Út, 06. 06. 2017, 15:14

30+1 oblíbených youtube kanálů, které mě inspirují, vzdělávají a baví

slottet oslo

Přemýšlela jsem, jak nejčastěji trávím svůj volný čas. Upřímně, tak ráda bych napsala, že je to třeba jógou, meditováním, procházením se v lese, objevováním nových míst, vařením, pečením, povídáním si s kamarádkami, tulením se s Radanem, uklízením, psaním článků nebo třeba sledováním módních trendů. Kromě toho posledního se mě týká úplně všechno. Užívám si procházky, vaření, tulení se, povídání si... občas i to uklízení, ale úplně nejčastěji sleduju videa na youtube. Tomuto "koníčku" se věnuju zhruba tak čtyřikrát týdně, většinou tak dvě hodiny. To znamená minimálně osm hodin týdně. To je jeden pracovní den. 

Je celkem zajímavé, že jsem nikdy nenapsala článek "o svých oblíbených youtuberech", vzhledem k tomu, jak velká součást mých dní to je, ale říkám si, že asi nebudu jediná se zálibou v "sledování" jiných životů na internetu. Konec konců, youtube se těší velké oblibě a to "své" si tam najde opravdu každý, takže tady jsou mí oblíbení, a když mi v komentářích sdělíte ty svoje, budu moc ráda :).

V posledních týdnech pravidelně sleduju "PLL theories" neboli teorie na téma "kdo je "A" v Pretty Little Liars". Za pár týdnů celý seriál končí, a tak mě baví koukat na všemožné důkazy a "podezření", že A je tamten nebo tamta. Zatím se přikláním k teorii, že to nakonec bude dvojče Spencer. Co myslíte vy?

Když jsem si vypisovala, na koho že to vlastně koukám nejčastěji a nejradši, vyšlo mi z toho, že jsou to většinou krásný mladý holky odněkud z Austrálie, Nového Zélandu nebo Havaje, které jedí vegansky, některé mají děti a prostě jen sdílí, co přes den jí, kde byly na výletě nebo povídají o veganství, pozitivním myšlení a tak vůbec.

Z této kategorie jsou moje oblíbené

1. Boho Beautiful - krásná blondýna Juliana, která cestuje po světě se svým manželem a mimo pár povídacích vlogů natáčí hlavně jógová a meditační videa - od úplně základních sestav po ty obtížnější, občas to prokládá posilováním nebo pilates... a my s Radanem podle ní cvičíme už přes rok. 

2. Ellen Fisher - maminka dvou dětí žijící na Havaji. Její videa jsou stylisticky vždycky nádherná a je mi sympatické, jak přirozeně a nenásilně mluví o veganství, o kontaktním rodičovství, vlastně o čemkoliv. Prostě sdílí svou "pravdu" inspirativním způsobem. Třeba tohle video stojí za shlédnutí. 

3. Sarah Lemkus - mladá maminka z Nového Zélandu, která je teď podruhé těhotná a sdílí videa o tom, co jí a proč... a vlastně je mi prostě jen hodně sympatická. Její videa jsou navíc úžasně sestříhaná a většinou ne moc dlouhá, takže mě baví až do konce.

4. Cornelia Grimsmo - pětadvacetiletá Norka, momentálně žijící kousek od Osla, takže mě na její videa baví koukat už proto, že je tak "blízko". I ona mluví hodně o veganství, o síle přitažlivosti, o cestování a je mi sympatická tím, jak je uvěřitelná. Nejčastěji koukám na její videa z běžných dnů v Norsku, málokdy na různé hauly apod.. Ty mě obecně nezajímají u nikoho.

5. Bonny Rebecca - Australanka opět sdílící svůj veganský životní styl, její videa jsou pozitivní, ona je krásná a často v jejích receptech nacházím inspiraci.

6. Niomi Smart - Angličanka, jedna z těch "větších" youtuberek, která jí vegansky, často sdílí své recepty, nedávno i vydala kuchařku, ale nikam vlastně necpe, že vegankou je. Mám ráda její "co jsem dnes jedla videa" a baví mě i když odpovídá na otázky od svých followerů, naopak nekoukám na žádná videa ohledně módy nebo kosmetiky.

7. Kristen Leo - žije v Řecku, mluví o veganství, o omezování odpadu, o etické módě. Je mi moc sympatická vystupováním a její videa bývají zajímavě zpracovaná a informativní. Třeba tohle.

8. Melanie Murphy - Angličanka, co často mluví o věcech, o kterých se moc nemluví - o menstruaci, o akné, o antikoncepci, bisexualitě, úzkostech. Má moc příjemný projev a je fakt krásná.

