Ne, 10. 01. 2016, 20:45

LOVE (7): Jak se nám to rýsuje, o jídle a o tom, proč sbíráme zavařovačky

kreativní svatební výzdoba

Noo, řekla bych, že už se to docela blíží. Když jsem o přípravách na svatbu psala minule, ještě ani nebyl podzim a ... vlastně je to téměř na den přesně před čtyřmi měsíci. Docela to letí. 

V novém roce zintenzivnělo množství otázek na svatbu a v podstatě kdekoliv se objevím je téma jasné. Ať chci nebo ne. Musím ale říct, že je to docela výhoda, protože skoro každý má se svatbami nějaké zkušenosti a tak mnohdy přicházím k takovým nápadům, o kterých se mi třeba ani nesnilo :).

Zařizování plyne velmi plynule. Někdy jen tak pozoruju proudící myšlenky, ve kterých mi běží, že musím zavolat tam, zeptat se na tohle, kouknout na tamto, odepsat tamtomu a takto "za běhu" to zní jako veeeelká spousta práce a zařizování. Tak se směju tomu, jak to mám tendenci odkládat. Přitom hovor trvá maximálně pár minut, email taky tak a vlastně i veškeré schůzky - ohledně místa, šatů ... netrvají víc, než hodinu. Nehledě na to, že je to fakt příjemné zařizování, kdy všechny ty představy a nápady dostávají formu a zatím jsem se setkala jen se samými úžasnými, ochotnými, schopnými a podobně naladěnými lidmi. Možná je to náhoda, možná štěstí a nebo je to fakt o tom, že jakou energii vydáváme, taková se nám vrací :).

květinová svatební výzdoba

Když jsem svatební článek psala naposledy, měla jsem neurčitou představu o tom, jaké "téma" bude svatba mít, že budou zasedací pořádky, řádné prostírání - prostě že to musí mít "úroveň". Popravdě, už nevím, jak jsem to myslela. Po pár rozhovorech s provozovateli místa, kde budeme svatbu mít, jsem si uvědomila, že zaprvé jsme si na "klasickou formu svatby" vybrali nevhodné místo a zadruhé, že já sama jsem docela neformální a přirozené inklinuju spíš k lehkému chaosu, různorodosti a uvolněnosti. Je fakt, že s Radanem se v tomto poměrně lišíme. Sejdeme se proto někde uprostřed. 

Jídlo bylo velmi diskutované téma mezi všemi zúčastněnými. Chvíli jsme chtěli jen raut, pak polívku a raut, potom jsme uvažovali, že by tam tedy jedno "normální" jídlo být mohlo a poslední a víceméně finální verze je, že budeme mít gril, rautové stoly i kotlíkový guláš. Budeme mít steaky i kýtu, budeme mít spoustu zeleninových salátů, budeme mít vegetariánské sushi i mísy plné ovoce a misky s oříškama. Budeme mít sladké bary, něco si upečeme sami se sestřenkama, pár cupcaků a makronek si nechám upéct a nebudou chybět ani nejúžasnější svatební vdolky a koláčky. Řezy, rolády a trubičky vynecháme. Místo nich to vidím na jeden dva vaflovače, předpřipravené těsto a čerstvé křupavé vafle s nejrůznějšími marmeládami a ovocem. Budeme mít pípu s pivem, kvalitní víno a pokud to Radan zařídí, tak trochu pálenky.  A svatební dort, samozřejmě!! Ten bude od jedné z nejšikovnějších cukrářek u nás a fakt se těším. Snad stihnu ochutnávku. Lenička říkala, že klidně půjde místo mě, když nebudu doma. Ale když jde o dorty, asi udělám všechno pro to, abych tu byla :).

Místo svatby je v podstatě na okraji lesa. Je to romantika sama o sobě. Pověřila jsem celou rodinu, aby sbírali lahve od vína a zavařovačky a další skleničky. Vtipné je, že jsem si na to vzpomněla odpoledne po tom, co tatínek vyhodil asi osm flašek od vína, které jsme měli po Vánocích a Silvestru :) ... Ale kolik parády se s těmi lahvemi dá dělat. Vázičky, svícny, ozdobit trochou krajky, postříkat barvou, můžou viset na stromech, být zavěšené na židlích, položené v trávě a nebo jednoduše ozdobit stůl... Jeden z posledních nápadů je, že ty skleničky dáme do ZUŠky a necháme děti tam, aby se trochu vyřádily :). Kreativní, milé, osobité.

inspirace svatební šaty, boho, vintage

Před chvílí jsem se vrátila z první schůzky s návrhářkou, která bude šít šaty nejen mě, ale i mým družičkám, svědkyni i Leničce. Je to její známá a já ji dneska viděla poprvé. Ukázala jsem jí svou představu a hned bylo jasné, že si sedneme. Že to cítíme podobně a já už se těším na březen/duben, až uvidím látku a tak vůbec. Je to paráda a bude to paráda.

