Po, 28. 05. 2018, 19:23

Jak jsem prožívala 7. měsíc těhotenství

těhotenství, miminko

Ono to skoro vypadá, že se z blogu stává takový "těhotenský deníček", protože mezi shrnutím pátého/šestého měsíce a toho sedmého mám jen jeden článek... ale tak to teď prostě vyšlo. S trochou štěstí a chutí psát to další měsíc bude "lepší" :). 

Můj sedmý měsíc těhotenství byl celkem výživnej. Absolvovala jsem glukózový test, v práci jsem byla všehovšudy dvakrát, protože jsem dva týdny proležela v posteli se zánětem průdušek... A poslední týden teď strávila pendlováním mezi Českem a Slovenskem. Ve skratce. Ale to by byl pěkně nudnej a krátkej článek, kdybych ho teď ukončila, co? Takže si to pojďme trochu rozvést :).

Jak jsem byla s Amálkou v břichu nemocná

Začalo to první květnový pátek. Nemohla jsem od půlnoci nic jíst ani pít, protože mě ráno v osm čekal glukózový test na těhotenskou cukrovku. Na ten v Norsku musí každá žena, které je nad 25 let, měla v předchozích těhotenstvích nějaké komplikace anebo má třeba rodinnou anamnézu. Takže v podstatě fakt skoro všechny. Musím říct, že já ten test nesla celkem těžce. Odběr krve byl v pohodě, na ten jsem si během těhotenství zvykla a nic to se mnou nedělá. Ale když jsem pak musela vypít 200ml něčeho, co chutná jako dvakrát tak sladký nevychlazený bezbublinkový Sprite a odebrala jsem se na dvouhodinovou "čekačku", upřímně jsem to celkem protrpěla. Bylo mi zle, motala se mi hlava, Amálka se v břiše nezastavila a já po chvilce nevěděla, jak si sednout, aby mi bylo alespoň trochu příjemně. Celý den mi pak bylo divně, na nic jsem neměla chuť a nic se mi nechtělo. 

glukozový test
Takto nějak jsem vypadala (a cítila) se při dvouhodinovém čekání během testu na těhotenskou cukrovku. Z té knížky jsem moc nepřečetla.

O den později jsem se probudila malátná a poprvé jsem postřehla, že když si náhodou kýchnu, vyjde ze mě takový chraplavý skřek. Odpoledne jsem ale byla domluvená na kafe s kamarádkou, které jsem nechtěla rušit, protože jsme se dlouho neviděly a vzhledem k tomu, že čekáme miminko zhruba ve stejném termínu a ve stejné zemi, máme co rozebírat. Už během vysedávání v kavárně jsem začala cítit, že na mě asi fakt něco leze, ale nejvíc mě dorazila "podpásovka" od oslovského MHDčka, když během jízdy neplánované změnili trasu a vyhodili nás pasažéry na místě, kde žádný jiný spoj nejel a mně tudíž čekala ještě půlhodina chůze domů. Ve městě byla zrovna nějaká běžecká štafeta a živě si vybavuju, jak jsem se ponořila do role "trpitelky", koukala na ty aktivní běžce a ještě aktivnější fanoušky s pivem v ruce a sama se plahočila loudavou chůzí, lapala po dechu, byla mi zima i horko zároveň a v hlavě mi jen proudily myšlenky o tom, jaká jsem chudinka největší... Poslední kapkou bylo, když jsem si v obchodě kousek od bytu chtěla koupit kus zázvoru na čaj a měli jen předražený mini kousek na tácku zabalený v plastu. Hrůza. Děkuju, neprosím :). Doma jsem si naměřila zvýšenou teplotu, takže mé další kroky směřovaly rovnou do postele. To jsem ještě netušila, že z ní víceméně nevylezu další dva týdny. 

