So, 29. 10. 2016, 18:58

Halloweenské radosti aneb last minute pinterestové vychytávky, co fungují.

hallowen candy bar

Tuším, že letos poprvé za svou "blogerskou kariéru" píšu o halloweenských tipech nebo halloweenu obecně. A upřímně, sama se trošku divím. Protože... "neumím" moc dělat věci dopředu - nebavilo by mě péct halloweenské cupcaky dva týdny předem jenom proto, abych o tom mohla napsat. A taky mi většina receptů připadá složitá, fakt. Vždycky si prohlížím pinterest, něco se mi líbí, kliknu na recept a po pár sekundách stránku vypnu, "protože to je moc práce". Proto si většinou recepty vymýšlím a se zdobením moc neexperimentuju, to je nejjednodušší varianta. Koukám, že jsem pěkně pohodlná.

Tentokrát jsem v sobě ale objevila "experimentální energii" a řekla si, že těch pár pinterestových "do it yourself" a zjistím, jestli fungujou. Některé jsou super lehké (i na mě) a ten zbytek je pořád dostatečně jednoduchý pro kohokoliv. Fungujou všechny :).

Tak ať už plánujete nějakou párty (jako my zítra, i když oficiálně vůbec není halloweenská) nebo si prostě jen chcete udělat radost, tady je pár roztomilých pochoutek a dekorací, které zvládnete během chvilky.

halloween

Dýňové mandarinky

Začneme tím nejjednodušším. Na mandarinky, co mají evokovat malé dýně, potřebujete jenom ty mandarinky a černou fixu. A pak už jen kreslíte očička a velkou pusu a možná, že se vám podaří udělat i nějakou rozzlobenou mandarinku. Ty moje vypadají všechny jako milé babičky.

ananasový svícen

Ananasový svícen

Dýně už jsou moc mainstream, vydlabejte si radši ananas :). Doporučuju nějaký pevnější, méně zralý, který se vám nebude rozpadat. Stačí odříznout vrch, pak vydlabat/vyřezat dužinu (a tu sníst, což dělám právě teď a teče mi to po celém obličeji), vymyslet a vyřezat i obličej, zapálit svíčku, dát ji dovnitř ananasu a tadá - originální svícen je na světě :).

halloweenské zuby

Zuby

Nejsem moc originální v pojmenovávání, ale tak co - jsou to zuby? Jsou. Potřebujete na ně váš oblíbený sušenkový recept (já použila tento můj dávný). Až sušenky schladnou, rozpulte je a na obě půlky namažte frosting z krémového sýra, moučkového cukru, trochy vanilky a červeného barviva (dělala jsem to od oka, ale je to zhruba 100g sýra, 40g cukru). Na frosting seřaďte bílé mini marshmallows a na ty přiklopte druhou půlku sušenky namazanou stranou. V původním receptu jsou ještě "drákulovy zuby" z mandlí, ty jsem vynechala.

halloween raw vegan

Oranžové monstrum

Za "zdravý tým" dneska soutěží tyto raw-vegan-gluten-dairy a snad i gender free příšerky z meruněk, kokosu, mandlí a pekanových ořechů. Na devět kuliček potřebujete 100g sušených meruněk, které si dopředu namočte asi na dvě minuty do vroucí vody a pak slijte. Pak 60g mandlové moučky (nebo celých mandlí), 20g pekanových ořechů, 30g kokosu + trochu na obalení, a necelou lžíci kokosového oleje. Já přidala ještě kávový extrakt a trochu citronové kúry. Ve food processoru nejdřív rozemelte mandle, pekany, kokos a kokosový olej. Pak přidejte nakrájené meruňky, kúru a extrakt a mixujte, dokud nevznikne pevná a trochu lepivá hmota. Vytvarujte kuličky a obalte je v kokosu. Na očička jsem použila marcipán a fixu na marcipán z doby, kdy jsem hodně pekla a teď už byla dost zaschlá. Ale vyšlo to :). Pokud nemáte, můžete použít třeba kousíčky čokolády nebo kávové zrnko.

Původní recept tady.

halloweenské cupcaky

Cupcaky s čepičkou

Já vím, já vím, další neotřelý název :). Každopádně. Budete potřebovat čokoládové cupcaky - já použila tento recept a držela jsem se ho doslova a do písmene. Teda, až na to, že jsem vajíčka do těsta nepřidávala postupně, ale naráz. Nic se nestalo, uf :). Po upečení a vychlazení jsem dovnitř cupcaků nasypala lentilky, aby bylo nějaké překvápko.

Frosting jsem udělala z 500g krémového sýra, 100g másla v pokojové teplotě a asi 150g moučkového cukru. A vanilkového extraktu. Krém jsem pak rozdělila na dvě části - jednu větší a jednu menší a tu větší jsem obarvila zeleným barvivem a tu druhou oranžovým. Oreo sušenky jsem zbavila bílého (umělého) krému. 

Cupcake jsem nejdřív nazdobila zeleným krémem, pak na něj položila oreo sušenku, potom jsem na širší okraje sušenky přidala oranžový krém a doprostřed dala mini Reesee´s cups, protože jsou daleko chutnější, než Hersey´s kisses. Nehledě na to, že tu v Norsku je nevedem.

A voilà, cupcaky s čepičkou jsou hotové.

halloween

halloween

A pak tu ještě dekorace. Tak třeba mrtvé květiny, to je takový skvost naší domácnosti. To je tak, když jsem líná vyhodit zvadlé kytky, ale najednou je Halloween a já se můžu tvářit, že je to schválně. Nebo pompony, co jsem vyhrabala ze dna šuplíku zavaleného kuchyňskými utěrkami... Měli bychom uklízet častěji, na druhou stranu, občas se v tom bordelu najdou užitečné věci :).

Dneska se Halloween obecně bere spíš jako americká komerční událost, než jako svátek, kdy skotští a irští Keltové slavili konec žní a příchod zimy. Halloween (z All Hallows‘ Eve) byl předvečer dne všech svatých, který se slaví 1. listopadu (tedy Dušičky). Věřilo se, že se duše zesnulých na Halloween vrací mezi živé a živí zase můžou navštívit podsvětí. Od určité doby se pak lidé začali převlékat do strašidelných kostýmů, které měly představovat právě duše zemřelých...

A tak - ať už Halloween slavíte nebo ne, mějte se krásně! A v tichosti poděkujme za život, naše blízké a lásku :).

Komentáře

Napsal(a) sildenafil 20 (neověřeno), Po, 28. 09. 2020, 17:49*

Around canada online chemist's shop into a description where she be required to use herself, up epoch circulation-to-face with the united and renal replacement remedy himselfРІ GOP Uptake Dan Crenshaw Crystalloids Cradle РІSNLРІ Modifiers Him In favour of Distinct Perspicacity In Midwest. sildenafil cheap Cwbacr oytpzr
Napsal(a) sildenafil generic (neověřeno), So, 03. 10. 2020, 21:57*

But the environment of some patients may be treated in the 18-40 punch than they are in the 40 maturity include. http://eduessayw.com Wixube kudmjd

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.