So, 11. 07. 2015, 12:40

LOVE: (2) O tom, jak o svatbách vlastně nic moc nevím, o tom, jak bych chtěla, abychom všechny byly blogerky a taky inspirace na pozvánky

Je sobota dopoledne, a já si zhruba od středy každý den "lámu hlavu" nad tím, o čem tedy bude dnešní článek. S něčím se vám totiž přiznám. O svatbách vím velké nic. Jasně, mám ty svoje představy o tom, jak by asi měly vypadat moje šaty, před očima asi padesát různých druhů dortů, víme, že bychom chtěli svatbu v lese a moje pinterestová složka skýtá asi 400 fotek "plých inspirace", ale jak se opravdu oragnizuje svatba nebo jestli se dá zrealizovat alespoň polovina mých představ, to už nevím.

... a ani jsem to neměla moc možnost zjistit "v praxi". Všehovšudy jsem byla asi na čtyřech svatbách a z toho si dvě nemapatuju, protože jsem byla ještě celkem malá. Těch posledních dvou jsem se účastnila jako Radanova +1. Obě svatby byly moc hezké, obě byly v kostele a obě měly spoustu prvků, kterými se dá inspirovat. Jenže reálně ještě nic neorganizujeme, neobvoláváme, nevybíráme a vlastně ani moc nevím, na co čekáme :). Myslím, že čekáme na to "až budeme v srpnu doma", takže pokud v té době ještě nebudeme objevovat místa, kde by to mohlo být, nebo reálně uvažovat nad konkrétním fotografem, prosím, nakopněte mě, jo?
 

A vlastně mám na vás ještě jednu (nebo teda dvě) otázky - 
Budete se se mnou a s Radanem podílet na plánování? Podělíte se se mnou o vaše zkušenosti, poznatky nebo i nápady tak, jak se to snažím (a budu snažit) dělat já?

Věřím, že tohle je způsob, jak spolu můžeme ještě lépe komunikovat a navzájem se inspirovat. Občas mi přijde, že blogerky jsou brané jako ty "na druhé straně", co něco určují, ty, co motivují a inspirují, ale mně upřímně přijde, že si toho nejvíc můžeme předat společně. Za blogerkou stejně nejvíc stojí její čtenáři a jejich nápady ... A vůbec, necítím se být "na druhé straně". A konkrétně v této rubrice bychom mohly být "blogerkami" všechny. Pište mi do komentářů, na facebook, instagram nebo na email terez.sehnalova@gmail.com s předmětem "love" a budeme tu mít prostor všichni. Myslím, že tak by tento štítek postupně mohl být studnou inspirace i užitečných informací i pro všechny, pro které to zatím není aktuální... Jdete do toho? :) ... příště bychom mohly otevřít třeba téma ... co je potřeba k tomu, aby se dva mohli vzít aaaa třeba .... inspiraci na celkové "téma/barvy" svatby.

No, a aby tehle příspěvek nebyl jen "kecací", tak chci začít s inspiracema na pozvánky. Chtěla bych, aby byly jednoduché, s čitelným písmem a chtěla bych, aby byly psané v ich formě a nebo aby v ní byly použité naše jména místo neutrálního "ženich a nevěsta". Prostě (my) Radan a Terez(k)a vás zveme... :)

Spoustu materiálů se dá sehnat na fler.cz nebo na aliexpress.com.

 
 
 

Stále mě trochu láká k pozvánkám přidat krajku, protože bych ji do nějaké míry chtěla mít i na šatech. Tak asi není od věci to "propojit" :). Navíc bych ráda každé pozvánce věnovala náš čas a energii, chtěla bych, aby každý krok byl naší součástí a nešlo to "mimo nás".

 

A nějaký takový harmonogram by se mi moc líbil. Jednoduchý, stručný, přehledný...

A nevím, jestli to chápu správně, ale k pozvánkám se přidává i R.S.V.P, které vám pak pozvaní vrátí s počtem, ve kterém se zůčastní a nebo jestli se nezůčastní? Je to v dnešní době potřeba nebo tuhle část stačí mít třeba přes facebook? Jakou máte zkušenost vy?