Když mi ani po třech dnech nemizela teplota a kašel se spíš zhoršoval, zašla jsem ke svému doktorovi. Zkontroloval ozvy Amálky a z krve zjistil, že mám infekční hodnoty 67. Normální je mít je mezi 0 a 5. Předepsal mi nějaký sirup na kašel a dohodli jsme se, že se zkusím léčit bez antibiotik, protože ty hodnoty ještě nebyly tak vysoké a někdy stačí počkat, navíc já sama jsem se jim chtěla vyhnout. Takže jsem ležela v posteli, jedla hodně ovoce, pila co nejvíc vody, koukala na Přátele a co hodinu se mi zavíraly oči. Kašel se ale vůbec nelepšil a po dvou dnech bez teploty mi zase vyskočila, takže jsme v pátek navečer s Radanem vyrazili do nemocnie. Nejdřív na ženské oddělení, kde se starají o těhotné ženy, ale řekli nám, že tam se zabývají jen komplikacemi s miminkem v břichu a s kašlem a horečkou mi nepomůžou. Takže jsme jeli na pohotovost, kde jsem loni byla i se zánětem ledvin. Nevím, jestli to bylo tím, že v záznamech měly ty moje šílené infekční hodnoty z minulého roku (nad 200) nebo tím, že jsem těhotná, ale tentokrát jsem čekala fakt jen chviličku. Z krve zjistili, že mi hodnoty za poslední dny trochu vyskočily, ale hlavně se jim nezdál můj extrémně nízký tlak (85/45) a vysoký tep (110). I na základě toho si mě tam chtěli na noc nechat na pozorování a doporučili mi antibiotika. Moje první otázka byla, jestli je to nebezpečné pro miminko. Doktorka se usmála a vysvětlila mi, že z dlouholetých výzkumů nebyly prokázány žádná rizika pro plod. Samozřejmě mi nepředepsala žádný dryák, dostala jsem derivát penicilinu, který se často používá třeba i u urologických onemocnění, ke kterým jsou těhotné ženy často náchylnější. V sobě jsem si nějak srovnala - přestože se většinu nemocí snažím řešit bez tabletek a z antibiotik v těhotenství jsem měla strach - že je to pro nás teď to nejlepší. Zánět průdušek není sranda a riskovat, že se mi infekce rozšíří třeba do plic jsem fakt nechtěla. 

nemocniční jídlo
Moje nemocniční strava. Vlastně jsem zjistila, že je na výběr jen chleba nebo knackebrot, sýr, šunka, norský karamelizovaný sýr brunost, marmeláda a pak jogurt nebo polívka ze sáčku. Nutno ale dodat, že jsem ležela na pohotovosti, ne v klasické nemocnici. A svůj účel to splnilo - zasytilo mě to :).

v norské nemocnici

Noc jsem strávila na pokoji s jednou starší paní, kterou jsem asi musela pořád budit svým kašlem. Mě zase budila sestřička každou hodinu, aby mi měřila tlak, tep a teplotu. Nikdo pořád nechápal, jak to, že mám tak nízký tlak a vysoký tep a přitom se jevím, jakoby mi skoro nic nebylo. Asi ve dvě v noci přišel i doktor. Nepřeháním, když řeknu, že vypadal, jak kdyby si právě odskočil ze seriálu Chirurgové nebo rovnou z přehlídkového mola. Prostě fakt hezkej byl. Já se zrovna šíleně potila, měla horečku a v duchu mi to přišlo komický, jak jsou v té nemocnici všichni pěkní. Nevím proč, ono to asi vůbec vtipný není :). No, každopádně. Noc jsem zvládla a další den mě pustili domů, protože usoudili, že už mi nemají jak pomoct. Hodnoty klesají, normálně jím, piju, nezvracím... Doporučují mi odpočívat, hodně pít, dobrat antibiotika a kdybych cítila menší nebo výrazně vyšší intenzitu pohybů miminka, mám hned zajít na to ženské oddělení. K tomu naštěstí nedošlo, Amálka mi o sobě dávala pravidelně vědět a na moje podněty reagovala tak skvěle, že vůbec nepochybuju o tom, že si byla vědomá toho, co se děje a že je to v pořádku :).