Oslo, sweet melange
procházka v Oslu

Z českých/slovenských youtuberek občas ráda kouknu na

9. Ditta Zawrell - baví mě, když mluví o veganství a o svých zkušenostech.

10. Surová Dcérka - pojímá svoje videa většinou informativně a ispirativně.

11. Camie - občas se kouknu na nějaké její recepty, ale přiznám se, že v poslední době minimálně.

12. Ne hladu - Andy s Verčou veganky nejsou, ale zato jsou nutriční terapeutky a často mluví o různých mýtech ve výživě a sdílejí zajímavé informace. Jediný důvod, proč mě občas odradí koukat na celé video, je jeho délka, ale většinou je téma tak zajímavý, že si to pouštím jako kulisu :).

Nitra
Nitra

V kategorii veganek, které ale mluví spíš o enviromentální stránce věci a o zero waste občas koukám na

13. The girl gone green - má většinou krátká, informativní a zajímavě podaná videa s tipy, jak omezovat odpad, jak si vyrábět vlastní produkty atd.

14. Sustainably vegan - v podobném duchu jako předchozí kanál

Skøg
Skøg v Brně

A do této kategorie můžu zařadit ještě dva "food channels", kam občas chodím pro inspiraci

15. Pick up Limes

16. Hot for food

 

Oslo, sweet melange
Procházka v Oslu

Další kategorie jsou youtuberky, které sdílejí spíš různá ZÁBAVNÁ VIDEA, sketche a jejich videa jsou víc stylizovaná

17. iiSuperwomanii - Lilly Singh, kterou obdivuju za její nevyčerpatelnou energii a kreativitu. Každé její video je otevřené, zábavné a ztotožnitelné a vnímám je vyloženě jako krátký zábavný díl seriálu. 

18. Miranda Sings - vymyšlená postava, která nosí rtěnku pomalu přes celý obličej, je drzá, ne moc talentovaná, sebevědomá... nekoukám na všechna videa, ale baví mě, že jsou krátká a většinou totálně ujetá a natáčená pro to, abychom se zasmáli. Občas koukám i na autorku Mirandy Colleen, ale její videa mě moc nebaví.

19. Aspyn Ovard - mladinká Američanka, jejíž videa pro mě představují takový ten načančaný "americký sen", což není zrovna něco, po čem bych toužila, ale čas od času mě baví koukat na ten dokonalý dům a Aspyn sdílící svou "ranní rutinu". Asi jsem na to už "stará", ale tak co...

20. LaurDIY - další krásná holka, tentokrát z Kanady, která často sdílí různá "do it yourself" videa na zkrášlení domova. Ten její je plný barev a to mě baví.

Nitra
Nitra

Pak je tu "VĚDECKÁ KATEGORIE" neboli videa, ve kterých najdu odpovědi na nejdivnější i úplně normální otázky

21. Vsauce - na videa od Michaela z Vsauce koukáme hlavně s Radanem. Většinou mají kolem 15-20min a odpovídají na otázky jako "Co je náhodné?", "Co kdyby byl měsíc disko koule?" nebo "Proč se nudíme?". No, až se budete nudit, zkuste si pustit Vsauce :).

22. ASAPscience - to jsou zas pro změnu krátká grafická videa z "vědeckého hlediska odpovídající" třeba na to, co by se stalo, kdybyste pili jen bublinkové nápoje nebo co se děje s naším mozkem, když si dáme nějakou drogu atd.

23. CrashCourse - kanál bratrů Greenových (jeden z nich - John - napsal knihy jako Hledání Aljašky, Hvězdy nám nepřály atd.), kteří zábavným a pochopitelným způsobem vzdělávají v předmětech jako sociologie, ekonomika, fyzika, literatura, mytologie nebo třeba filosofie, na který koukám já. Každý tento "předmět" má několik epizod a vždycky mám dobrý pocit, že se dozvídám něco fakt zajímavého.

 

Čas od času koukám na své oblíbence, které většinou spíš čtu, ale někdy mám chuť je poslouchat

24. Rupert Spira
25. Mooji
26. Adyashanti

No a nakonec ještě pár českých "profláklých" kanálů, které mě ale baví a koukám na ně ráda

27. Tess Kratochvílová - která je mi sympatická svou "normálností", projevem, nebraním se zas tak vážně
28. Anie Songe a Lukáš na Bali - protože mě prostě baví a moc jim fandím
29. A cup of style 
30. Teri Blitzen

Uf, myslím, že je to kompletní. Víceméně. Na všechna videa koukám, protože mi dělají radost. Protože mě inspirují, baví nebo mi předávají cokoliv pozitivního - informaci, pocit, nápad. Už dávno jsem přestala věnovat pozornost něčemu, co ve mně vyvolává opak. Dnešní "technologické možnosti" jsou úžasné v tom, kolik informací a jak jednoduše dostupné jsou, ale existuje podle mě tenký led mezi tím, kdy je to prospěšné a nabíjející a kdy už nám to spíš energii bere. Tak se poslouchejme :).

Nitra
Nitra

Jo, a ve "speciální kategorii" je ještě Natalie Bennett, která od třetího týdne svého těhotenství sdílela každý týden své změny, poznatky atd. Ale tu si schovávám na dobu, až to bude aktuální :).

A co vy? Koukáte na youtube? Na co/koho nejradši?

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.