... jo, a plánujeme "svatební webovky" ... snad už brzy! :)

A to je dneska už všechno. Mějte se krásně a příjemný letní víkend! :)

(fotky jsou z pinterestu)

Komentáře

Napsal(a) Terez sweet melange, Ne, 19. 07. 2015, 22:18*

no to né, Veru, ty budeš jeden z mých největších rádců!! :D

Napsal(a) Terez sweet melange, Pá, 17. 07. 2015, 23:14*

Ahoj Verčo, děkuju za komentář :). Mně se z těchto taky nejvíc líbí ten poslední, ale vlastně mi všechny přijdou takové jednoduché a přehledné. Jako inspirace mi to stačí, snad se nám podaří si navrhnout svou pozvánku a nebo si někoho šikovného objednáme :).

U dortu je stopro nejdůležitější chuť, ale mně teda docela záleží i na tom, jak bude vypadat, né že ne :D... Měj se hezky, Terez.

Mně se nejvíc líbí ta poslední :) Mám ráda jednoduchost, přehlednost a přijde mi, že jako jediná tohle splňuje - kouknu na ni a hned chápu, o co jde - radši než 10 různých papírků s 10 fontama :) Ale líbí se mi styl asi všech, tyhle "přírodní" papíry miluju...
A co se týče dortu, tak já bych měla asi hlavní požadavek, aby byl dobrej, ať si vypadá jak chce :D
V.

Napsal(a) Terez sweet melange, Ne, 12. 07. 2015, 19:32*

Ahoj Ivanko, děkuju moc za komentář :). Těší mě, že tě tohle téma zajímá a baví tě číst, i když "to není pro tebe" :). A budu moc ráda za tvé nápady a poznatky, opravdu! :) Tak kdyby něco, piš! :) A měj se krásně, Terez.

Napsal(a) Terez sweet melange, Ne, 12. 07. 2015, 19:29*

Jarko, děkuju za komentář i nápady, jsem za ně moc ráda! Takové luční kvítky se k takové svatbě úplně hodí, zatím k nim celkem inklinuju ... Děkuju moc! Anie Songe mi dala opravdu skvělé rady, to máš pravdu! Měj se krásně, Terez.

Napsal(a) Terez sweet melange, Ne, 12. 07. 2015, 19:27*

Anetko, DĚKUJU! Tvůj komentář mi ohromně pomohl. Působíš užasně organizovaně a kreativně a já jsem inspirovaná každým tvým článkem i komentářem, fakt! Jsi až neuvěřitelná :). Hned zítra si půjdu koupit velký krásný sešit :D. Dneska jsme si s Radanem některé otázky zodpověděli a i když je to zatím takové střílení od boku, protože místo zatím reálně nemáme a nejsme v ČR/SR, abychom ho hledali, je to celé o něco konkrétnější ... Tento tvůj komentář bude základ příštího článku, to vím už teď. :) A tvé nabídky jsem si vědomá, děkuju, a je dost reálné, že si u tebe něco objednám :). Měj se krásně, zdravím do Thajska, Terez.

Napsal(a) Terez sweet melange, Ne, 12. 07. 2015, 19:23*

Ahoj Sášo, děkuju moc pěkně za odkaz na tvůj pinterest. Koukala jsem a vypadá to, že jsme měli moc hezkou svatbu. Je to inspirativní album :). Měj se krásně, Terez.

Napsal(a) Terez sweet melange, Ne, 12. 07. 2015, 19:22*

Ahoj Dito, děkuju za komentář ... Těší mě, že tě to zajímá, a i já doufám, že postupně se bude diskuze jen rozšiřovat ... ráda to pak zakomponuju i do článků :) .. Měj se moc hezky, Terez.

Napsal(a) Terez sweet melange, Ne, 12. 07. 2015, 19:20*

Ahoj Míšo, děkuju za komentář :). Kde v Norsku žiješ? No, já bych i začala dřív plánovat, ale zasnoubená jsem teprve měsíc, tak to moc dřív nešlo .. ale je to škoda, mohly jsme se inspirovat navzájem :). Myslím, že tato "návratka" je spíš taková vymoženost navíc, která asi nutná není, ale celkem se mi zamlouvá, tak uvidíme, jak to uděláme .. i když fb a telefon určitě stačí a ušetří to nějaké peníze ...