... a takto jsem tedy dva týdny strávila léčením se. Vlastně jsem si to v rámci možností celkem užila. Mohla jsem hodně spát, koukat na seriály, Radan se o mě úžasně staral... A taky jsem si říkala, že je to vlastně moje poslední nemoc na dlouhou dobu, kdy si můžu dovolit prostě jen ležet a léčit se. S Amálkou na světě už jen tak lehce nezavolám do práce a neřeknu: "Jsem nemocná, beru si volno, čau!" :) Plus jsem to tedy vzala i jako takový signál pro sebe, že i když mám občas dojem, že se mi díky pozitivnímu přístupu a celkovému dávání si na sebe pozor takové věci jako nemoci přece netýkají, jsem vedle, jak ta jedle. Nemám všechno pod kontrolou. Ale zachování klidu a důvěra v to, že se věci dějí v můj prospěch (což je výrok, který jsem nedávno četla v knížečce Znovuzrozená od Soni Kolmanové, který se mnou dost zarezonoval) určitě napomáhají hladšímu průběhu. Plus je teda příjemnější nevyžívat se v roli oběti, ale ani to se nedá na sílu. Všechno potřebuje čas. 

Na kontrole u porodní asistentky

Na konci šestého měsíce jsem místo k doktorovi začala chodit na pravidelné prohlídky k porodní asistence na oddělení, kde budu rodit. Na první návštěvě byl i Radan a oba jsme byli naprosto nadšení. Jak přístupem, tak prostředím. Teď na druhé kontrole před deseti dny mě výjimečně vyšetřovala jiná asistentka, která mi místy přišla trochu nepřítomná. Kdo ví, co se jí zrovna honilo hlavou. I tak jsem ale spokojená, protože na rozdíl od doktora si se mnou někdo i povídá a celkově se cítím víc v obraze. Zjistila mi, že mám hodnoty železa lehce pod normou, tak jsem ho teď začala užívat v tekutém stavu. Jinak je všechno v pořádku a těhotenskou cukrovku taky nemám, což je paráda. Bříško roste rovnoměrně, tlak se mi upravil, srdeční frekvence Amálky je v normě... jsem ráda a vděčná.

A co příznaky?

Co se příznaků týče, vlastně mě nic speciálního jen pro sedmý měsíc nenapadá. Snad jen to, že se mi v noci trochu obtížněji hledá ideální poloha na spaní. Jo, a taky jsem teď při cestování po Slovensku zjistila, že delší trasy autobusem i autem jsou o dost nepříjemnější, než "normálně". Bývá mi při nich špatně od žaludku anebo mi častěji tvrdne břicho. Ale vlaky jsou v pohodě, třeba dnešní pětihodinová cesta z východu utekla jako voda.

těhotenství, miminko, bříško, holčička

Intenzita kopanců

S tím, jak Amálka roste, tak se jí zmenšuje prostor v břiše, tudíž občas se mi místo mírných kopanečků začne vlnit celé břicho a někdy je vyloženě cítit, kde má hlavičku nebo nožky. Taky před pár dny poprvé objevila žebra. Občas to trošku zabolí, ale stejně si každý její pohyb užívám a když to jde, povídám jí u toho, co mě zrovna napadne :).

Chutě...

...žádné specifické (stále) nemám. No dobře, na dorty chuť mám (stále). Velkou. Ale obecně necítím větší hlad a spíš si musím dávat pozor na to, abych jedla dost. Chutná mi šťavnaté ovoce, poctivé jogurty, celozrnný chleba s avokádem, červené papriky, míchaná vajíčka a teď v sobotu na svatbě jsem si moc pochutnala na zelí a lokších. Jo a slané sýry typu feta v kombinaci se zeleninou dooost můžu.

těhotenské focení, ondra vala, sweet melange
foto: Ondra Vala

Mimo tohle všechno jsme si s Radanem nechali od Ondry nafotit těhotenské fotky (o tom jsem psala tady) a naopak úplně zazdili naše týdenní focení břicha, kde teď máme 3 týdny odmlku. Když nad tím tak přemýšlím, tak včera (kdy se mi měnil týden) jsme taky nic nevyfotili. Jsme ostudy. Ale až se vrátíme zpátky do Osla, zase se do toho dostaneme. Fakt!

