St, 23. 12. 2015, 19:26

Zítra jsou Vánoce...

vánoční Praha

Je to velká sranda. První "oficiální" článek na nové adrese a já si ho smažu... Psala jsem ho přes půl hodiny, když jsem jela ve vlaku domů. Možná to má svůj důvod. A dost možná jsem prostě jen nepozorná.

Už jsem doma. Přijela jsem před hodinou. Lenička peče vánočku a balí dárky, tatínek krájí zeleninu do rybí polívky a s Davidem, svým bráchou, jsem se půl hodiny dohadovala, kdo bude v mém pokoji. On ten můj pokoj je totiž lepší. A tak tu teď ležím na své posteli, jen v tričku a kalhotkách, protože jsem všechno oblečení hned hodila do špíny. Za tu půl hodinu, "co mi bylo dovoleno" být ve svém pokoji, už jsem stihla vytáhnout celý obsah svého kufru a tak tu teď koukám na podlahu obloženou krabicemi, dárky, mašlemi a čokoládou. Málem jsem zapomněla vytáhnout uzeného lososa, kterého jsem měla v příručňáku. A pak se mě tatínek naštěstí zeptal, jestli jsem nezapomněla ještě něco a ještě že - plesnivý sýr by během dne v pokojové teplotě dost možná zplesnivěl. 

trdelník

Máme nádherný stromeček, menší, ale o to "tlustší" a hustší. Jenom jsem nedávno přemýšlela, jak je vlastně vtipné, že si prostě domů přivezeme stromek a zdobíme ho různými báňkami a ozdobami. Vánoční stromky se ale poprvé začaly zdobit v Německu někdy v 16. století a zdobil se hlavně ořechy a jinými potravinami a až v půlce sedmnáctého se začaly rozšiřovat po Evropě, nejdřív ve městech a až pozvolna pomalu na vesnicích. To mě docela překvapilo, myslela bych si, že je to naopak.

A ještě jednu věc jsem si uvědomila. Letos je to naposledy, kdy jsem vůbec nemusela uvažovat nad tím, s kým oslavím Vánoce. Prostě jsem doma. Jako vždycky přece. Jenže příští rok budu vdaná za jednoho milého, krásného, empatického, úžasného atakdále ... kluka jménem Radan :) a už to tak jasné nebude. A není to dobře ani špatně... Ale teď? Teď jsem TADY a cítím tu energii, tu lásku, co mezi námi proudí. A vím, že prostě je. Vždycky a pořád...

Praha

Chci vám popřát nádherné, voňavé, zdravé a hlavně láskyplné Vánoce. Přijměte každou situaci, jako byste si ji vybrali. Většina situací taková stejně je. Možná jen s tím, že není sníh se musíme smířit, protože to nezměníme. Ale víte co? I tak je krásně. Nádherně. Pokud chceme. 

P.S.: Co říkáte na novou stránku? Ještě se o ní určitě rozepíšu, ještě je na ní spoustu práce (včetně zkompletizování kategorií), ale mám z ní velkou radost. Tak doufám, že se líbí i vám, budete se sem rádi vracet a tak vůbec ... že vám tu se mnou bude dobře! :) Jsem moc zvědavá na vaše reakce! 

Komentáře

Napsal(a) Renča (neověřeno), St, 23. 12. 2015, 19:50*

Terezko,ať se novému blogu daří,vypadá moc dobře,je přehledný a ještě ho celý prošmejdím.Užij si svátky co nejlépe a měj se moc a moc hezky.

Napsal(a) Terez sweet melange, St, 23. 12. 2015, 19:56*

In reply to by Renča (neověřeno)

Renčo, děkuju moc :). Ještě ho moc "nešmejdi", protože ty kategorie jsem ještě nestihla dodělat, musím tam všechny ty články přesunout a je jich prostě hodně! :) Ale děkujuuu, jsem moc ráda, že se ti tu líbí, fakt si toho moc vážím! :)

Napsal(a) Jarka (neověřeno), St, 23. 12. 2015, 23:48*

Terezko, blog vypadá zajímavě a má šmrnc. Tak ať Vám to spolu dobře šlape.

Ještě jednou Ti přeju vánoční pohodu se všemi doma.

 

Ahoj Eleno,

děkuju! Jsem moc ráda, že se ti tu líbí ... Je tu ještě pár "mušek", ale jsem z toho nadšená! Krásné Vánoce i tobě a tvým blízkým! :)

A na Leničku se určitě můžeš zeptat :). Jen, já přesně nevím, jak to vzniklo. Myslím, že jsem se asi před šesti lety začala opičit po svém bráchovi, který Leničce říkal jménem a postupně se to pro mě stalo tak přirozené, že by mi asi nesedělo ji oslovovat "mami" a to i tady na bogu, i když to může být matoucí. Ale máme spolu nádherný vztah a upřímně to i vnímám, že to, že jí říkám jménem, ještě víc otevřelo ten prostor mezi námi a kolem nás... Pořád ji ale samozřejmě beru jako maminku :)

Měj se krásně a děkuju ještě jednou, Tereza.

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.