St, 01. 01. 2014, 22:38

About me & the blog

To jsem já
 
Psát blog je jako sdělovat příběh. A tady je ten můj v deseti větách. 

Narodila jsem se před dvaceti sedmi lety v Prostějově a mám ty nejúžasnější rodiče a geniálního (doopravdicky!) bratra Davida. Od malička jsem chodila do spousty kroužků, vyzkoušela jsem hru na keyboard, dramaťák, výtvarku, dělala jsem lehkou atletiku, různé druhy tanců, nejdéle jsem vydržela u baletu a jako malá jsem toužila být modelkou nebo herečkou (což asi není nic neobvyklého :)). V dospívání jsem si prošla obdobím poruch příjmu potravy, které dnes vnímám jako velmi užitečnou zkušenost, která mi pomohla uvědomit si, že se nemusím nechat ovládat emocemi a svými myšlenkami a "pracovat" s nimi a ne proti nim a co víc, paradoxně mě postupně naučila milovat jídlo. 

V jedenácti jsem si taky pravidelně začala psát deník a tuším, že tam někde se nachází prapůvod mé záliby ve sdílení "svého světa". V necelých osmnácti jsem na rok odjela do Ameriky a v mnoha směrech ta zkušenost formovala moji další cestu - naučila jsem se anglicky, mluvit s lidmi a být samostatnější, poznala jsem novou kulturu, zvládla americkou maturitu, tancovala víc, než kdy dřív a v neposlední době jsem v Americe začala psát svůj první "pořádný" blog, kde jsem sdílela svůj každodenní život, své zážitky a poznatky. Studovala jsem podnikání obchodu a služeb na střední škole a mám bakaláře z hotelového managementu - studovala jsem tedy na to, abych jednou mohla být manažerkou nějakého hotelu nebo restaurace. Faktem je, že úplně nevím, jaká je moje "vysněná práce" - a tak dělám, co mě baví a těší a moc nelpím na nějakém plnění "cílů", prostě se každý den učím a poznávám.

V necelých jednadvaceti jsem potkala Radana, vzniklo mezi námi ohromné pouto a láska, dva roky jsme pendlovali mezi Prahou a Oslem a v červnu 2016 jsme se vzali. Před třemi lety jsem se přestěhovala do Osla a před čtyřmi jsem začala psát blog Sweet Melange (který právě čtete :)), který se postupně stal neoddělitelnou součástí mých dní, mých myšlenek a toho, co dělám. Věřím, že jsem plně zodpovědná za to, co se (mi) děje a vím, že přestože se svět netočí kolem mě, můžu si ho otáčet já kolem sebe. :)

To je "můj příběh" v deseti větách. Všechno ostatní postupně odhaluju s každým dalším postem, tak jak to je a tak, jak to přichází... 

Začala jsem psát Sweet Melange blog jako foodblog, v době, když jsem v sobě objevila lásku k jídlu a k pečení. Poměrně záhy mi ale došlo, že mi to "nestačí", respektive, že je pečení jen jedna z mých oblíbených forem, a že mám potřebu sdílet víc. A když jsem s tím začala - sdílet svoje myšlenky, naše cesty i každodenní život, sem tam jsem byla zmatená z toho, co tím vlastně chci říct. Mívala jsem období (a stále je občas mám), kdy jsem přemýšlela, jestli jsem "dostatečně zajímavá" na to, abych vůbec něco sdílela a ještě chtěla, aby to někdo četl. Nejsou to sebe lítostivé stavy, jsou to "normální" myšlenky, které mi pomáhají uvědomit si, že když budu žít v souladu s tím, co cítím, že je správně a budu upřímná k sobě i k vám, tak můj příběh zajímavý je a mám co říct... Psát blog a sdílet svoje dny, myšlenky, pocity i poznatky na sociálních médiích je jedna z forem života (životního stylu), pro kterou jsem se rozhodla a která mě naplňuje. Žiju a prožívám a součást toho je, že to zaznamenávám. Tvořím tak svůj osobní deník a baví mě sdílet ho s vámi!

Protože velkou část toho celého tvoříte vy. Zní to jako klišé, ale jedna z věcí, která mě na celém "blogování" těší nejvíc je povídání si s každým z vás. Společně tvoříme, i když zatím jen takto virtuálně, něco pozitivního a příjemného a snad i smysluplného a jsem upřímně vděčná a děkuju za to každý den. 