Přemýšlím, co ještě se za ten měsíc událo, ale myslím, že už jsem toho napsala až až. Celkově musím říct, že si těhotenství užívám, že si přijdu krásně, žensky, zdravě a to i přesto, že jsem teď byla nemocná. Cítím, jak se na sebe s Amálkou napojujeme a většinu času jsem klidná a nebojím se. Porodu, mateřství, že to nezvládnu... Protože převažuje těšení se a důvěra, že všechno co potřebuju už mám v sobě.
 

Děkuju za přečtení a mějte se nádherně! :)

Komentáře

Napsal(a) clomid uk (neověřeno), So, 19. 09. 2020, 04:43*

cialis acquisition bargain online observed, constantly at hand the VIth. buy clomid presence that the major choice be enduring serious, mammary-threatening side.
Napsal(a) lasifurexCar (neověřeno), Ne, 20. 09. 2020, 00:09*

how to buy lasix in United Kingdom best price for lasix in Minneapolis tab lasix 20mg price in india http://lasifurex.com/ buy lasix online from Hong Kong lasix online pharmacy in St Louis where to buy lasix in San Diego online lasix cost purchase lasix from Portland lasix samples in canada purchase lasix from Switzerland top 11 best places to buy lasix in Hong Kong
Napsal(a) WilliamJed (neověřeno), Po, 21. 09. 2020, 20:15*

Мы можем предоставить любую запчасть взжатый срок прямиком к вам в дом автозапчасти интернет поставщик : автозапчасти прайс. Кроме желания предоставить огромный ассортиментный выбор авто запчастей, наша фирма постоянно выполняем работы над уровнем обслуживания . В связи с обширным перечнем размеров и вариантов авто каждой марки, сотрудники нашей фирмы завели поэтапную систему заявки. Данным методом, мыможем избежать закупок и упущений неприемлимых запасных частей. Выберите у нас запчасти и дополнительно получите скидку на другой заказ!
Napsal(a) EROoutsiff (neověřeno), Út, 22. 09. 2020, 00:00*

The spa salon adult calls visit one of the options massage techniques, is what we do. What is an intimate massage interested in everyone. bodywork massage it's a craftsmanship to give for enjoyment. You be surprised to that,what variety enjoyment can experience from choice massage. In spa center medical massage master of massage can do erotic couples massage. How is it done, and is there something exotic? We will tell you all about him that you wanted to know |Our body to body massage is visited not only by men but also by women, and also by couples. You necessarily want to rejoice only this infinitely … Our main intention this is to please visitors magical sexy classical massage. Private approach to any your needs and claims. The beautiful masseurs our the spa salon will give you an unforgettable experience. The spa center is a place of rest and relaxation. Such balinese massage, as though, and relaxation, influences on defined parts human body, what allows all sit back and relax. Choose one or just two beauties! Choose for yourself master what I liked, both professional and professional skills! Spa center in N.Y.C. we can offer chic premises with comfortable style. Data placement can help be you you are staying with us incognito. We work in NY. Beauties Jenna : massage room
Napsal(a) Cindyjob (neověřeno), So, 26. 09. 2020, 21:58*

Springtime cleaning is actually certainly not only routine to take out dust as well as filth. But our company need to administer an analysis of winter months garments. Coming from needless points to get rid of, you require to clean and find out the storage space. Throw away the rubbish as well as provide your own self an additional guarantee certainly not to conserve unneeded junk. Well-maintained the wall surfaces and also roofs, wash the windows, let the springtime right into your house, repel the inactivity. Cleansing in New York City - is actually the stipulation of specialized solutions for spring season cleaning of properties and nearby places, as well as sustaining hygiene. The blend of high quality work and cost effective rates is a particular feature that identifies our cleansing firm in the NJ cleaning services market. Our motto: "The best premium - low cost!" and also you could be certain of that! In our business, really economical prices for all types of cleaning company. Our company promise you the regulation of professional cleaning services at a high level. Pros skillfully grasp the approaches of cleaning with making use of modern-day state-of-the-art devices and concentrated chemicals. Along with all this, the prices for our services are actually a lot less than the significant cleansing firms. Ordering such a service as " Spring season Cleansing" in our firm, you get the probability of premium cleaning of the adjacent region of the house. Our experts supply washing where others can easily not adapt. We will definitely come to you even when you are at the additional end of the world and also carry out the cleaning at the highest degree. Just give us a call. Local maid Windsor Terrace - spring cleaning
Napsal(a) GlennaGut (neověřeno), Čt, 01. 10. 2020, 23:53*

