

Sice uvidíte, že prší, ale nijak to nepocítíte. Takže můžete venku strávit kolik jen času potřebujete a nebudete muset nikam spěchat. Třeba nám dnes do práce přijel "Tingstad", což je společnost, která nám dováží různé kelímky, ubrousky, tašky atd. Musela jsem je všechny uskladnit, což znamenalo, že jsem potřebovala být asi půl hodiny venku v dešti. Nezmokla jsem a mohla se soustředit na práci bez zbytečných "ach jo a musííím zrovna já v tom děšti?" :)

3. Budete mít volné ruce

Protože deštník můžete nechat doma :).

4. Budete sbírat jeden kompliment a úsměv za druhým

Kdybych měla spočítat, kolik komplimentů a úsměvů jsem dnes dostala, nebudou mi stačit ani dvě ruce. A to jsem byla "jen" v práci. Každopádně, možná to trochu souvisí s bodem č. 1. Tak jako tak je to pěkný boost pro ego :). A pro duši taky!

... a když se vám bude chtít, můžete si do uší pustit "Singing in the rain" a vesele si v suchu zatancovat a zazpívat.

Svou pláštěnku jsem si koupila ve Švédsku v přepočtu asi za tisícovku, je na ní napsaná značka Rainbow, ale slyšela jsem, že hezké prodávají i na Zootu (třeba tohle jsem našla ve vyhledávači). Možná to chce trochu hledání. Ale až ji najdete, budete vědět! A podzim už nikdy nebude jako dřív. Držím palce :).

barevná pláštěnkaMůžete mě sledovat na Facebooku nebo Instagramu. A pokud se vám článek líbil, budu ráda za lajk, komentář, sdílení nebo tak něco :). Mějte se krásně a díky moc! Tereza

 

Komentáře

Napsal(a) Jarka (neověřeno), Čt, 07. 09. 2017, 08:51*

Terezko,

to je článek pro mě jak dělaný. O pláštěnce uvažuju už dlouho.. budu se muset pořádně poroz hlédnout... i když ta cena. S holínkami do města je to to samé. Potřebuji nezmoknout, neprochladnout.

Pěkné kousky si nakoupila. Měj se hezky.

Ahoj Jarko,

To jsem ráda, že jsem se strefila... s tou cenou ale souhlasím, já měla asi fakt štěstí, že se cenově relativně dala...plánuju ji mít hodně dlouho. A ty gumáky taky :)).

Tak držím palce, ať najdeš takovou, co ti bude vyhovovat ve všech směrech:).

Měj se krásně! Tereza 

Napsal(a) Karel (neověřeno), Po, 28. 01. 2019, 09:04*

Terezko, skvělý článek! :-)

Přesně kvůli těmto důvodům jsem chtěl pláštěnku. Dostal jsem ji od manželky k Vánocům, taky žlutou, od švédské značky Tretorn. Stála něco málo přes dva tisíce a je super! Už se těším na první jarní déšť! :-)

Pláštěnku neberu jen jako ochranu proti dešti, ale také jako praktický doplněk šatníku. Nerad moknu, nelíbí se mi, když lidé ve městech chodí v dešti v outdoorovém oblečení (bunda na hory patří na hory) a nerad s sebou tahám deštník (většinou ho někde zapomenu), takže pláštěnka je jasná volba. Lidé u nás ale na to ještě nejsou moc zvyklí, pod pláštěnkou si každý představí neforemný kus igelitu. Přitom je na trhu spousta hezkých pláštěnek, které se dají nosit, aniž by se člověk musel stydět. A v dnešní internetové době není problém si cokoliv odkudkoliv objednat...

Přeji hezký den a snad nám už brzy zaprší... :-)

Napsal(a) Ellaffisp (neověřeno), Čt, 18. 07. 2019, 11:00*

Where Can I Buy Celebrex Isotretinoin 10mg Priligy Farmacia Prezzo H Pylori Treatment Nexium Amoxicilline Cephalexin 500 Mg Dosages Tev Kamagra Plus
Napsal(a) Zetefj (neověřeno), Po, 19. 10. 2020, 10:16*

Major who, an modafinil online pharmaceutics arterial, is an imaging to control measures, most commonly. http://antibiopls.com/# Hgbwgt lsjsmu

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.