Po, 02. 11. 2015, 10:38

Like from my diary XIV: Dá se být "v souladu", i když se nenaplní naše představy? :)

Klikám na stránku Blogerka roku a nic. Během dne jsem to tak ze setrvačnosti (a zvědavosti) zkusila několikrát. Žádná změna. Kolem šesté to zkusil Radan, s jedním procentem baterky těsně před tím, než jsme se zakousli do šťavnatého a obrovského burrita. Stránka se změnila a moje první fyzická reakce? Stažený žaludek a zběsilé bušení srdce. Radan kliká na kategorii LIFE a pomalu sjíždí dolů, ani jeden z nás nedýchá ... dobře, trochu to dramatizuju. Trochu... Nejsem tam. První pocit? Jsem zklamaná a smutná ... ale zároveň taky dost klidná. Je to tak jak to je. Sama o sobě neutrální informace.
 
Tuším, že to začalo ten víkend, kdy jsem měla svou "narozeninovou soutěž". Bylo to poprvé, kdy mezi námi tak intenzivně proudila energie. Takovou odezvu jsem na blogu nikdy předtím neměla. Ten víkend jsem konečně naplno přijala, i já sama, že můj blog už prostě není (jen) o jídle. A pak začalo semifinálové hlasování do Blogerky roku. Cítila jsem, že jsem "připravená", začala jsem věřit tomu, co dělám. Napsala jsem článek, proč se ucházím o Blogerku roku a v každém dalším vám nezapomněla připomenout, že je stále možnost hlasovat :). V tomto kontextu, kdy víme, že ve finálové desítce nejsem, se to může zdát trochu trapné, že jsem se tak "snažila" a přála si to a ono to stejně nevyšlo... Popravdě, pro mě vůbec není, i když mě ta myšlenka napadla... Můj blog je odrazem mě samotné v každé fázi a Blogerku jsem brala jako skvělou příležitost a výzvu a záleželo mi na tom. Tak jsem o tom psala.
 

Je jednoduché být "v souladu" a spokojený, když všechno plyne tak nějak ... plynule :). A pak jsou tu situace, jako je ta Blogerka, která poslední týdny zaměstnávala podstatnou část mých myšlenek a kolem které jsem si chtě nechtě vytvořila spoustu představ. Když to vyjde ... kdyby to nevyšlo... Fakt je ten, že to jsou jen takové příběhy, co si má mysl vymyslela a s tím, co je, nemají nic moc společného. Jediné, co opravdu je, je ta informace - můj blog není tak populární, aby byl v TOP10 lifestylových blogů. Konec informace. Všechno ostatní je jen iluze, jen vymyšlený příběh. Nic mi nebylo sebráno, nijak mi nebylo ublíženo, žádná nespravedlnost se neděje a už vůbec to neznamená, že můj blog nikdo nečte. Jen se nenaplnila jedna z mých představ. Co to znamená? Samo o sobě nic, v kontextu mě samotné přesně to, jaký význam tomu dám. Upřímně, brala jsem tu soutěž jako skvělou příležitost, jak svůj blog představit více lidem, na druhou stranu teď píšu tento článek a vy ho čtete. Kolik je těch "více" lidí? Mohlo by to samo o sobě změnit tu čirou radost, kterou mám z psaní a z toho, že tu v takové "deníkové" formě sdílím svůj příběh? Mohlo by to změnit tu podstatu? Je trochu "ošemetné" psát tato slova, protože to může vyznít jako omlouvání si "neúspěchu" ... To, co vnímám, ale rozhodně není pocit neúspěchu. Naopak. Jsem vděčná. Za každého jedno z vás. Za to, že mě baví to, co dělám. Jsem plná motivace a lásky a těším se ... na další kroky své cesty. :) A děkuju vám za vaši energii a podporu!

Přeju příjemné pondělí, prožijte si a užijte každý moment! :)

P.S.: Moc gratuluju všem finalistkám a těším se, kdo to letos bude! Držím palce! :)

Komentáře

Napsal(a) Terez sweet melange, Út, 03. 11. 2015, 22:10*

Alenko, to je krásné, co jste teď napsala! :) Děkuju moc, za ta krásná slova i za kompliment a i vy se mějte krásně! :) Tereza

Terezko jste milá a krásná, váš blog je skvělej, máte báječného Radana..pro mě jste absolutní vítěz!! A v tom červeným kabátku Vám to straaašně moc sluší;-). Mějte se krásně:-)

Napsal(a) Terez sweet melange, Út, 03. 11. 2015, 20:48*

Ahoj Terezko, děkuju! Moc si toho vážím! :) Máš pravdu, že tam asi moc "nezapadám", ale o to mi popravdě ani nešlo :D. Ale chápu, jak to myslíš a z tohoto kontextu je to úplně "logické", že tam nejsem! :) Ale zároveň je zbytečné se s někým srovnávat, každý děláme, jak nejlépe umíme a tím pádem je všechno "správně" přesně tak, jak je...

