St, 01. 01. 2014, 22:38

About me & the blog

To jsem já
 
Psát blog je jako sdělovat příběh. A tady je ten můj v deseti větách. 

Narodila jsem se před dvaceti sedmi lety v Prostějově a mám ty nejúžasnější rodiče a geniálního (doopravdicky!) bratra Davida. Od malička jsem chodila do spousty kroužků, vyzkoušela jsem hru na keyboard, dramaťák, výtvarku, dělala jsem lehkou atletiku, různé druhy tanců, nejdéle jsem vydržela u baletu a jako malá jsem toužila být modelkou nebo herečkou (což asi není nic neobvyklého :)). V dospívání jsem si prošla obdobím poruch příjmu potravy, které dnes vnímám jako velmi užitečnou zkušenost, která mi pomohla uvědomit si, že se nemusím nechat ovládat emocemi a svými myšlenkami a "pracovat" s nimi a ne proti nim a co víc, paradoxně mě postupně naučila milovat jídlo. 

V jedenácti jsem si taky pravidelně začala psát deník a tuším, že tam někde se nachází prapůvod mé záliby ve sdílení "svého světa". V necelých osmnácti jsem na rok odjela do Ameriky a v mnoha směrech ta zkušenost formovala moji další cestu - naučila jsem se anglicky, mluvit s lidmi a být samostatnější, poznala jsem novou kulturu, zvládla americkou maturitu, tancovala víc, než kdy dřív a v neposlední době jsem v Americe začala psát svůj první "pořádný" blog, kde jsem sdílela svůj každodenní život, své zážitky a poznatky. Studovala jsem podnikání obchodu a služeb na střední škole a mám bakaláře z hotelového managementu - studovala jsem tedy na to, abych jednou mohla být manažerkou nějakého hotelu nebo restaurace. Faktem je, že úplně nevím, jaká je moje "vysněná práce" - a tak dělám, co mě baví a těší a moc nelpím na nějakém plnění "cílů", prostě se každý den učím a poznávám.

V necelých jednadvaceti jsem potkala Radana, vzniklo mezi námi ohromné pouto a láska, dva roky jsme pendlovali mezi Prahou a Oslem a v červnu 2016 jsme se vzali. Před třemi lety jsem se přestěhovala do Osla a před čtyřmi jsem začala psát blog Sweet Melange (který právě čtete :)), který se postupně stal neoddělitelnou součástí mých dní, mých myšlenek a toho, co dělám. Věřím, že jsem plně zodpovědná za to, co se (mi) děje a vím, že přestože se svět netočí kolem mě, můžu si ho otáčet já kolem sebe. :)

To je "můj příběh" v deseti větách. Všechno ostatní postupně odhaluju s každým dalším postem, tak jak to je a tak, jak to přichází... 

Začala jsem psát Sweet Melange blog jako foodblog, v době, když jsem v sobě objevila lásku k jídlu a k pečení. Poměrně záhy mi ale došlo, že mi to "nestačí", respektive, že je pečení jen jedna z mých oblíbených forem, a že mám potřebu sdílet víc. A když jsem s tím začala - sdílet svoje myšlenky, naše cesty i každodenní život, sem tam jsem byla zmatená z toho, co tím vlastně chci říct. Mívala jsem období (a stále je občas mám), kdy jsem přemýšlela, jestli jsem "dostatečně zajímavá" na to, abych vůbec něco sdílela a ještě chtěla, aby to někdo četl. Nejsou to sebe lítostivé stavy, jsou to "normální" myšlenky, které mi pomáhají uvědomit si, že když budu žít v souladu s tím, co cítím, že je správně a budu upřímná k sobě i k vám, tak můj příběh zajímavý je a mám co říct... Psát blog a sdílet svoje dny, myšlenky, pocity i poznatky na sociálních médiích je jedna z forem života (životního stylu), pro kterou jsem se rozhodla a která mě naplňuje. Žiju a prožívám a součást toho je, že to zaznamenávám. Tvořím tak svůj osobní deník a baví mě sdílet ho s vámi!

Protože velkou část toho celého tvoříte vy. Zní to jako klišé, ale jedna z věcí, která mě na celém "blogování" těší nejvíc je povídání si s každým z vás. Společně tvoříme, i když zatím jen takto virtuálně, něco pozitivního a příjemného a snad i smysluplného a jsem upřímně vděčná a děkuju za to každý den. 