deep clean Service Cleaning Staten Island was created in 2012 with a clear task: to perform a highly professional cleaning services in friendly manner that is not only which not just delights and satisfies all ours client! With deep cleaning, our employees cleansing elements refrigerator in the house . Competent employees "Cleaning Service" always ready decide varied problem, associated with guidance order. You always can call in "Cleaning Service" - our employees to the conscience cope with the work of any volume. Our Created Cleaning the holding located give you any help and solve this a problem! Our firm we carry out cleaning services(MAIDS DOWNTOWN) exclusively by means of eco-means, they absolutely safe and not even litter environment atmosphere. This the specialized company Williamsburg presents large set service on cleaning, you left only to choose the right, appropriate to you type of cleaning, and contact to our company for professional help. In our the company hourly work employee. This a highly large cleaning , that will leave your family hearth spotless . Regardless on , moving you or not Clean Master can be there to help to bring your personal old or new house exemplary appearance.We have involved only qualified masters, having the required practical experience. CLEANING MASTER Bococa apply excellent, not harmful detergents and scouring materials, reliable, professional and high quality equipment.Our organization provides services for cleaning - professional (industrial) cleaning. Cleaning famous company Clinton Hill- carries out production activity on cleaning.
Napsal(a) RickeyHes (neověřeno), So, 03. 10. 2020, 13:57*

Наша компания занимается расскруткой продвижение сайта буржунет совершенно не дорого. В случае, если у вас существует свой бизнес, тогда рано или поздно вы лично осознаете, что без оптимизация и продвижение сайтов сшау вас нет возможности работать дальше. Сейчас фирма, которая подумывают о собственном будущем развитии, должна иметь веб-сайт для seo продвижение сайтов google. продвижение англоязычного сайта в google- способ, используя который возможно приобретать новых покупателей, и дополнительно получить проценты, с тем чтобы рассказать об наличии вашей собственной производственной компании, её продуктах, функциях. Специализированная международная фирма сделать для вашей фирмы инструмент, с помощью которого вы сможете залучать правильных партнеров, получать прибыль и расти.Продающийся сайт- лицо фирмы, в связи с этим имеет значение, кому вы доверяете создание своего веб страницы. Мы - команда профи, которые имеют обширный практический опыт конструирования электронную коммерцию с нуля, направления, разработанного типа. Сотрудники нашей фирмы неизменно действуем по результатом. Международная компания сумеет предоставить всем нашим заказчикам профессиональное сопровождение по доступной антикризисной расценке.Вы можете сделать заказ онлайн-визитку, рекламный сайт. Не сомневайтесь, что ваш портал будет разработан высококлассно, с разными самыми новыми технологиями. создание сайта сша
Napsal(a) GlennaGut (neověřeno), Po, 05. 10. 2020, 07:00*

house cleaning Service Cleaning Staten Island was created in 2012 with a clear task: to perform a highly professional cleaning services in friendly manner that is not only which not just delights and satisfies all ours client! With deep cleaning, our employees cleansing elements refrigerator in the house . Competent employees "Cleaning Service" always ready decide varied problem, associated with guidance order. You always can call in "Cleaning Service" - our employees to the conscience cope with the work of any volume. Our Created Cleaning the holding located give you any help and solve this a problem! Our firm we carry out cleaning services(MAIDS DOWNTOWN) exclusively by means of eco-means, they absolutely safe and not even litter environment atmosphere. This the specialized company Williamsburg presents large set service on cleaning, you left only to choose the right, appropriate to you type of cleaning, and contact to our company for professional help. In our the company hourly work employee. This a highly large cleaning , that will leave your family hearth spotless . Regardless on , moving you or not Clean Master can be there to help to bring your personal old or new house exemplary appearance.We have involved only qualified masters, having the required practical experience. CLEANING MASTER Bococa apply excellent, not harmful detergents and scouring materials, reliable, professional and high quality equipment.Our organization provides services for cleaning - professional (industrial) cleaning. Cleaning famous company Clinton Hill- carries out production activity on cleaning.
Napsal(a) EROoutsiff (neověřeno), So, 10. 10. 2020, 12:46*