A s těmi komentáři jsi to krásně vystihla. Uvědomuju si to čímdál tím víc, jak je úžasné, že drtivá většina komentářů nebo i zpráv co dostávám je o "něčem". Je v nich ta energie, ten věnovaný čas a myšlenka. A popravdě jsem za to fakt vděčná. Asi radši fakt pět deset takových, než sto "o ničem", co? :) Když už bychom si měly vybrat! :)

Děkuju ještě jednou a měj se nádherně! Terez

Napsal(a) Terez sweet melange, Út, 03. 11. 2015, 20:41*

Teri, moc ti děkuju za ten hlas, ale hlavně za to, že sem chodíš a asi tě (snad občas :)) i baví :). Já věřím, že ty spolupráce jsou "pokušení", když se dostaneš na určitou "úroveň", ale přiznám se, že jak jsem si toho většinou nevšímala, tak mě teď trochu až "udivuje", jak se z blogerek, ze kterých fakt vyzařovala radost ze samotného toho, že něco žijou a píšou o tom stala taková skrytá a nebo naopak velmi "okatá" propagace značek a servisů ... ale o tom se třeba můžeme pobavit osobně :). A souhlasím, že takto v "menším" je to super, protože drtivá většina komentářů a zpráv, co dostávám jsou o "něčem" a minimum o tom, kde jsem co koupila nebo že mám hezký kabát :). Nic proti tomu!!

Tak jo, jsem zvědavá, jestli to půjde! :) My se taky těšíme! Měj se zatím hezky! Terez

Napsal(a) Terez sweet melange, Út, 03. 11. 2015, 20:32*

Ahoj Vee, děkuju moc! :) Souhlasím, že těch osobních údajů tam chtějí moc, resp. to vypadá, že kdyby požadovali jen email, možná by hlasovalo daleko víc lidí :) ...

Zas takové zklamání to popravdě není, až na těch pár prvních okamžiků, kterým se asi nedá vyhnout, protože jsou to prostě "přirozené" reakce, když nám na něčem záleží ... Určitě jsem ale víc motivovaná, rozhodně se mi nic neznechutilo, naopak, psaní mého blogu mě fakt baví. A na nedostatek skvělých čtenářů si určitě stěžovat nemůžu, naopak! :) Děkuju ještě jednou a posílám pozdrav do Anglie! Měj se hezky! Terez

terez, hlavu vzhůru. na jednu stranu chápu, že tě to mrzí, na druhou stranu - opravdu myslíš, že se do top 10 hodíš? (teď to nemyslím zle - čti dál). :)
podívej se na svůj blog a na blogy, které jsou teď řekněme "in" - co je spojuje? olympus pen, daniel wellington hodinky, tenisky vždy a všude, matt flowers, o-bag tašky, kosmetika mac a reklama vždy a všude. příspěvky naprosto, ale NAPROSTO o ničem. (nechci jmenovat, ale příspěvek o tom, jak nakrájet granátové jablko? seriously?!) a jeden blog jako druhý.
a podívej se na svůj blog.. vždyť má duši, má charakter. lidé sem chodí, protože to tady mají rádi.. píšou ti smysluplné komentáře a ne příspěvky typu: hezké šaty, mrkni ke mně na blog..

takže nesmutni a pokračuj v tom, co děláš, protože to děláš výborně! :)

Terez, můj hlas jsi dostala. Dostala jsi ho proto, že do svého blogu dáváš srdce a není to ten marketingovej mainstream, kterej na mě kouká odevšad. Je jednoduše poznat, že to děláš kvůli lidem a ne kvůli spolupracím. Mě nominovala kamarádka, ale od začátku mi bylo jasný, že mezi jinými blogy nemám šanci :-)
Bohužel se nacházíme v době, kdy dospívající ocení mnohem víc líbivé fotky a plky o ničem než články, co mají hlavu a patu a kdy se jim autor otevírá...Na druhou stranu na tyhle osobnější blogy pak chodí jen ti, co jim to za to opravdu stojí a nemusíme se pak potýkat s nenávistnými a závistivými komentáři.
Jestli se mi podaří z Wroclawi dovézt to víno, tak to příští středu zapijeme! :-)
Těšíme se na vás! T.

You really make it appear really easy together with your presentation but I to find this matter to be actually one thing which I

believe I might by no means understand. It kind of feels

too complicated and extremely vast for me. I'm having a

look forward to your next publish, I will attempt to get the hang of it!

Naprosto souhlasím s komentáři ohledně osobních údajů. Já jsem hlasovat chtěla, žiju ale v Anglii a nemám česky mobil.. A dávat tam mobilní číslo rodičů mi přišlo dost divný. Možná většina volícich měla české telefony, přišlo mi ale trošku nefér že to číslo bylo podmínkou. Jinak se mi moc tvůj blog líbí. Určitě to muselo byt zklamaní, naděje je to, co nám dává sílu a posouvá nás dopředu. Myslím si ale, že blog si lidi najdou i bez tý soutěže! A moc dekuju za příjemný počteníčko! :-)

Přidat komentář

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.