Snad tě tyto články ještě k něčemu inspirují a jsem moc zvědavá na tvé tipy a poznatky a FOTKY, až budete mít svatbu za sebou ... tak kdyby se ti pak chtělo poslat mi email, budu víc, než ráda :). Měj se zatím krásně, Terez.

Napsal(a) Terez sweet melange, Ne, 12. 07. 2015, 19:16*

jé, Svatavo, ale tak to bys mi možná mohla svěřit nějaké své cenné zkušenosti, ne? Byla bych ti moooc vděčná a plus jsem zvědavá, jaká byla tvá svatba :) ... tak kdyby se ti chtělo ... měj se krásně, Terez.

Terezko, já se sice nikdy vdávat nechci, ale pokud se někdo v mém okolí vdává/žení, tak mám plno nápadů. moc se těším na tvoje svatební plánování:) už jen podle inspirace na svatební oznámení, které sis vybrala, si myslím, že to bude děsně stylové!:)

Terezko, tak svatbou jsem neprošla... ale ten nápad v lese se mi móóc líbí ...pozvánky s krajkou jsou úžasné... taky se mi líbí jednoduché svatební kytky ... pomněnky, konvalinky, kopretiny, třeba i míchaná kytka z louky, ale ne moc druhů, taky se mi líbí řebříček, když by ho bylo víc pohromadě, on je myslím i šlechtěný...kontryhel je bylina, ale je i šlechtěný a když kvete (je zelenožlutý) tak hezky zjemní kytku... jako doplněk...
Allix Ruby Dallas Wedding Photography - taky nějaké typy
... a já jdu zase okukovat nápady ... Anie Songe výše má dobré rady ...
Terezko, těším se na další post!! Jarka

Terezko, tyhle pozvánky jsou všechny krásný a ty to vždycky vymyslíš tak, aby to bylo perfektní. Já bych si asi uplně ze začátku zvolila barvy, ve kterých chci mít svatbu stylizovanou a místo, kde bude. Pokud bych měla svatbu v lese, přivázala bych ke krajce třeba malou větvičku. Místo, kde má obřad být, bych si pořádně nafotila a doma přemýšlela (klidně i s fotkama z pinterestu) kde by mohlo být co umístěné apod.. Tak budeš mít představu mnohem jasnější :) Samozřejmě si na to pořiď krásný sešit - to je základ :D a vše si piš. Rozdělila bych si vše asi na složky - hosti - jídlo - dekorace - harmonogram... a do toho psala všechny nápady, vkládala obrázky a postupně vyřazovala. Určitě by jste si měli stanovit rozpočet, do kterého se chcete vejít a mně osobně se strašně líbí, když si lidi vyrábí třeba pozvánky nebo dekorace sami. Už se nemůžu dočkat, až uvidíme výsledek, bude to pohádkový - miluju svatby v přírodě :)) Hoozně ti to závidím, tady bych hned plánovala :D PS: hlásím se jako pomocná ruka uplně na cokoli! :D

Ahoj Terezka. Citam ta uz strasne dlho   tiez zijem v Norsku. Je to velka skoda ze si zacala planovat svadbu az teraz   mohli ste aj skor zacat   kedze pre mna je to dost neskoro kedze za necele 2 mesiace mam svadbu ale nevadi aj tak sa budem este co to inspirovat   Inak oznamenia s krajkou su top takze smelo do toho. Aliexspress je perfektna stranka najdes tam uplne vsetko a za rozumne ceny. Co sa tyka pozvanok ohladom toho poctu ludi my to budeme riesit iba cez fb alebo telefon ale je to celkom fajn napad s tou "navratkou" . My posielame oznamenie iba klasicky bez navratky a ludia nam daju vediet ci sa zucastnia alebo nie   telefonicky alebo cez fb.

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.