Takže VÍTEJTE! Doufám, že vám tu bude dobře! :)

 

Tereza

 

P.S.:  A kdyby vás cokoliv zajímalo, neváhejte a napište mi :). 

 

Kontakt: tereza@sweetmelange.cz

 
paříž, eiffelovka
 
- blog, který jsem psala jako exchange studentka v Americe najdete tady
 

Komentáře

Napsal(a) Terez sweet melange, Čt, 16. 10. 2014, 12:08*

Ahoj Hani, děkuju za krásný komentář a za ještě hezčí kompliment :). Jsem moc ráda, že se ti blog líbí a doufám, že se bude líbit dál. Měj se krásně :)

Napsal(a) arrisk (neověřeno), Po, 17. 01. 2022, 11:38*

In reply to by Terez sweet melange

Every leisure something modern is added to my recapitulate remedy, your practice manages to apply pressure the total constituent up. I secure had two unheard of items added and this appears to accept reset the tryst for the sake the whole shebang on my repeat. So I am today running to of caboodle! I am candidly all in all striking to a other azitromicina.

Terezko, objevila jsem tvůj blog náhodou a ráda jej čtu. Líbí se mi tvůj přístup k životu a tvé nápady. Dodatečně ti přeji k narozeninám mnoho štěstí a pohody.
P.S.Nominace je oprávněná, patří ti.!

Napsal(a) Terez sweet melange, So, 02. 08. 2014, 16:21*

Magdi, děkuju! :)
P.S.: tak už tě tam taky sleduju :) .. jo a děkuju za tu prvotní radu, jak tyto kolonky udělat :)

Terezko, tvůj blog je opravdu nejkrásnější jen a jen tebou. :-) Jsi neuvěřitelně inspirativní svým optimismem. Přeju spoustu let chuti do blogování. :-)
Btw: díky za link na tvůj instagram

Napsal(a) Kačka (neověřeno), St, 23. 12. 2015, 23:55*

Ahoj Tery, chci Ti moc pochválit nový blog, design je kouzelný, stejně jako je úchvatná ta úvodní fotka, kde máš hnědou šálu :) Kromě článků se mi taky moc líbí tento tvůj popis a to nejen proto, že jsem taky z Prostějova a i když už napůl žiju v Praze kvůli VŠ, vždycky to bude můj domov :) Přeju Ti hodně štěstí a lásky v životě a mnoho radosti spojené s psaním blogu :) S přáním všeho nejlepšího... Kačka

Ahoj Kačko,

děkuju moc za milý komentář :). Moc mě těší, že se ti nový design líbí a sama doufám, že s postupem času se to tu bude ještě trochu "zútulňovat" a zpřehledňovat :). A děkuju i za krásný kompliment! :) 

Jé, to je super, že jsi taky z PV. Rozumím, jak to myslíš, taky se sem vždycky ráda vracím, ať už žiju kdekoliv, a vždycky říkám, že jedu domů :) ...

Ať jsou tvé dny plné lásky a radosti, užívej si všechno, co ti přináší :). A těším se, že se tu znovu potkáme ... a nebo klidně i na kafe naživo :). Měj se krásně! Terez

Napsal(a) Káťa (neověřeno), Po, 01. 02. 2016, 11:48*

..tak ráda bych věděla víc o téhle tvé zkušenosti "Věřím, že jsem plně zodpovědná za to, co se (mi) děje a vím, že přestože se svět netočí kolem mě, můžu si ho otáčet já kolem sebe. :)"  ..vždycky jen tak mimochodem napíšeš ty nejzajímavější věty a už je nerozvádíš, já o nich pak hodně přemýšlím a chtěla bych vědět víc:) stalo se mi to u tebe už hodněkrát, že si říkám-tyjo jak na to ta holka přichází, takový perly a ona to jen tak prohodí, jako samozřejmost a jde dál a já za některými těmi poznáními pátrám třeba 30let:)  je mi 55 a jsme hledačka vědomí:) jsem ráda,že jsem tě objevila v netím světě a kdybys víc psala o svých poznáních na cestě k vědomému bytí, budu moc ráda:) díky že píšeš Káťa

Ahoj Káťo,

děkuju, žes mi napsala a promiň, že reaguju až teď, dřív jsem si komentáře nevšimla ...