Takže VÍTEJTE! Doufám, že vám tu bude dobře! :)

 

Tereza

 

P.S.:  A kdyby vás cokoliv zajímalo, neváhejte a napište mi :). 

 

Kontakt: tereza@sweetmelange.cz

 
paříž, eiffelovka
 
- blog, který jsem psala jako exchange studentka v Americe najdete tady
 

Komentáře

Napsal(a) Terez sweet melange, Čt, 16. 10. 2014, 12:08*

Ahoj Hani, děkuju za krásný komentář a za ještě hezčí kompliment :). Jsem moc ráda, že se ti blog líbí a doufám, že se bude líbit dál. Měj se krásně :)

Terezko, objevila jsem tvůj blog náhodou a ráda jej čtu. Líbí se mi tvůj přístup k životu a tvé nápady. Dodatečně ti přeji k narozeninám mnoho štěstí a pohody.
P.S.Nominace je oprávněná, patří ti.!

Napsal(a) Terez sweet melange, So, 02. 08. 2014, 16:21*

Magdi, děkuju! :)
P.S.: tak už tě tam taky sleduju :) .. jo a děkuju za tu prvotní radu, jak tyto kolonky udělat :)

Terezko, tvůj blog je opravdu nejkrásnější jen a jen tebou. :-) Jsi neuvěřitelně inspirativní svým optimismem. Přeju spoustu let chuti do blogování. :-)
Btw: díky za link na tvůj instagram

Napsal(a) Kačka (neověřeno), St, 23. 12. 2015, 23:55*

Ahoj Tery, chci Ti moc pochválit nový blog, design je kouzelný, stejně jako je úchvatná ta úvodní fotka, kde máš hnědou šálu :) Kromě článků se mi taky moc líbí tento tvůj popis a to nejen proto, že jsem taky z Prostějova a i když už napůl žiju v Praze kvůli VŠ, vždycky to bude můj domov :) Přeju Ti hodně štěstí a lásky v životě a mnoho radosti spojené s psaním blogu :) S přáním všeho nejlepšího... Kačka

Ahoj Kačko,

děkuju moc za milý komentář :). Moc mě těší, že se ti nový design líbí a sama doufám, že s postupem času se to tu bude ještě trochu "zútulňovat" a zpřehledňovat :). A děkuju i za krásný kompliment! :) 

Jé, to je super, že jsi taky z PV. Rozumím, jak to myslíš, taky se sem vždycky ráda vracím, ať už žiju kdekoliv, a vždycky říkám, že jedu domů :) ...

Ať jsou tvé dny plné lásky a radosti, užívej si všechno, co ti přináší :). A těším se, že se tu znovu potkáme ... a nebo klidně i na kafe naživo :). Měj se krásně! Terez

Napsal(a) Káťa (neověřeno), Po, 01. 02. 2016, 11:48*

..tak ráda bych věděla víc o téhle tvé zkušenosti "Věřím, že jsem plně zodpovědná za to, co se (mi) děje a vím, že přestože se svět netočí kolem mě, můžu si ho otáčet já kolem sebe. :)"  ..vždycky jen tak mimochodem napíšeš ty nejzajímavější věty a už je nerozvádíš, já o nich pak hodně přemýšlím a chtěla bych vědět víc:) stalo se mi to u tebe už hodněkrát, že si říkám-tyjo jak na to ta holka přichází, takový perly a ona to jen tak prohodí, jako samozřejmost a jde dál a já za některými těmi poznáními pátrám třeba 30let:)  je mi 55 a jsme hledačka vědomí:) jsem ráda,že jsem tě objevila v netím světě a kdybys víc psala o svých poznáních na cestě k vědomému bytí, budu moc ráda:) díky že píšeš Káťa

Ahoj Káťo,

děkuju, žes mi napsala a promiň, že reaguju až teď, dřív jsem si komentáře nevšimla ...

To je zajímavý, co píšeš. Je možné, že mi některá slova připadají všeříkající a je pro mě přínosné zjistit, že ne všem to tak připadá (což je maximálně v pořádku :)). Zkusím se na to v příštích článcích, které budou o mé "zkušenosti s bytím a prožíváním", víc zaměřit :). Každopádně tuším, že to je "neustálý proces", tohle přitupování k věcem a situacím vědomě a přítomně... :) ... Kdybys někdy chtěla, klidně se mi ozvi i na email! :)

Děkuju za milá slova, moc si toho vážím, opravdu :). Děkuju! Posílám ti do vesmíru pár úsměvů :)). Terez

