St, 19. 01. 2011, 16:10

Osudová láska

Dnes ráno jsem dočetla Osudovou lásku od Ericha Segala a od té doby o ní přemýšlím. Ericha Segala většina z nás zná jako autora Love story, jejíž filmová verze byla nominovaná na několik Zlatých Glóbů a Oscarů a ústřední píseň ho dokonce získala a její melodie se stala jednou z nejznámějších všech dob.

Osudová láska vypráví o Dr. Matthewovi Hillerovi, který se ve vzpomínkách vrací o 20 let zpátky, kdy v Paříži potkal krásnou Italku Silvii Dellasandrovou. Spolu s několika dalšími vybranými lidmi se chystají do Etiopie pomáhat místním lidem. Silvia Matta neuvěřitelně okouzlí od prvního okamžiku, co ji spatřil, vznikne mezi nimi velmi silná a vášnivá láska, která je ale po krátké době z ničeho nic utnuta. Matt se s tím nemůže smířit, zavírá se do laboratoře a vymýšlí novou léčebnou metodu, která dokáže léčit nádory. Po řadě let se znovu setkává s Evie, jeho dávnou nejlepší přítelkyní, se kterou ho kdysi na vysoké škole pojila láska k hudbě. Evie je rozvedená a vychovává dvě krásné holčičky. Dají se dohromady a Matt se zase cítí milovaný a šťastný. Silvii má stále někde hluboko k sobě, ale vztah a láska k Evie mu pomohli se s tím vyrovnat. Jenže Silvie se v jeho životě objeví znovu. Tentokrát po boku svého manžela Nica, za kterého se provdala kvůli společným zájmům jejich rodičů. Důvod, proč se znovu setkávají je nádor na Silviině mozku a Matt má být její poslední šance na život ..

Původně jsem sem obsah ani moc nechtěla psát, protože o ten (mi) vlastně až tak nejde :). Co mi nejvíc vrtá hlavou je otázka "Kdo je tedy Mattova "osudová láska""? Je to žena, kterou potkal v mládí, bláznivě se do ní zamiloval, jejich vztah byl intenzivní, ale velice krátký a svým způsobem mu změnila život a nebo jiná žena, kterou potkal na vysoké škole, pojilo je velké přátelství a láska k hudbě a po letech, kdy si každý prožil svoje se znovu potkávají a nacházejí jeden vedle druhého harmonii, lásku a porozumění? Co si o tom myslíte vy?

(Kniha byla též zfilmovaná, i když pouze pro televizi, hl. roli Matta si zahrál Rob Morrow (Než si pro nás přijde, serál Vražedná čísla), postavu Evie ztvárnila držitelka Oscara Marisa Tomei (Můj bratranec Vinny, Wrestler) a Italku Silivii Francouzka Mathilda May)

Komentáře

Napsal(a) lily (neověřeno), Po, 25. 01. 2016, 09:20*

ten muž, který v nás necá něco intenzivního po zbytek života, je ten osudový. a je fuk jak moc nám pomáhá a jak dlouho v tom naem životě byl. pokud je tam chvíli a my na něj občas zavzpomínáme i po boku jiného muže, je osudový... já takového naštěstí nemám, na žádného kromě muže si nebzpomínám a když si vzpomenu, myslet se mi na něj uplně nechce..prostě cizí osoba...i když to byl přítel, lidi odcházejí a stávají se anonymními. ale pokud se tak nestane ani po letech a ty vzpomínky jsou silné a příjemné, je to ON....  síla osudu se nepočítá podle odžitých let spokojen vedle sebe nebo drobných radostí, které si děláme, ale v hloubce zásahu do našeho srdce.

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.