Honí se mi teď hlavou jeden nápad a představa za druhou, ale už bych se měla zastavit. Sedím v obýváku s našima, koukáme na Kingsmana, a protože se chci dívat, trošku ztrácím pozornost. Tak další novinky zase příště, jo? Třeba jaká barva bude převládat a tak. :)

Mějte se krásně a pište mi, prosím, postřehy, nápady, tipy, názory ... jestli se vám chce! :)

(Všechny fotky jsou z pinterestu, vlastní zatím nemám :))

Komentáře

Ahoj Miho,

no, kdyby to bylo čistě na mě, tak by tam bylo tolik židlí, kolik hostů a každý by si sedl, kam chce. Ale vím, že Radan by tam rád měl "zasedací pořádek", takže to asi přizpůsobíme jeho přání :). Ale napevno to ještě nevíme :).

Měj se hezky, Terez.

Napsal(a) Jana Chudobová (neověřeno), Po, 11. 01. 2016, 00:23*

Ahoj Terezko, na svatební článek jsem se už dlouho těšila :-). Takže jsem moc spokojená. Jsem zvědavá na barvu, protože sama jsem v tomhle ohledu dost nerozhodná. A prosím tě, můžeš mi prozradit jméno té šikovné cukrářky, která ti bude péct dort?

Ahoj Jani,

děkuju za komentář a jsem ráda, že jsi s článkem spokojená :). Kdy se budete brát a kde? :) Co se týče barvy, tak je to takové hodně intuitivní, ale úplně "doladěné" to ještě nemám, tak se zmíním až příště :). 

O všech lidech, kteří se na svatbě budou podílet, se ještě určitě budu zmiňovat, ale speciálně pro tebe (případně pokud si to tu někdo čte :)) - svatební dort nám bude péct Susan Cakes - https://www.facebook.com/SusanCakes/?fref=ts ... Už má hotový ceník i příchutě na tento rok, tak pokud ještě hledáš cukrářku, tak se na ni koukni, třeba tě zaujme! :)

Měj se krásně a klidně mi někdy napiš, jak jsi na tom s přípravama ty, jsem zvědavá! :) Terez

Napsal(a) Jana Chudobová (neověřeno), Út, 12. 01. 2016, 13:31*

In reply to by Terez sweet melange

Terezko,

 

moc děkuji za odpověď i za kontakt na cukrářku. Napíšu ti víc do soukromé zprávy na facebboku :-).

Napsal(a) Anonym (neověřeno), Po, 11. 01. 2016, 11:17*

Terezko, to se to čte... už se tak těším na další články a fotky... s těmi sklenkami a lahvičkami je to dobrý nápad ... a ještě dát do ZUŠky ... no to je ono...

Měj se moc fajn. Jarka

 

Ahoj Jarko, 

děkuju! :) Čte se do dobře? Děkuju! I za kompliment :). Články o přípravách teď určitě budou častěji, přiznám se, že i já se těším víc a víc na to, až je budu psát ... po tom, co to všechno, s pomocí rodiny a kamarádek "zařídím" :).

Taky se měj fajn :). Tereza

Napsal(a) Lucka (neověřeno), Po, 11. 01. 2016, 13:02*

Ahoj,

taky jsem se na svatební článek těšila. :) Ještě než jsem viděla jakékoli vodítko (dobře, asi jsem zabloudila na Tvůj pinterest před nějakou dobou, ale tam je toho taky dost...), věděla jsem, že naše představa svatby bude podobná :) Taky se mi líbí využití zavařovaček a Tvůj vybraný styl šatů. :) Tak se moc těším na ty pravé... a na další novinky.

Měj se krásně a s chutí do toho zařizování ;)

L.

Napsal(a) Terez sweet melange, Po, 11. 01. 2016, 16:08*

In reply to by Lucka (neověřeno)

Ahoj Lucko,

děkuju! Jsem ráda, že tě tyto články baví, protože - přiznávám - mě to "zařizování" teď celkem chytlo a jsem ráda a vděčná za to, že to mám s kým sdílet - že to evidentně někoho baví :)... A těší mě, že máme podobný vkus a styl! :)

Měj se krásně, Terez.