To je zajímavý, co píšeš. Je možné, že mi některá slova připadají všeříkající a je pro mě přínosné zjistit, že ne všem to tak připadá (což je maximálně v pořádku :)). Zkusím se na to v příštích článcích, které budou o mé "zkušenosti s bytím a prožíváním", víc zaměřit :). Každopádně tuším, že to je "neustálý proces", tohle přitupování k věcem a situacím vědomě a přítomně... :) ... Kdybys někdy chtěla, klidně se mi ozvi i na email! :)

Děkuju za milá slova, moc si toho vážím, opravdu :). Děkuju! Posílám ti do vesmíru pár úsměvů :)). Terez

Napsal(a) Betka (neověřeno), Čt, 01. 09. 2016, 10:29*

Ahoj Terezko,

tak jsem se rozhodla přeci jen ti napsat. Náhodou jsem narazila na tvůj blog a protože máš takovou sympatickou úvodní fotku, začetla jsem se. Navíc jsi psala zrovna o svatbě, a to já teď zrovna dost řeším, poněvadž se za deset dnů taky vdávám. Já vlastně ani nevím, co ti chci sdělit - možná to, že se mi takhle na blogu líbí tvůj život (a musím se přiznat, že často přemýšlím, jestli to psaní blogu tu realitu nevylepšuje - já to třeba takhle vnímám. Když jsem v různých obdobích psala blog - třeba ze zahraničí nebo i z domu - tak potom ten život vypadal tak nějak zábavněji a ideálněji. Asi to bylo kvůli reakcím lidí - že člověk je vlastně na jevišti a lidi ho sledujou, nebo taky proto, že si člověk shrnul své zážitky a pocity a podíval se na ně zpětně a zhodnotil, že jsou vlastně fajn..Nevím!). Možná taky proto, že máš fakt barevné a krásné fotky. Líbí se mi tvůj vztah s Radanem (co takhle můžu soudit z blogu - realitu neznám..). Když už jsme u toho, vlastně se mi líbí i Radan :D Líbí se mi, jak působíš jako fakt hodná a mírná holka. Dost se mi líbí tvoje svatební šaty. Líbí se mi, že si na psaní blogu děláš čas (! Ale - já jednu dobu přemýšlela, jestli to není ztráta času, že lepší je ten život žít a ne o něm jen psát.. Tak jsem psát přestala.) Líbí se mi, že jsi stejně stará a vypadáme podobně (no dobře to možná ne:-). A líbí se mi, že krizové situace ve svém životě jsi dokázala přetvořit do něčeho inspirativního a dobrého - že tě posunuly.
Terezko, doufám, že i přes některé poznámky v závorkách jsi pochopila, že je mi dost sympatický co děláš, tak to dělej dál! A že se vlastně s tebou klíďo ráda seznámím, pokud bude možnost :-) (P.S. Odkud znáš Terezku Strmiskovou?)
ČAUKOO, Bětka

Ahoj Bětko,

děkuju za tento "zvláštně milý" komentář :). Vlastně je mi dost sympatický, protože máš evidentně nadhled a díváš se i na to, co je "za" (tím). Jsem ráda, žes napsala a taky žes narazila na můj blog, protože jinak bys asi nenapsala :).

Psaní blogu nebo jakékoliv sdílení na sociálních sítích určitě z části zkreslené je. Např. mně přijde můj život velmi "obyčejný" a překvapuje mě, že to může působit jinak. Nebo možná vlastně nepřekvapuje. Prostě cokoliv sdílíme tak je "výběr" toho, co se právě děje a asi ani nejde, aby člověk sdílel všechno (a hlavně, proč by to dělal)... V psaní blogu je taky určitě kus ega - potřeba sdílet svůj život a být za to nějak komentovaný/hodnocený... Ale když si to člověk uvědomuje, dovoluje mu to být o to autentičtějí a hlavně to (a se) nebrat tak vážně. Blog píšu, když mě to baví - třeba teď v sprnu jsem psala jen dvakrát, protože jsem prostě neměla chuť a víc žila venku než zapisovala. Ono obojí má něco a obojí je vlastně stejně "správně", že jo :). To mě asi tak napadlo k tomu, co jsi psala :). Jinak by mě dost zajímalo, jak vypadáš :D. 

Terezku znám už tak deset let z jednoho fóra. Potom jsme se několikrát viděly, ale v posledních letech už bohužel nebyla moc příležitost.

Držím palce s posledníma svatebníma přípravama. A užij si váš den, určitě to bude paráda! :)

Měj se, Tereza.