The salon sensual invites visit one of the ways massage, is what we do. What is an Thai massage interested in everyone. exotic massage this is the gift of giving for pleasure. You be surprised to that,what variety pleasure can learn from adopting massage. In massage studio massage with stones masseurs will hold good Tibetan KuNye Massage. How is it done, and is there something exotic? We will tell you all about him that you wanted to know |Our Sakura massage is visited not only by men but also by women, and also by couples. You necessarily want to rejoice is exactly what infinitely … Our primary а task this is to please you magical preferred vacuum massage jars . Individual approach to any your requirements and requirements. The amazing masseurs our the spa center will give you an unforgettable experience. The salon is a place of rest and relaxation. Such body rub massage, as in principle, and relaxation, affects on some elements naked body, what give a chance couple become less tense. Give your preference not just to one, but to two masseuses! Choose for yourself massezha which likes, both professional and professional abilities! Spa center in Empire City provide stunning placement with comfortable interior. Data premises help to stay with you secretly. Our showroom works in Downtown. Masseuses Angelina : bodywork ny
Napsal(a) contractoruniob (neověřeno), Čt, 19. 11. 2020, 06:47*

General service provider manhattan The role of General building manhattan is to move to the client the whole entire establishment overall, and certainly not in the form of individually performed work. Of particular relevance is actually the function of the basic contractor during the course of the massive development of apartment house of domestic style, industrial facilities, office facilities. new construction; Industrial buildings. Today, the list of construction companies features numerous business interior decoration. An real estate investor and also a customer can devote a ton of time-solving on all business problems. A additional sensible service is actually to delegate this duty to General development NY.
Napsal(a) JoshuaguaFe (neověřeno), Út, 29. 12. 2020, 19:12*

[b]Massage body to body - [url=http://nuru-massage-ny.com]best rub n tug nyc[/url][/b] Good day! We those who make your life much easier . International company that functional more than 14 years. Special individuality our body to body salon is not an enforced setting. We optimize site to create. Advise for you personally check any type massage today. Our employees looking forward to client in our salon.
Napsal(a) ecoLes (neověřeno), Pá, 01. 01. 2021, 06:39*

[b][url=https://eco-corporation.ru]Септик для дачи непостоянного проживания под ключ[/url][/b] Всем известно, что профессионализм - это сегодня наиболее важное Максимальное внимание к клиенту Для вас мы предлагаем высококлассные сервис по монтажу автономной канализации под ключ, владеем исключительной методикой и частным подходом к работе. Дабы не ошибиться с выбором, рекомендуется учитывать характеристики самого дачи (либо коттеджа), габариты участка земли. Автономная канализация цена под ключ-это сегодня наш профиль
Napsal(a) Nika.tixonovaPr00 (neověřeno), Út, 05. 01. 2021, 18:44*

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 19.0 + XEvil 5.0": captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, a více než 12000 dalších kategorií captcha, s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu). Můžete připojit XEvil 5.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů. Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube. Hodně štěstí! XEvil.Net
Napsal(a) Lola.tixonofaPr20 (neověřeno), Út, 05. 01. 2021, 23:31*

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 19.0 + XEvil 5.0": captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, a více než 12000 dalších kategorií captcha, s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu). Můžete připojit XEvil 5.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů. Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube. Hodně štěstí! XEvil.Net
Napsal(a) NatashuPr83 (neověřeno), St, 06. 01. 2021, 21:51*

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 19.0 + XEvil 5.0": captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, a více než 12000 dalších kategorií captcha, s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu). Můžete připojit XEvil 5.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů. Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube. Hodně štěstí! XEvil.Net

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.