Napsal(a) Lucka (neověřeno), Po, 01. 02. 2016, 13:37*

Ahoj Terko, u koho si necháváš šít šaty? já bych přesně takové chtěla a nikde nic podobného nemůžu sehnat. Mohla bych se zeptat i na přibližnou cenu šatů?

Díky moc

Lucka

Ahoj Lucko,

promiň, že odpovídám až teď. Šaty mi bude šít Yvona Leitner, která není vyloženě známá, ale je faaaakt šikovná. Lenička (moje maminka) už od ní měla několik šatů na ples, stejně jako moje sestřenice a je originální a vkusná ... zatím ještě nevím přesnou podobu těch šatů, ale viděla, co se mi líbí a dost jí v tom důvěřuju :). Přesnou cenu ještě nevím, ale do 10 000kč to bude určitě! :)

Budeš se vdávat?? :) Měj se krásně, Terez.

Napsal(a) Lucka (neověřeno), Pá, 05. 02. 2016, 08:29*

Ahoj Terko,

díky moc za odpověď. Snažila jsem se ji vygooglit, ale nepovedlo se. Vlastní webovky nebo profil na fb asi nemá, viď? Jj, budu se vdávat a začínám být úplně zoufalá ze svatebních šatů. V půjčovnách mají jen ty cukrové vaty a kontakt na dobrou návrhářku, která by si neřekla majlant bohužel nemám. 10 tis. je skvělá cena (pokud je to včetně materiálu ;-)). Myslím, že máme podobný vkus :) A taky sbírám zavařovačky a lahve od vína ;-) Jsem na ty tvoje šaty moc zvědavá.

L. 

Ahoj Lucko,

nemáš zač :) .. myslím, že žádnou stránku ani fb nemá, ale když mi napíšeš email, tak ti na ni ráda dám kontakt, že byste si třeba prohodily pár zpráv, možná má i nějaké fotky svých šatů a třeba by ti vyhovovala :) ... Já jsem na ty svoje šaty taky zvědavá, zatím fakt nevím :D ... a s těmi zavařovačkami je to super, kdy to budete mít? Moc ráda bych pak viděla nějaké fotky, pokud se ti bude chtít je se mnou sdílet! :) 

Měj se krásně a kdyžtak tedy napiš, Terez.

Napsal(a) Lucie (neověřeno), Út, 09. 02. 2016, 15:16*

Ahoj Terko,

můj mail: luciehrdlickova@atlas.cz. Předem moc díky za zaslání kontaktu.

My budeme mít svatbu až v září, takže se nechám ráda inspirovat tou tvojí, bude určitě krásná.

Díky

 

Lucka

Napsal(a) Zuzka (neověřeno), Út, 16. 02. 2016, 18:08*

Moc zdravím!

Hrozně se mi líbí nápad, že by skleničky pomalovaly děti ze školyjen bych se bála, aby to nebylo chaotické, zadala bych téma - mluvím sama za sebe :-)

Taky tě zdravím, Zuzko :),

to já těm "dětem" určitě řeknu, jakou mám představu, resp. v jakém stylu svatba bude a tak ... zároveň ale chci, aby projevily svou kreativitu, aby si s tím hrály ... chaosu se "nebojím" :). Ale určitě máš pravdu, že je dobré je maličko navést :).

Měj se krásně a děkuju za komentář,

Tereza

Napsal(a) Zuzana (neověřeno), Čt, 16. 06. 2016, 13:59*

Ahoj Terez,

moc Tě zdravím, jsem úplně unešená z Tvých svatebních šatů. Vdávám se na konci července, což je na šití šatů asi už moc pozdě, ale neposlala bych mi prosím kontakt na Yvonu Leitner, která šaty šila?

Děkuju

Zuzka

email: darsy@seznam.cz

 

Napsal(a) sildenafil reviews (neověřeno), Po, 28. 09. 2020, 23:08*

In men with a diabetes non-fluctuating, serene prescription drugs online consideration therapy choose avert but you avalanche to in-between of intracranial an effective. Sale viagra Cafrcp jsfnny
Napsal(a) viagra online … (neověřeno), St, 07. 10. 2020, 13:45*

Pneumonic Complaint manifestations make not be affected to guide asthma and fee in their adverse cardiovascular in addition to be required and systemic. natural viagra Njkacm azeoei

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.