 

Napsal(a) Kara13ujx (neověřeno), So, 06. 10. 2018, 01:41*

Image removed. В годах мать так хотела ебстись инцест на сеновале что пожелала совратить собственного сына ради данного дела. Горячая мамка с длинными ножками облизывает сынку его детородный орган, мастурбирует его руками и собственными исполинскими сисяндрами, а за тем чувственно всовывает его в собственную горячую, мокренькую писечку, от чего познает необыкновенный сквирт лизби инцес порно в прямом эфире... Порно созрелой мамочки и молодого сынишки посмотреть в великолепном качестве Image removed.
Napsal(a) Veraexilt (neověřeno), Po, 05. 11. 2018, 20:50*

ГОРЯЩИЕ ТУРЫ!!! Успейте забронировать тур по минимальной цене Image removed. Р“oрящие туры – СЌС‚o турпоeР·РґРєРё, время СЂРµaлизaции которых РІСЃРєoСЂe Рёcтекает. Р—РґeСЃСЊ дейcтвуeС‚ С‚a же СЃРёСЃС‚eРјР°, чтo Рё РІ супермаркетах – чтобы РїСЂoдать С‚oРІaСЂ, cРЅРёР¶aется С†eРЅР°, РїСЂРёС‡eРј РёРЅРѕРіРґa СЃСѓС‰ecтвeРЅРЅРѕ – Рґo 50% oС‚ РїeСЂРІoРЅaС‡aльнoР№. Р“oрячиe туры ничем РЅРµ oтличаются oС‚ обычных предложений, РєСЂoРјe выгoРґС‹, которую РІС‹ РїСЂРё СЌС‚oРј Рїoлучаетe – тот же РїeСЂeР»eС‚, oС‚eль, сервис Рё СЌРєcРєСѓСЂcионная РїСЂoграммa. Рђ это Р·РЅaчит, что низкая cтоимoсть РІoРІce РЅРµ РіoРІoСЂРёС‚ o РЅeРєaчеcтвенном РїСЂoРґСѓРєС‚e (РІ oтличиe РѕС‚ тех же супермаркетов). И cоглашаться РЅa Рјeньшее лишь потому, что РїoeР·РґРєa oР±oшлaСЃСЊ РІaРј РІ меньшую cСѓРјРјСѓ, РЅРµ РїСЂРёРґeтся! РўaРєРёРµ РїСЂeдложения идеальны для молодых, полных cРёР» Рё энергии, СѓРјeющих РїaРєoвать чемoРґaРЅ Р·a 15 РјРёРЅСѓС‚ Рё РІcегдa РіРѕС‚oвых Рє РЅoвым впечaтлeРЅРёСЏРј Рё приключениям. РўeС…, для РєoРіРѕ РїoРІРѕРґРѕРј для С„aнтастичeСЃРєoР№ Рїoездки РјРѕР¶eС‚ стать Р¶eР»aРЅРёРµ «выгулять» РЅoвый РєСѓРїaльник или испытaть РЅoРІСѓСЋ видеокамеру, РїСЂРёС‡eРј СЃРґeлать СЌС‚o СѓР¶e завтра! Рђ РЅaличиe oткрытoР№ С€eнгенской РІРёР·С‹ Р·РЅaчительнo СЂaсширит выбoСЂ напрaРІР»eРЅРёР№ ваших незабываeмых Рё РїСЂРё СЌС‚oРј вполнe Рґocтупных РїСѓС‚eС€eствий. Р”oРІeСЂСЊС‚e РїoРґР±РѕСЂ горящих турoРІ проверeРЅРЅРѕРјСѓ туроперaС‚oСЂСѓ Рё РѕС„oрмляйте РїСѓС‚eРІРєСѓ РІ СЂeжимe онлайн РїСЂСЏРјРѕ РЅa СЃaйте. РћРїР»aту Рјoжнo РїСЂoизводить Р±aРЅРєoРІСЃРєoР№ картой РІ защищeРЅРЅoРј Рё Р±eР·oРїaСЃРЅoРј СЂeжиме нашего Рїoртала, a РґoРєСѓРјeнты РјС‹ пришлем РЅa РІaС€ СЌР»eктрoнный адрec. Eсли РІС‹ РіoС‚oРІС‹ СѓР»eС‚eть РІ любой момент, выбирaйте горящие туры – cамoe СЂaР·СѓРјРЅoe решeРЅРёРµ для С‚eС…, кто РЅe любит откладывaть удовольcтвиe РЅР° РїoС‚oРј! Image removed. РўСЂСѓ РІ Автрию РўСЂСѓ РІ Италию РўСЂСѓ РІ Финляндию РўСЂСѓ РІ Германию

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.