Napsal(a) Betka (neověřeno), Čt, 01. 09. 2016, 10:29*

Ahoj Terezko,

tak jsem se rozhodla přeci jen ti napsat. Náhodou jsem narazila na tvůj blog a protože máš takovou sympatickou úvodní fotku, začetla jsem se. Navíc jsi psala zrovna o svatbě, a to já teď zrovna dost řeším, poněvadž se za deset dnů taky vdávám. Já vlastně ani nevím, co ti chci sdělit - možná to, že se mi takhle na blogu líbí tvůj život (a musím se přiznat, že často přemýšlím, jestli to psaní blogu tu realitu nevylepšuje - já to třeba takhle vnímám. Když jsem v různých obdobích psala blog - třeba ze zahraničí nebo i z domu - tak potom ten život vypadal tak nějak zábavněji a ideálněji. Asi to bylo kvůli reakcím lidí - že člověk je vlastně na jevišti a lidi ho sledujou, nebo taky proto, že si člověk shrnul své zážitky a pocity a podíval se na ně zpětně a zhodnotil, že jsou vlastně fajn..Nevím!). Možná taky proto, že máš fakt barevné a krásné fotky. Líbí se mi tvůj vztah s Radanem (co takhle můžu soudit z blogu - realitu neznám..). Když už jsme u toho, vlastně se mi líbí i Radan :D Líbí se mi, jak působíš jako fakt hodná a mírná holka. Dost se mi líbí tvoje svatební šaty. Líbí se mi, že si na psaní blogu děláš čas (! Ale - já jednu dobu přemýšlela, jestli to není ztráta času, že lepší je ten život žít a ne o něm jen psát.. Tak jsem psát přestala.) Líbí se mi, že jsi stejně stará a vypadáme podobně (no dobře to možná ne:-). A líbí se mi, že krizové situace ve svém životě jsi dokázala přetvořit do něčeho inspirativního a dobrého - že tě posunuly.
Terezko, doufám, že i přes některé poznámky v závorkách jsi pochopila, že je mi dost sympatický co děláš, tak to dělej dál! A že se vlastně s tebou klíďo ráda seznámím, pokud bude možnost :-) (P.S. Odkud znáš Terezku Strmiskovou?)
ČAUKOO, Bětka

Ahoj Bětko,

děkuju za tento "zvláštně milý" komentář :). Vlastně je mi dost sympatický, protože máš evidentně nadhled a díváš se i na to, co je "za" (tím). Jsem ráda, žes napsala a taky žes narazila na můj blog, protože jinak bys asi nenapsala :).

Psaní blogu nebo jakékoliv sdílení na sociálních sítích určitě z části zkreslené je. Např. mně přijde můj život velmi "obyčejný" a překvapuje mě, že to může působit jinak. Nebo možná vlastně nepřekvapuje. Prostě cokoliv sdílíme tak je "výběr" toho, co se právě děje a asi ani nejde, aby člověk sdílel všechno (a hlavně, proč by to dělal)... V psaní blogu je taky určitě kus ega - potřeba sdílet svůj život a být za to nějak komentovaný/hodnocený... Ale když si to člověk uvědomuje, dovoluje mu to být o to autentičtějí a hlavně to (a se) nebrat tak vážně. Blog píšu, když mě to baví - třeba teď v sprnu jsem psala jen dvakrát, protože jsem prostě neměla chuť a víc žila venku než zapisovala. Ono obojí má něco a obojí je vlastně stejně "správně", že jo :). To mě asi tak napadlo k tomu, co jsi psala :). Jinak by mě dost zajímalo, jak vypadáš :D. 

Terezku znám už tak deset let z jednoho fóra. Potom jsme se několikrát viděly, ale v posledních letech už bohužel nebyla moc příležitost.

Držím palce s posledníma svatebníma přípravama. A užij si váš den, určitě to bude paráda! :)

Měj se, Tereza.

 

Napsal(a) Kara13ujx (neověřeno), So, 06. 10. 2018, 01:41*

Image removed. В годах мать так хотела ебстись инцест на сеновале что пожелала совратить собственного сына ради данного дела. Горячая мамка с длинными ножками облизывает сынку его детородный орган, мастурбирует его руками и собственными исполинскими сисяндрами, а за тем чувственно всовывает его в собственную горячую, мокренькую писечку, от чего познает необыкновенный сквирт лизби инцес порно в прямом эфире... Порно созрелой мамочки и молодого сынишки посмотреть в великолепном качестве Image removed.

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.